Як отримати зимову допомогу мешканцям прифронтових територій: пояснення

Валентина Твердохліб 11:10, 6 Вересня 2024
Виплати
Фінансова допомога / фото з відкритих джерел

Жителям прифронтових територій надаватимуть гроші для придбання твердого палива. Відповідну постанову ухвалив Уряд.

Хто може отримати допомогу та куди за нею звертатися — розповіли в Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Грошова допомога на зимування: хто отримає

Згідно з ухваленою постановою Кабміну, фінансову допомогу на придбання твердого палива надаватимуть:

  • мешканцям прифронтових територій, які живуть у 10-кілометровій зоні від кордону з росією або лінії зіткнення;
  • мешканцям територій активних бойових дій та можливих бойових дій;
  • мешканцям територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.

Сюди відносяться громади Сумської, Харківської, Херсонської, Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Чернігівської областей.

Надання допомоги на придбання твердого палива передбачає одноразову виплату в розмірі 21 тисячі гривень для одного домогосподарства. Всього на цей гуманітарний проєкт заклали 1,2 мільярдів гривень.

Куди звертатися за допомогою?

Люди, які претендують на цей вид допомоги, мають звернутися із заявою до виконавчого органу місцевого самоврядування або військової адміністрації за місцем розташування домогосподарства. Заяви прийматимуть до 16 вересня.

Під час подання заяви також потрібно надати:

  • копію документа, що посвідчує особу одержувача допомоги та всіх членів родини домогосподарства (паспорт, паспорт для виїзду за кордон або тимчасове посвідчення громадянина України);
  • копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
  • копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (якщо в домогосподарстві є переселенці);
  • документи, що підтверджують проживання у домогосподарстві (паспорт з відміткою про реєстрацію, довідка про реєстрацію місця проживання, акт обстеження факту проживання особи без реєстрації місця проживання за цією адресою тощо).

Коли чекати на виплату допомоги?

Заява розглядається протягом трьох робочих днів із дня її подання. Після отримання рішення за заявою одержувача допомоги мають проінформувати протягом пʼяти робочих днів. Інформування проходить обовʼязково і для тих, кого включили до переліку одержувачів допомоги, і для тих, кому відмовили.

Грошова допомога надається протягом місяця. Кошти перераховуються безготівково за вказаними в заяві банківськими реквізитами (IBAN) або через міжнародну платіжну систему Western Union.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Старшокласники з Бахмута можуть безоплатно підготуватись до НМТ

    Валентина Твердохліб 18:00, 14 Січня 2025
    доплати, нмт
    Заняття з учнями / ілюстративне фото Pexels

    Школярі та школярки з Бахмута, які навчаються в 11 класі, можуть пройти безоплатну підготовку до складання Національного мультипредметного тесту (НМТ). Заняття відбуватимуться офлайн у місті Дніпро.

    Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

    Підготовка до НМТ, заняття у Дніпрі

    Учні й учениці з Бахмута, які навчаються в 11 класі, можуть записатися на безоплатні заняття з підготовки до НМТ. Уроки будуть присвячені темам з української мови та математики.

    Заняття проходитимуть офлайн. З дітьми працюватимуть педагоги бахмутських закладів освіти.

    Стартують заняття цієї суботи, 18 січня. Вони проходитимуть щосуботи з 12:00 до 14:00. Адреса: місто Дніпро, вулиця Макарова, 1-Б (освітня локація осередку “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

    На заняття можуть прийти всі охочі. Відвідування за попереднім записом за телефоном: +380 (50) 817 7422.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    “Алкоголю в області не буде”: Філашкін розповів, скільки триватиме “сухий закон”

    Валентина Твердохліб 17:20, 14 Січня 2025
    Алкоголь / ілюстративне фото Pexels

    З 2022 року в Донецькій області введена заборона на продаж алкоголю. Її встановлено обласною владою спільно з військовим командуванням. Мета обмежень — не допустити скоєння злочинів озброєними людьми.

