ВПО Донеччини з інвалідністю можуть пройти реабілітацію на Львівщині: як подати заявку

Микола Ситник 15:40, 12 Жовтня 2023
Західний реабілітаційно-спортивний центр
Західний реабілітаційно-спортивний центр / фото westsportcenter.com.ua

Донецький регіональний центр фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» приймає заявки на фізкультурно-спортивну реабілітацію ВПО з Донеччини. Це безоплатно. До програми можуть долучитися всі охочі особи з інвалідністю.

Головний фахівець учбово-спортивного відділу Донецького регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» Ярослава Безверха розповіла редакції «Бахмут IN.UA», що установа двічі на рік безкоштовно проводить реабілітаційні заходи. Вони проходять у Західному реабілітаційному центрі Національного комітету спорту інвалідів України в селі Яворів, що на Львівщині.

Місця обмежені. Зараз збираємо людей на програму на червень. Цю реабілітацію плануємо на 2024 рік. Вона проходить два рази: у червні та листопаді.

Ярослава Безверха // головний фахівець учбово-спортивного відділу ДРЦ «Інваспорт»

Там працює багато реабілітологів. Спочатку фахівці проводять медогляд, а потім із кожною людиною розробляють індивідуальну програму реабілітації.

Як проходить поїздка?

За словами Ярослави Безверхої, група їде поїздом із Києва до Львова у спеціальному вагоні для осіб з інвалідністю.

«Дорога безкоштовна. Я придбаю квитки для групи, у нас буде спецвагон для осіб з інвалідністю. Всіх візочників ми будемо перевозити з максимальним комфортом! У Львові нас зустрічає автобус, обладнаний для осіб з інвалідністю, і везе до села Яворів. Там ми будемо жити в Західному реабілітаційному центрі, який повністю облаштований для осіб з інвалідністю, для всіх вад (слух, зір, ураження опорно рухового апарату, візочників)», — розповіла фахівчиня.

Вона додала, що учасників програми поселять у комфортних тримісних номерах. Потім починаються заняття в Західному реабілітаційному центрі.

Там працює багато реабілітологів. Спочатку фахівці проводять медогляд, а потім із кожною людиною розробляють індивідуальну програму реабілітації. Сюди входить загальна програма реабілітації, а також тренажерний зал, похід в гори тощо.

Ярослава Безверха // головний фахівець учбово-спортивного відділу ДРЦ «Інваспорт»

Як взяти участь?

Взяти участь у програмі можуть повнолітні особи незалежно від статі. Охочим долучитись до фізкультурно-спортивної реабілітації необхідно звертатись до працівників центру: 

  • Ілля Рева, заступник начальника — (050)738 3436; 
  • Юлія Кадиграбова, начальник учбово-спортивного відділу (УСВ) — (050) 966 4904 (Вайбер); 

головні фахівці УСВ:

  • Ярослава Безверха — (099) 379 91 07; 
  • Ярослав Милицьков — (099) 602 9423;
  • Інна Оніщенко — (095) 389 1201.

Перелік необхідних документів:

  • Паспорт.
  • Ідентифікаційний код.
  • Пенсійне посвідчення.
  • Виписки з медичних карток з основним та супутніми діагнозами та результатами аналізів, зроблений не пізніше ніж за місяць / або санаторно-курортні карти.
  • Довідка медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).
  • Індивідуальна програма (яких саме послуг із реабілітації потребує людина).

Документи необхідно надіслати у електронному вигляді на адресу: drcinvasport@i.ua.

Довідка

ДРЦ «Інваспорт» є спеціалізованим комунальним закладом, який забезпечує розвиток фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю на регіональному рівні та проводить відповідні заходи з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю та їх фізкультурно-спортивної реабілітації.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Часів Яр: огляд міжнародної преси за липень

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 09:00, 27 Липня 2024
Огляд міжнародних ЗМІ / ілюстрація Бахмут IN.UA

Ситуація навколо міста Часів Яр — це тема, яка цікавить не лише українців, але й іноземців. Про неї регулярно пишуть великі міжнародні ЗМІ, надаючи власним читачам інформацію щодо подій на фронті.

