ВПО Донеччини з інвалідністю можуть пройти реабілітацію на Львівщині: як подати заявку

Микола Ситник 15:40, 12 Жовтня 2023
Західний реабілітаційно-спортивний центр
Західний реабілітаційно-спортивний центр / фото westsportcenter.com.ua

Донецький регіональний центр фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» приймає заявки на фізкультурно-спортивну реабілітацію ВПО з Донеччини. Це безоплатно. До програми можуть долучитися всі охочі особи з інвалідністю.

Головний фахівець учбово-спортивного відділу Донецького регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» Ярослава Безверха розповіла редакції «Бахмут IN.UA», що установа двічі на рік безкоштовно проводить реабілітаційні заходи. Вони проходять у Західному реабілітаційному центрі Національного комітету спорту інвалідів України в селі Яворів, що на Львівщині.

Місця обмежені. Зараз збираємо людей на програму на червень. Цю реабілітацію плануємо на 2024 рік. Вона проходить два рази: у червні та листопаді.

Ярослава Безверха // головний фахівець учбово-спортивного відділу ДРЦ «Інваспорт»

Там працює багато реабілітологів. Спочатку фахівці проводять медогляд, а потім із кожною людиною розробляють індивідуальну програму реабілітації.

Як проходить поїздка?

За словами Ярослави Безверхої, група їде поїздом із Києва до Львова у спеціальному вагоні для осіб з інвалідністю.

«Дорога безкоштовна. Я придбаю квитки для групи, у нас буде спецвагон для осіб з інвалідністю. Всіх візочників ми будемо перевозити з максимальним комфортом! У Львові нас зустрічає автобус, обладнаний для осіб з інвалідністю, і везе до села Яворів. Там ми будемо жити в Західному реабілітаційному центрі, який повністю облаштований для осіб з інвалідністю, для всіх вад (слух, зір, ураження опорно рухового апарату, візочників)», — розповіла фахівчиня.

Вона додала, що учасників програми поселять у комфортних тримісних номерах. Потім починаються заняття в Західному реабілітаційному центрі.

Там працює багато реабілітологів. Спочатку фахівці проводять медогляд, а потім із кожною людиною розробляють індивідуальну програму реабілітації. Сюди входить загальна програма реабілітації, а також тренажерний зал, похід в гори тощо.

Ярослава Безверха // головний фахівець учбово-спортивного відділу ДРЦ «Інваспорт»

Як взяти участь?

Взяти участь у програмі можуть повнолітні особи незалежно від статі. Охочим долучитись до фізкультурно-спортивної реабілітації необхідно звертатись до працівників центру: 

 • Ілля Рева, заступник начальника — (050)738 3436; 
 • Юлія Кадиграбова, начальник учбово-спортивного відділу (УСВ) — (050) 966 4904 (Вайбер); 

головні фахівці УСВ:

 • Ярослава Безверха — (099) 379 91 07; 
 • Ярослав Милицьков — (099) 602 9423;
 • Інна Оніщенко — (095) 389 1201.

Перелік необхідних документів:

 • Паспорт.
 • Ідентифікаційний код.
 • Пенсійне посвідчення.
 • Виписки з медичних карток з основним та супутніми діагнозами та результатами аналізів, зроблений не пізніше ніж за місяць / або санаторно-курортні карти.
 • Довідка медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).
 • Індивідуальна програма (яких саме послуг із реабілітації потребує людина).

Документи необхідно надіслати у електронному вигляді на адресу: [email protected].

Довідка

ДРЦ «Інваспорт» є спеціалізованим комунальним закладом, який забезпечує розвиток фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю на регіональному рівні та проводить відповідні заходи з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю та їх фізкультурно-спортивної реабілітації.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

ЦНАП для бахмутян у Дніпрі: як записатися

У середу, 6 грудня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]

11:26, 04.12.2023 Микола Ситник
Боєприпаси

“Окупанти отримали поповнення та атакують на флангах Бахмута”, — Калашніков

На Бахмутському напрямку окупаційна армія рф отримала поповнення у вигляді десантних підрозділів. Загарбники ведуть активні дії на південному та північному флангах Бахмута. Окупанти не полишають […]

10:44, 04.12.2023 Микола Ситник
ЗСУ

У ЗСУ розповіли, скількох росіян ліквідували за місяць у районі Бахмута

На Бахмутському напрямку в листопаді окупаційна російська армія втратила 8700 осіб. На околицях Бахмута загарбники продовжують застосовувати тактику “м’ясних” штурмів. Про це в етері телемарафону […]

09:37, 04.12.2023 Микола Ситник
Забахмутка фото 2023

Проблема будівельного сміття у Бахмуті: що з ним робитимуть

Понад 90% міста зруйновано, тож після виникне проблема великої кількості будівельного сміття. Мерія Бахмута знайшла можливе рішення та презентувала його у Варшаві. Редакція дізнавалася деталі. […]

ВР проголосувала за законопроєкт Дмітрієнко

Кріобанк для ЗСУ стане безплатним: деталі

Українські військові можуть безплатно користуватися послугами кріобанку, аби зберігати свої репродуктивні клітини. Верховна Рада підтримала ініціативу, “за” проголосували 271 депутат. Про це повідомляє нардеп Ярослав […]