Як переселенцям в Києві отримати кошти від ООН: гід

Семаковська Тетяна 12:00, 11 Жовтня 2024
Грошова допомогу / фото ілюстративне

Переселенці зі статусом внутрішньо переміщеної особи, які проживають в Києві можуть отримати грошову допомогу від УВКБ ООН. Загальна сума на кожного члена родини становить 10 800 грн. Реєстрація на електронну чергу розпочнеться 11 жовтня о 15:00.

Про це повідомили представники благодійного фонду “Право на захист”.

Грошова допомога УВКБ ООН?

Грошова допомога, реєстрації на неї проходитиме у місті Київ, вулиця Мала Шияновська 14/1 (ред. це колишня назва вулиці – Немировича-Данченка). Черга електрона.

Щоб записатися в електронну чергу необхідно заповнити форму за посиланням, яка буде відкрита 11 жовтня 15:00, на період з 15 по 25 жовтня (2 тижні).

Списки на період 15-25 жовтня будуть оприлюднені 11 жовтня за посиланням.

Як подати заявку на допомогу від ООН по новому?

Допомога від ООН у розмірі 3 600 гривень на місяць відтепер надаватиметься переселенцям та переселенкам протягом 6 місяців з моменту переміщення, які відповідають наступним критеріям:

  • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років; 
  • родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання, т.п.) та не отримували грошову допомогу від УВКБ ООН чи інших організацій.

Гроші за повернення в Україну

Також отримати кошти можуть жінки та чоловіки, що повернулись в Україну після вимушеного переміщення до іншої країни через військові дії, та відповідають наступним критеріям:

  • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років; 
  • родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання, т.п.) та не отримували грошову допомогу від УВКБ ООН чи інших організацій.

Які документи потрібні

Для отримання грошової допомоги від УВКБ ООН потрібно надати при реєстрації наступні документи:

  • ПІБ згідно ідентифікаційного документа;
  • номер телефону;
  • ідентифікаційний код платника податків;
  • свідоцтво про народження дітей;
  • довідка ВПО (за наявності);
  • номер банківської картки.

При подачі документів мають бути присутні всі члени родини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Містечко Хансена” відкриває нову реєстрацію на отримання житла

Семаковська Тетяна 15:40, 9 Вересня 2024
Містечко Хансена / фото з відкритих джерел

Внутрішньо переміщені особи з Донеччини, Херсонщини, Луганщини, Сумщини та Харківщини можуть заповнити реєстраційну форму на отримання тимчасового житла на Київщині, в селі Колонщина. Цього разу пріоритет надають людям, які щойно евакуювалися або планують евакуюватися найближчим часом.

Реєстраційну форму можна заповнити за посиланням.

Містечко Хансена

“Містечко Хансена”, яке збудоване у селі Тарасівка вже прихистило десятки внутрішньо переміщених осіб, зараз триває збір даних на другу чергу ВПО старшого віку, які зможуть отримати дім в селі Колонщина. Передбачено, що це буде комплекс індивідуальних житлових будинків з усіма вигодами. Додамо, що село Колонщина розташоване у Київській області.

Тут зможуть оселитися до 200 осіб. У будинку для ВПО буде 4 кімнати, які оснащені новими меблями, сантехнікою, побутовою технікою, кондиціонерами, посудом, текстилем тощо.

Крім того, кожне помешкання має вихід на власну терасу. Перша черга на житло була запущена 2023 року, у цьому комплексі вже мешкають 105 родин, серед яких й бахмутяни. Зверніть увагу, що проживання у містечку безкоштовне, мешканцям також оплачують комунальні послуги.

Містечко Хансена, де знаходиться

Зверніть увагу, що містечко Хансена для сімей є у селі Тарасівка. Тут безкоштовне проживання до 5 років, оплачувати потрібно тільки комунальні послуги.

Також є будинок на Софіївській Борщагівці, тут безкоштовне проживання до 5 років, оплачувати потрібно тільки комунальні послуги.

Чудо-Містечко для людей похилого віку розташований у селі Колонщина, що біля Макарова. Тут безкоштовне постійне проживання без оплати комунальних послуг.