    Як довго триватиме “сухий закон” у Донецькій області, під час брифінгу розповів голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

    “Сухий закон” у Донецькій області

    На сьогодні в Донецькій області триває заборона на продаж алкогольних напоїв. Ці обмеження мають на меті убезпечити місцеве населення і військових від злочинів під впливом алкоголю.

    “Зараз у нас в області залишаються 300 тисяч людей. 2 460 людей — це люди, які підлягають призову до Збройних сил України. Всі решта — це жінки, люди похилого віку, діти. Але при цьому величезна кількість захисників стоять на захисті нашої області. На сьогодні найбільша кількість військових знаходяться саме в нашій. Люди, які знаходяться на передовій, йдуть на відпочинок у більш-менш тилові міста регіону. Це люди з “розгойданою” нервовою системою. Якщо людина буде пити… Скільки таких випадків було — випили по 100 грам люди зі зброєю і ми потім маємо те, що маємо…”, — каже Вадим Філашкін.

    “Сухий закон” у Донецькій області діятиме до кінця воєнного стану.

    “Поки не завершиться військовий стан, поки не буде нашої перемоги, алкоголю в області не буде. І я розумію, що є деякі підприємці, яким це не подобається”, — зазначив голова Донецької ОВА.

    Ввезення алкоголю до Донецької області: як боряться з порушниками

    Ввезення алкоголю до Донецької області також заборонене. За дотриманням цих обмежень слідкує поліція і СБУ.

    “Було проведено безліч нарад щодо заборони ввезення алкогольної продукції на територію Донецької області. На сьогодні у нас на блокпостах стоять поліцейські, Служба безпеки України, військова служба правопорядку. Всі вони контролюють цей напрямок роботи”, — розповів Вадим Філашкін.

    Порушників обмежень затримують правоохоронці. Зокрема, нещодавно у Добропіллі викрили злочинну групу, яка займалася незаконним продажем алкоголю. В її складі були поліцейські і місцевий чиновник.

    “Декілька тижнів тому в місті Добропілля була виявлена організована злочинна група, яка займалася незаконною реалізацією алкогольної продукції. На жаль, у цю групу потрапили деякі поліцейські й один з чиновників, який вже звільнений. На нашій робочій зустрічі я говорю всім керівникам військових адміністрацій різних рівнів, всім силовикам: “Алкоголю в області бути не повинно”. Цим ми знищуємо нашу армію зсередини, а ми їм маємо допомагати”, — зазначив Вадим Філашкін.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    доплати

    Старшокласники з Бахмута можуть безоплатно підготуватись до НМТ

    Школярі та школярки з Бахмута, які навчаються в 11 класі, можуть пройти безоплатну підготовку до складання Національного мультипредметного тесту (НМТ). Заняття відбуватимуться офлайн у місті […]

    алкоголю

    “Алкоголю в області не буде”: Філашкін розповів, скільки триватиме “сухий закон”

    З 2022 року в Донецькій області введена заборона на продаж алкоголю. Її встановлено обласною владою спільно з військовим командуванням. Мета обмежень — не допустити скоєння […]

    доріг

    У 2024 році в Донецькій області відремонтували понад 200 км доріг: з якою метою

    У Донецькій області продовжують ремонти доріг попри російський наступ. У 2014 році в регіоні було відремонтовано 240 кілометрів автошляхів. Про ремонт доріг на Донеччині під […]

    комунальні

    Чим займаються комунальники Донеччини та чи готові КП до евакуації

    У Донецькій області продовжують працювати комунальники, попри складну безпекову ситуацію. Комунальні підприємства продовжують надавати людям світло, газ, тепло і воду, а також залучені до оборонних […]

    Допомога ВПО в Мукачево: як отримати гуманітарну підтримку

    Міський центр допомоги у місті Мукачево видає гуманітарну допомогу переселенкам, які ще не отримали її взагалі. Також допомогу можуть отримати ті люди, які востаннє отримували […]