Редакція Бахмут IN.UA вирішила дослідити міжнародну пресу та проаналізувати те, як вона показує події в Часів Ярі.

Битва за Часів Яр: огляд міжнародної преси

Висвітлення ситуації в місті Часів Яр у липні 2024 року розпочалося майже з самого початку місяця, коли з’явилася інформація про відступ наших військ зі східних околиць, зокрема, мікрорайону Новий. Про це написали такі видання як The Guardian, Financial Times, France 24, Reuters, Al Jazeera та багато інших. 

Матеріал про Часів Яр / скриншот

Всі видання констатували факт стратегічної важливості міста як для України, так і для окупаційних військ. Часів Яр для українських захисників — це стратегічна висота та гарний оборонний пункт, а для росіян — це плацдарм для подальшого захоплення Краматорська та Слов’янська, перерізання логістики ЗСУ та наближення їх цілі по виходу на адміністративні кордони Донецької області. При цьому зазначається, що росіяни знищують місто. Наприклад, в Reuters написали, що мікрорайон “Новий” в Часовому Яру повністю стерто.

Варто зазначити, що міжнародні ЗМІ також посилалися на джерела з міністерства оборони рф, зокрема, на повідомлення про захоплення мікрорайону Новий та “покращення ситуації на передових позиціях”.

Досить регулярно новини про Часів Яр виходять на сайті американського журналу Newsweek, де журналісти розповідають про ситуацію в місті з посиланням на Інститут вивчення війни (IWS). Варто зазначити, під кожною новиною є коментарі російських ботів. Наприклад, вони намагаються розповсюджувати фейки про міжнародну допомогу та “величезні втрати” серед українців.

Авторські матеріали

Польовий медик та поранений / фото Reuters

За липень виходили й великі авторські матеріали, які присвячені ситуації в Часів Ярі. Одним з таких став репортаж агентства Reuters про роботу цілодобового польового госпіталю біля міста, куди спершу направляють поранених бійців для стабілізації їх стану з подальшим перевезенням якомога далі від лінії фронту. В матеріалі розповіли про специфіку роботи медиків, а також про їх ментальний стан.

Це хлопці, які приходять сюди та підживлюють вас своїм героїзмом і позитивними емоціями… Ви не маєте права дозволити собі здатися, похилити голову“, — сказав один з польових медиків репортеру Reuters.

Медик також додав, що можливості української армії при транспортуванні поранених трохи змінилися в кращу сторону з новою американською та європейською технікою. Утім, її не так багато, як хотілося б.

Які можна зробити висновки

Загалом же можна зробити висновок про те, що опис подій в місті Часів Яр в міжнародних ЗМІ має нерегулярний характер, який залежить від інтенсивності бойових дій та ключових їх подій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Часів Яр: огляд міжнародної преси за липень

Ситуація навколо міста Часів Яр — це тема, яка цікавить не лише українців, але й іноземців. Про неї регулярно пишуть великі міжнародні ЗМІ, надаючи власним […]

09:00, 27.07.2024 Скопіч Дмитро
Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ […]

“Росіяни знищують міста, аби захопити, бо по-іншому не вміють”: як боронять Часів Яр. Історія бійця 225 ОШБ

Олександр — харків’янин, батько 3 дітей. До повномасштабної війни він не був задіяний в армії. Вранці 24 лютого 2022 року чоловік зібрав родину та вивіз […]

Боти на роботі. Як фейкові акаунти у соцмережах підіграють росії

Засилля ботів, які заполонили соціальні мережі — одна з головних проблем в інтернеті. Не кожен користувач мережі може зрозуміти, що бере участь у перепалці в […]