Містечко Хансена, подати заявку

Щоб подати заявку на житло у селі Колонщина варто переконатися, що ви відповідаєте вимогам проєкту. У анкеті вам потрібно, зокрема, вказати:

  • ПІБ;
  • електронну пошту;
  • телефон;
  • фотографію сім’ї;
  • ідентифікаційний податковий номер;
  • повне місце прописки;
  • повну адресу та умови проживання станом на зараз;
  • вказати, чи маєте ви зруйноване майно, а також де воно розташоване;
  • вказати, чи маєте ви статус ВПО з 2022 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Карітас” в Україні: що це за організація та що вона робить

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 22 Червня 2024
Гуманітарна допомога “Карітас” / фото “Карітас Україна”

Благодійна організація “Карітас” неодноразово допомагала громадянам України пережити проблеми, які спричинила війна. Її представники регулярно надають різні види допомоги, зокрема, харчовими продуктами та грошима. 

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, що це за організація та як вона допомагає українцям під час війни.

Допомога від Карітас

“Карітас” — це благодійна організація Української греко-католицької церкви, яка надає допомогу тим, хто її потребує, незалежно від їх віровизнання, національності або соціального статусу. З’явилася вона у німецькому місті Фрайбург у 1897 році, а згодом почала функціонувати у Швейцарії, США, Голландії та інших країнах світу.

“Карітас” під час війни

Представники БО “Карітас” почали допомагати українцям ще з 2014 року. Станом на  2020 рік благодійний фонд “Карітас” допоміг 700 тисячам людей, які постраждали від збройної агресії рф. Зокрема, вони надавали продуктові набори, засоби гігієни та медикаменти.

Після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році “Карітас” почав працювати з ВПО, надаючи їм повний спектр допомоги як дорослим, так і дітям.

Карітас в Україні

Наразі в Україні працює понад 30 регіональних організацій у 15 областях України. Робота благодійної організації сфокусована на 6 основних напрямах:

  • допомога дітям, молоді та сім’ям, які перебувають у кризі;
  • охорона здоров’я;
  • допомога людям з особливими потребами;
  • соціальні проблеми міграції;
  • допомога в надзвичайних ситуаціях;
  • розбудова громад.

Представники БО “Карітас” також активно надають гуманітарну допомогу, зокрема, продуктові та гігієнічні набори. Вони також проводять реєстрацію на отримання грошової допомоги для вразливих категорій населення. Особливо така допомога цінна для громад, які проживають у прифронтовій зоні.

Варто зазначити, що “Карітас” також реалізує унікальні проєкти. Наприклад, саме вони створили програму домашньої опіки, яка передбачає допомогу для самотніх та людей у складних життєвих обставинах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Біля Часів Яру ліквідували російського пропагандиста з Russia Today

Російського пропагандиста та продюсера russia today Магомеда Бучаєва ліквідували біля Часів Яру. Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на RT. Часів Яр, Магомед Бучаєв Продюсер […]

опитне

Опитне: росіяни показали архівні кадри

На російських пропагандистських пабліках публікують архівні кадри з селища Опитне, що під Бахмутом. Росіяни показали, який вигляд мали багатоповерхівки селища у липні 2024 року. Редакція […]

вугледара

Біля Вугледара росіяни розстріляли п’ятьох українських полонених

Росіяни розстріляли беззбройних українських бійців, яких взяли в полон. Це сталося біля Вугледара під час боїв за місто. Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура. Розстріл полонених біля […]

курахівка

Який вигляд мають окуповані Курахівка і Гірник: фото

Ватажок так званої “днр” денис пушилін відвідав нещодавно окуповані населені пункти Покровського району — місто Гірник і селище Курахівка. Там він зустрівся з російськими військовими […]

Голодомор

Факти замовчували, а кількість жертв невідома й досі: що відомо про Голодомор в Україні і в Бахмуті

Сьогодні, 23 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. Радянська влада закатувала мільйони людей голодом. В матеріалі редакція “Бахмут IN.UA” зібрала свідчення родичів та експертів […]