“Виживає той, у кого кращий рівень підготовки”: воїн ЗСУ про бої під Бахмутом

Микола Ситник 09:20, 7 Січня 2024
Українські захисники
Сили оборони України / фото Генштаб

У запеклих боях із противником усе вирішує те, у кого кращий рівень підготовки. Неважливо, на якому саме напрямку відбувається бойове зіткнення, адже ворог у будь-якому разі виконуватиме поставлене завдання. 

Про це колишній кулеметник у штурмовій групі, сержант роти матеріального забезпечення 3-ї ОШБр Андрій Петровський розповів у інтерв’ю ТСН.

Бої на Бахмутському напрямку

Воїн ЗСУ переконаний, що на фронті особливої різниці між напрямками немає. “М’ясні” штурми рф стали вже звичним явищем на полі бою.

Якщо у ворога стоїть задача тримати певний район, він триматиме його, де б це не було. Якщо у ворога стоїть задача прориватися за будь-яку ціну, він це робить. Ми це бачимо на різних напрямках. Під Бахмутом я на власні очі бачив, як відбуваються ці живі “накати”. Люди “накатують” нас (ред. штурмують), попри те, що вони позбавляються життя без сенсу, коли йдуть на певні наші укріпрайони,

пояснив // військовий

За його словами, ув’язнених, яких рф кидала на Бахмутський напрямок, важко назвати професіоналами. Однак зеками-штурмовиками керували досвідчені бійці. Український захисник наголошує, що на полі бою все вирішує те, у кого кращий рівень підготовки.

“Коли ти бачиш, що на тебе йде професіонал, ти аж завмираєш, він йде “красиво”. Але коли ти бачиш, що це задля того, аби тільки прорватися, то це якийсь зомбі-апокаліпсис. Зовсім інше ставлення до бою. Хоча це страшне слово, але якось “цікавіше” воювати з людьми хоча б твого рівня сприйняття ситуації. Тому що це швидкість ухвалення рішення — коли мозок відключається, а ти все робиш механічно. Тут виживає той, у кого кращий рівень підготовки”, — резюмував Андрій Петровський.

Мапа боїв
Ситуація на фронті станом на 7 січня / фото DeepStateMapLive

Раніше командир батальйонно-тактичної групи Бригади швидкого реагування НГУ “Рубіж”, полковник Сергій Сідорін пояснив, навіщо окупанти підтягнули свіжі сили на Бахмутський напрямок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Атака на Костянтинівку 1 липня: росіяни поранили 3 людей

Семаковська Тетяна 15:16, 1 Липня 2025
Обстріл Костянтинівки / фото Донецька обласна прокуратура

1 липня 2025 року російські війська атакували Костянтинівку зі ствольної артилерії. Обстріл тривав протягом години, під ударом опинилися житлові квартали — як багатоквартирні будинки, так і приватний сектор. Є поранені.

Про це повідомила Донецька обласна прокуратура.

Костянтинівка, обстріл 1 липня

За інформацією поліції Донеччини, внаслідок атаки тілесні ушкодження дістали троє мирних мешканців. Серед них є 52-річна жінка та її 32-річний син, які були поранені у власному будинку. Ще одного чоловіка поранило просто на вулиці. У постраждалих діагностували мінно-вибухові травми та осколкові поранення. Усім їм було надано першу медичну допомогу.

Серед руйнувань:

  • 2 багатоквартирні будинки;
  • 13 приватних домоволодінь;
  • 4 торгівельні павільйони;
  • газова інфраструктура, включно з лініями газопроводу.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом воєнного злочину. Документування пошкоджень триває.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни залучають підлітків до відновлення в’язниці в окупованій Жданівці

Семаковська Тетяна 14:00, 1 Липня 2025
Колючий дріт / фото ілюстративне, Pexel

У тимчасово окупованій Жданівці що на Донеччині, російські окупанти відновлюють тюрму, яка понад десять років не функціонувала. Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють, що до робіт залучають місцевих підлітків, без офіційного оформлення та з мізерною оплатою.

Дитяча праця на ТОТ

На тимчасово окупованій території Донеччини російські війська відновлюють тюрму в Жданівці, яка не функціонувала понад десять років. До будівництва залучають неповнолітніх.

Місцеві мешканці повідомляють, що підлітків змушують працювати на об’єкті без офіційного оформлення, фактично в умовах трудового рабства. Йдеться про фізичні роботи на території майбутньої в’язниці, де діти отримують по 1000 рублів за день.

Активісти зазначають, що така практика, це не поодинокий випадок. Подібні факти зафіксовано в Хрестівці, де росіяни залучали 14-річних хлопців до реконструкції школи. Офіційно об’єкти будують російські компанії, які отримують мільйони з російського бюджету, але насправді частину робіт виконують місцеві діти за копійки.

Відновлення тюрми, за неофіційною інформацією, пов’язане з військовими потребами окупаційної адміністрації. Йдеться про можливе створення місця утримання для “відказників”, — жителів окупованих територій, які відмовляються воювати або підписувати контракт із військовими рФ.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Атака на Костянтинівку 1 липня: росіяни поранили 3 людей

1 липня 2025 року російські війська атакували Костянтинівку зі ствольної артилерії. Обстріл тривав протягом години, під ударом опинилися житлові квартали — як багатоквартирні будинки, так […]

Росіяни залучають підлітків до відновлення в’язниці в окупованій Жданівці

У тимчасово окупованій Жданівці що на Донеччині, російські окупанти відновлюють тюрму, яка понад десять років не функціонувала. Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють, що до робіт […]

Росіяни обстріляли “Білий янгол” у Покровську: поранено поліцейського

Під час порятунку поранених цивільних у Покровську російські війська атакували автомобіль екіпажу “Білий Янгол” дроном-камікадзе. Поліцейський отримав поранення. Про це повідомили у Нацполіції Донеччини. Покровськ, […]

До Бахмута приїхав російський депутат Денис Харитонов: що показав у місті

Російський депутат думи астраханської області денис харитонов приїхав до зруйнованого Бахмута, який контролюють війська рф. У соцмережах окупант опублікував відео та фото з міста, здебільшого […]

FPV-дрони, “Герань-2” і КАБ-250: росіяни обстріляли Донеччину, зруйновано готель

Російські війська за минулу добу здійснили 2 809 ударів по території Донецької області. Під вогнем опинилися як прифронтові міста, так і цивільна інфраструктура. В області […]