
Бахмутський медичний фаховий коледж у 2022 році релокувався до міста Нові Санжари Полтавської області. Тут викладачі коледжу продовжують працювати і донині — проводять практичні заняття для студентів на базі лікувальних закладів.
Про роботу навчального закладу і плани на майбутнє редакції “Бахмут IN.UA” розповіла директорка коледжу Наталя Красножон.
Бахмутський медичний коледж: як працює
На сьогодні в Бахмутському медколеджі навчаються 503 студентів. Вони опановують професії в змішаному форматі навчання. Теоретичні заняття проходять дистанційно, а практичні — очно, на базі різних лікувальних закладів.
“Зараз у нас навчаються 503 студентів. Що стосується форми навчання, то вона змішана. Частину занять ми проводимо дистанційно — це теоретичні. А що стосується практичного навчання, то воно відбувається на базах лікувальних закладів. Це може бути амбулаторія, стаціонарне відділення, швидка допомога. Безумовно, працювати в нових реаліях складно, але ми продовжуємо роботу”, — каже директорка коледжу.
Для студентів і студенток медколеджу є дві спеціальності — “Медсестринство” і “Лікувальна справа”. Отримавши диплом, випускники мають можливість піти працювати в релоковані бахмутські медзаклади.
“Насправді виокремити спеціалізацію, яка була б більш популярною серед студентів, я не можу. Після спеціалізації “Медсестринство” наші студенти отримують диплом медсестри, а після спеціалізації “Лікувальна справа” — диплом фельдшера. І та, і та спеціальність дуже затребувані. Ми також виконуємо регіональне замовлення. Я сподіваюся, що і в цьому році зможемо його виконати, адже кількість дітей, які приходили до нас на День відкритих дверей, радує. Безумовно, наші випускники можуть отримати роботу і в бахмутських лікувальних закладах. Переважно, вони працюють там, де зараз живуть, але якщо це Дніпро, Бровари чи Київ, де є наші лікувальні заклади, їх беруть туди на роботу і надають їм перевагу”, — повідомляє Наталя Красножон.
Бахмутський медколедж: нова спеціальність
Є в медзакладі й амбітні плани щодо відкриття нової спеціалізації для вже працюючих фельдшерів. Цей напрямок хочуть розвинути за підтримки Програми розвитку ООН.
“Один з головних планів — це продовження нашої співпраці з ПРООН. Ми разом з ними у 2019 році розпочали проєкт з підготовки екстрених медичних техніків. А вже в цьому році ми плануємо зайнятися новою спеціалізацією для працюючих фельдшерів, яка надасть їм право отримати професію парамедика”, — розповіла Наталя Красножон.
Читайте також:
- Торецький професійний ліцей релокувався на Кіровоградщину та працює офлайн: які умови для вступу
- Створювали майстри з учнями: в Бахмутському ЦПТО відкрили сучасну лабораторію зварювальних робіт
- Вступ у 2025 році: що потрібно знати абітурієнтам? Головне про терміни та умови
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!