Як отримати компенсацію за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю

Микола Ситник 08:20, 1 Жовтня 2023
Роботодавці можуть отримати компенсацію за надання роботи людям з інвалідністю
Працедавці можуть отримати компенсацію за надання роботи людям з інвалідністю / фото з відкритих джерел

Роботодавці з Бахмутської громади можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю. Про це під час круглого столу повідомив виконуючий обов’язки директора Бахмутського міського центру зайнятості Роман Коновал.

Начальниця відділу взаємодії з роботодавцями Бахмутського МЦЗ Тетяна Буга розповіла редакції «Бахмут. IN. UA», що цей онлайн захід відбувся 28 вересня у межах інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен». Під час зустрічі учасникам пояснювали, як отримати компенсацію за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.

Круглий стіл пройшов у межах інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», яка має на меті допомогти внутрішньо переміщеним особам працевлаштуватися та інтегруватися в нових умовах. Участь у заході взяли соціальні партнери: УСЗН Бахмутської райдержадміністрації, УСЗН Соледарської міської ради, УСЗН Бахмутської міської ради, представники гуманітарних хабів Дніпра, Києва, Жовтих Вод, Полтави, Кривого Рогу, Черкас, Хмельницького, Одеси, а також двоє роботодавців. Усі наші, всі з Бахмутської громади. 

Ми пояснювали присутнім, як можна отримати компенсацію за працевлаштування людей з інвалідністю. Ми (ред. після повномасштабного вторгнення росії) прилаштували одну людину з інвалідністю в Бахмутську міську раду, у відділ комп’ютерного забезпечення.

Тетяна Буга // начальниця відділу взаємодії з роботодавцями Бахмутського МЦЗ

Хто може скористатися компенсацією

Право на компенсацію має роботодавець, який починаючи з 29.08.2023 року працевлаштував особу з інвалідністю I або II групи та облаштував відповідне робоче місце допоміжними засобами.

Такими допоміжними засобами вважаються:

 • меблі та фурнітура для робочих місць;
 • машини для виробництва і оброблення комерційних товарів;
 • вироби для випробувань і моніторингу на робочих місцях;
 • допоміжні засоби для захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях;
 • поручні та бруси;
 • допоміжні засоби для відтворення звуку;
 • допоміжні засоби для малювання і письма;
 • комп’ютери і термінали, програмне забезпечення та багато іншого.

З повним переліком допоміжних засобів можна ознайомитися за посиланням.

Як роботодавцям отримати компенсацію

Для отримання компенсації роботодавець протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю має подати до центру зайнятості за місцем провадження його господарської діяльності:

 • заяву;
 • копію наказу (розпорядження) про прийняття на роботу;
 • копію документа, що підтверджує придбання допоміжного засобу (договір, рахунок-фактура (рахунок, квитанція, накладна);
 • відомості про господарську діяльність (під час воєнного стану не подається).

Можливі способи подачі:

 • у паперовій формі — особисто до центру зайнятості (ЦЗ);
 • в електронній формі — шляхом надсилання заяви з накладенням електронного підпису на офіційну адресу електронної пошти ЦЗ.

Рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймається регіональним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів.

Розмір компенсації

Граничний розмір компенсації в 2023 році складає:

 • 100,5 тисяч гривень для осіб з інвалідністю I групи;
 • 67 тисяч гривень для осіб з інвалідністю II групи.

Компенсація виплачується роботодавцю протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на його банківський рахунок у форматі IBAN.

В яких випадках компенсація не надається

Компенсація не надається роботодавцю у разі:

 • наявності заборгованості: зі сплати єдиного внеску; із виплати заробітної плати; зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
 • визнання в установленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство;
 • застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій);
 • провадження господарської діяльності на тимчасово окупованих територіях України або територіях активних бойових дій;
 • працевлаштування особи, за яку така компенсація вже була виплачена, компенсація не здійснюється;
 • якщо особа з інвалідністю протягом 180 календарних днів, що передують дню її працевлаштування перебувала в трудових відносинах з роботодавцем, який подав заяву;
 • якщо особа з інвалідністю протягом 180 календарних днів до 29.08.2023, перебувала у трудових відносинах з роботодавцем, який подав заяву, компенсація не здійснюється.

Читайте також: Як подати заявку в «Дії» на компенсацію за житло: покрокова інструкція з фото

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут теж: ОВА зобов’язали дати оцінку про зруйноване та пошкоджене житло

Семаковська Тетяна 10:54, 17 Червня 2024
ТСК / фото Павло Фролов

Обласні військові адміністрації, які мають окуповані території зобов’язані організувати збір, оцінку та узагальнення інформації про зруйноване та пошкоджене житло та орієнтовні розміри завданих збитків.

Таке рішення рекомендувала ТСК з питань захисту прав ВПО.

Компенсація за житло

Комісія ініціює визначення суми компенсацій українцям, які втратили або готові відмовитись від житла на тимчасово окупованих територіях, а також збір інформації про кількість таких постраждалих. Бахмутяни також мають бути на черзі.

