Як отримати психологічну підтримку жінкам і матерям військових. Новий проєкт Горлівського інституту

Валентина Твердохліб 13:25, 25 Березня 2025
Горлівський інститут іноземних мов ініціює групу підтримки для рідних військових / фото Facebook

Горлівський інститут іноземних мов, який працює у Дніпрі, організовує психологічну онлайн-групу підтримки дружин і матерів військовослужбовців. Це буде безпечний онлайн-простір для емоційної підтримки жінок, які чекають чоловіків з війни.

Як працюватиме група і як до неї долучитися, редакції Бахмут IN.UA розповіла доцентка кафедри психології Горлівського інституту Наталя Кошелева.

Психологічна група підтримки для жінок і матерів військовослужбовців

Центр психологічної стійкості Горлівського інституту іноземних мов (ГІІМ) створює психологічну онлайн-групу підтримки жінок, які чекають чоловіків з фронту. Це буде підтримуюча група, яка об’єднає дружин, наречених, дівчат, матерів, сестер військовослужбовців.

Ведучою групи підтримки і психологічною тренеркою виступить доцентка кафедри психології ГІІМ Наталя Кошелева. Відкрити групу планують орієнтовно наступного тижня. Подібну ініціативу інститут запускає вперше.

“У нашому інституті працює центр психологічної стійкості. Цей проєкт запускається при цьому центрі. Поки що він буде пілотним. Перша група планується невелика: до 10-15 жінок. Щоб взяти більшу кількість, потрібно хоча б два тренери, а оскільки я проводитиму її сама, то й приймаємо невелику кількість. Після проведення групи, отримавши відгуки і реакції, можна буде думати і про продовження ініціативи. Поки що готуємося до першої групи”, — розповідає Наталя Кошелева.

Першочерговою метою групи є психоемоційна підтримка жінок і створення безпечного кола спілкування.

“Це буде не терапевтична, а підтримуюча група, коло для спілкування, спільного обговорення проблем, які є у родинах військових. Також це буде трішки психоедукація. Тобто про те, що робити з власними негативними емоційними станами, як себе підтримати, які є особливості спілкування з військовими, взагалі про стан військових, чому він такий, що відбувається на рівні психіки, чому ті чи інші реакції можуть бути.

Тому що в родинах виникають конфліктні чи проблемні ситуації, коли чоловіки повертаються додому в короткотривалу відпустку. Жінки бачать, що це вже не та людина, яка колись пішла на війну. І дуже часто це для багатьох є проблемою. Жінки ставлять питання: що трапилося, чи ти мене не любиш, чому ти зі мною майже не спілкуєшся, чому для тебе побратими більш важливі, ніж я. Часто в таких ситуаціях жінкам здається, що це проблема в них самих або ж у чоловікові. А насправді проблема у війні, бо вона змінює і одних, і інших. Розібратися у цих станах ми спробуємо на групі підтримки, я надам жінкам пояснення з психологічної точки зору чому ті чи інші явища можуть відбуватися”, — каже Наталя Кошелева.

Як проходитимуть зустрічі

Психологічна група працюватиме онлайн. Раз на тиждень проходитимуть підтримуючі зустрічі в Zoom. Участь у програмі безоплатна.

Простір для спілкування буде повністю безпечним.

“Це буде закрита група без сторонніх. У ній буде тільки спікер і дівчата-учасниці. Також ми не проводимо збір приватної інформації чи фотографій. Дані з онлайн-зустрічей ніде викладатись не будуть”, — каже ведуча групи.

Наразі збір до групи психологічної підтримки ще триває. Записатися можна у Viber за телефоном: +380 (66) 728 92 14. У повідомленні зазначте своє ім’я та зручний варіант для контактування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Все, що відбувається — це нормальна реакція на ненормальну війну”: психолог з Костянтинівки про життя та власну діяльність

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:15, 4 Грудня 2024
Ілюстрація “Бахмут IN.UA”

Андрій Кузнєцов — психолог з Бахмут, який наразі проживає у Львові. Чоловік є частиною спільноти місцевого театру імпровізації, де люди можуть передавати власні емоції в правильне річище.

Історію психолога з Донеччини Андрія розповідає Бахмут IN.UA у своєму відеорепортажі.

Психологічний стан ВПО

Андрій — професійний психолог, який працює у благодійному фонді Première Urgence Internationalе. Чоловік почав працювати в цьому БФ ще у Костянтинівці, де збирав гуманітарну допомогу та проводив творчі заходи для сімей. 

Переїзд у Львів стався спонтанно. Йому сказали, що в місці відкриватиметься офіс. Тоді герой вирішив діяти. Він подав заявку на спеціальний конкурсний відбір співробітників, виграв його та почав працювати психологом в бригадах мобільної медичної бригади, яка працювала по всій області.

Чоловік прекрасно розуміє людей ВПО, які переїхали до Львова зі Сходу. 

Все, як в тумані. Не може оговтатися від побаченого та пережитого. І таких людей було дуже багато. Звісно, вони отримували допомогу і підтримку. Але вже після стабілізації емоційного стану важливо було нормалізувати життя людини“, — каже психолог.

Гарним способом, як зазначає чоловік, стали спільноти. Сам він є частиною імпровізаційного театру, де люди не грають по сценарію, а вчаться розуміти власні почуття та передавати їх героям.

Ми повертаємо глядачеві історію через рух, емоції, голос та пластику. Інколи відбувається магія і людина зцілюється після того, як побачила гру акторів, котрі змогли показати її у форматі плейбеку“, — додає герой.

Детальніше про життя психолога з Донеччини, його діяльність та спільноти — у відеорепортажі Бахмут IN.UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

IMG 4359 1 47aad

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки […]

Статус УБД під час війни: які документи для цього потрібні

Учасник бойових дій — це особливий статус, який підтверджений документами. Він дозволяє військовослужбовцям, які брали участь в обороні країни отримати різні соціальні пільги. Редакція Бахмут […]

10:00, 20.04.2025 Скопіч Дмитро

Палац Культури у Часів Ярі: якою була історична споруда

23 липня 2023 року, окупаційні російські війська знищили Палац Культури у Часів Ярі. Останнім часом ця будівля використовувалася як міський гуманітарний штаб та місце надання […]

291631635 441596051145066 4521838647393733269 n 96506

Перший український прапор та піший полк: як бахмутяни боролися за незалежність сто років тому

Історія Бахмутського краю в роки революції 1917-1921 років має чимало забутих і замовчуваних сторінок. У радянські часи все розмаїття політичного життя в регіоні після повалення […]

Європейський грант на бізнес у трьох областях: як ВПО його отримати

Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” анонсувала надання допомоги на розвиток бізнесу у Харківській, Дніпропетровській та Миколаївській областях. Отримати грант можуть як місцеві мешканці, так […]

14:00, 18.04.2025 Скопіч Дмитро