ТСК зобов’язала усі обласні військові адміністрації, які мають окуповані території зібрати інформацію про зруйноване та пошкоджене житло та орієнтовні розміри завданих збитків.

Такий крок має допомогти провести розрахунки, які представлять західним партнерам.

“Вже зараз потрібно починати запитувати в українців, хто готовий вже відмовитись від свого вцілілого в окупації житла, оцінювати його вартість, навіть під поки насправді дуже туманні перспективи отримання коштів”, — пише Павло Фролов, голова ТСК.

Він додав, що станом на сьогодні є досвід експерименту у Мелітополі по встановленню факту повної руйнації житла та призначення компенсації за програмою Є-Відновлення. Однак, що стосується житла на ТОТ, то тут ситуація гірша і тут потрібні нестандартні рішення та ідеї.

Росіяни привласнили житло на ТОТ

Окупаційна влада росії на тимчасово окупованих територіях України змушує українців реєструвати своє нерухоме майно на ТОТ у російських реєстрах. Правозахисники радять утриматися від поїздок на окуповані території, адже це загрожує життю та здоров’ю громадян.

Житло на ТОТ, яке є незруйнованим та непошкодженим, а просто відчуженим поки немає правового механізму компенсацій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пріоритет для ВПО на компенсацію за житло: у ТСК назвали 6 категорій

Семаковська Тетяна 10:20, 6 Червня 2024
ТСК / фото Павло Фролов

Верховній Раді рекомендують підтримати та прийняти у першому читанні законопроект під номером 11028 про пріоритетне право окремих категорій ВПО на отримання компенсації за зруйноване майно за програмою єВідновлення.

Про це повідомив Павло Фролов, голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО.

Хто може отримати компенсацію за житло

Комітет з питань економічного розвитку порекомендував Верховній Раді прийняти у першому читанні законопроект 11028, він виокремить певні категорії переселенців, які будуть мати першочергове право на отримання компенсацію за програмою єВідновлення.

Якщо його приймуть, то пріоритет матимуть такі категорії:

 • люди, які досягли пенсійного віку;
 • люди, які мають на утриманні дитину віком до 6 років;
 • люди, які мають на утриманні двох неповнолітніх дітей;
 • люди, які мають на утриманні дитину з інвалідністю;
 • люди, які виховують без одного з подружжя дитину віком до 14 років;
 • люди, які є особами з інвалідністю ІІІ групи.

Що передувало?

4 червня, Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт номер 11161, який дозволить українцям ТОТ отримати компенсацію за зруйноване житло. Створення законопроєкту ініціював Аркадій Петросян, бахмутський активіст. За основу законопроєкту проголосували 255 народних обранців.

Примітка. У коментарі Бахмут IN.UA Аркадій Петросян повідомив, що у законопроєкті є два протиріччя, перший це щодо того, що особа має відмовитися від житла на користь держави, щоб отримати компенсацію. А другий стосується фінансування програми.

Відтак, узгоджено, що якщо нерухомість розташована на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих, то власник такого майна може подати заяву про надання компенсації за процедурою та переліком документів згідно з наявною процедурою у Законі, окрім вимоги надати документи (у тому числі матеріали фото- і відеофіксації) майна до/після знищення/пошкодження.

Важливо, що фізичний огляд об’єктів нерухомого майна не проводиться. Для отримання компенсації за таке майно його власник має відмовитися від цієї нерухомості на користь держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут теж: ОВА зобов’язали дати оцінку про зруйноване та пошкоджене житло

Обласні військові адміністрації, які мають окуповані території зобов’язані організувати збір, оцінку та узагальнення інформації про зруйноване та пошкоджене житло та орієнтовні розміри завданих збитків. Таке […]

Пріоритет для ВПО на компенсацію за житло: у ТСК назвали 6 категорій

Верховній Раді рекомендують підтримати та прийняти у першому читанні законопроект під номером 11028 про пріоритетне право окремих категорій ВПО на отримання компенсації за зруйноване майно […]

Торецький ЦНАП приймає заявки про пошкодження житла: графік роботи

Жителі Торецької громади можуть подавати актуальні дані про пошкоджене майно через місцевий ЦНАП, який працює з 08:00 до 15:00 з понеділка по п’ятницю. З собою […]

компенсація за житло

Бахмутяни зможуть подавати документи на компенсацію: у Парламенті проголосували

Сьогодні, 4 червня, Парламент проголосував у першому читанні за законопроєкт номер 11161, який дозволить українцям ТОТ отримати компенсацію за зруйноване житло. Створення законопроєкту ініціював Аркадій […]

Уряд планує розширення програми “єВідновлення” та запровадження нових компенсацій для постраждалих від війни

Кабінет Міністрів України готується запустити низку нових ініціатив у рамках програми “єВідновлення”, спрямованих на підтримку громадян, чиє житло було пошкоджене чи знищене внаслідок російської агресії.