Водійське посвідчення в Україні: скільки коштує та як отримати

Микола Ситник 16:58, 14 Листопада 2023
Документ
Посвідчення водія в “Дії”/ фото Facebook millerlawfirm

Життя сучасної людини важко уявити без автомобіля. Втім просто так сісти за кермо та відправитися на дорогу не можна. Для цього потрібне водійське посвідчення. Скільки коштують права у 2023 році та як отримати водійське посвідчення, розповідає редакція “Бахмут IN.UA”.

Як отримати водійське посвідчення

10 травня 2022 року в Україні запрацював новий алгоритм теоретичної та практичної підготовки водіїв із подальшим отриманням посвідчення. Раніше майбутні водії повинні були пройти теоретичний курс і практичний курс в автошколі, а вже потім їх допускали до складання внутрішніх іспитів. 

Зараз цю процедуру спростили: тепер для отримання прав необхідно пройти теоретичне навчання та скласти іспит в сервісному центрі МВС (Міністерство внутрішніх справ) на знання правил дорожнього руху. Лише після цього водія допускають до практичного навчання в автошколі, по завершенню якого проходиться іспит з водіння в тому ж сервісному центрі МВС.

Наразі процес отримання посвідчення водія виглядає наступним чином:

  • проходження учнем теоретичної підготовки в автошколі;
  • складання іспиту з теорії в сервісному центрі МВС;
  • проходження практичних занять в автошколі;
  • допуск та проходження внутрішнього іспиту з водіння;
  • складання іспиту з водіння в сервісному центрі МВС.

Згідно з прийнятою в Україні навчальної програми підготовки водіїв, на вивчення теорії дають 64 академічні години (тобто по 45 хвилин), коли на практику — 40.

Найчастіше теоретична підготовка триває 5 тижнів. Скласти ж практичний іспит в сервісному центрі МВС можна лише через п’ять тижнів. Інакше кажучи, все навчання в автошколі та процес отримання прав може займати 10 або більше тижнів.

Вартість навчання в автошколі

На сьогодні на території України працюють понад 1800 автошкіл, які мають акредитацію від МВС. Ціни в них різні та залежать не тільки від регіону, а й від додаткових послуг.

Теоретичний курс в автошколах в середньому коштує 5-7 тисяч гривень. Ця вартість залежить від того, як буде проходити навчання учня: в онлайн форматі або в класі. У середньому останнє коштує на 1 тисячу гривень дорожче.

Ціна практики залежить від кількості практичних занять. Її можна поділити на 4 умовних групи:

  • Мінімальна.
  • Базова.
  • Стандартна.
  • Поглиблена.
Інструктор
Навчання в автошколі / ілюстративне фото з відкритих джерел

Мінімальна програма практики передбачає 20 практичних занять. Вона підходить для тієї категорії водіїв, які вже мають посвідчення, але хочуть поглибити власні знання. Такий курс у середньому коштує 13-14 тисяч гривень, тобто 650 та 700 гривень за заняття відповідно.

Базовий курс підготовки підходить водіям з середніми навичками керування. Він складається із 30 занять, середня вартість яких сягає 16-17 тисяч гривень, тобто за заняття треба віддати 533 та 566 гривень відповідно.

Стандартний курс підходить для тих, хто хоче отримати права та досить добре вміє засвоювати нові знання. Він складається із 40 практичних занять, середня вартість яких сягає 19 тисяч гривень, тобто 475 гривень за одне заняття. 

Поглиблена програма практики підійде для людей, які хочуть отримати свої права та роблять акцент на більшу кількість практичних занять. Це може бути як і 50 занять, так і повноцінний безліміт. Ціни на таку програму стартують від 21 тисячі гривень.

Зазначимо, що багато автошкіл роблять акцент на тому, з якою коробкою передач проходитиме навчання водій. У середньому навчання з механічною коробкою передач дешевше, аніж з автоматичною. До прикладу, в дніпровських автошколах одне заняття з “механікою” коштуватиме учневі 650 гривень, а з “автоматом” — всі 700 гривень.

Представники закладів для навчання водіїв також часто створюють комплексні варіанти навчання, які дозволять майбутнім водіям заощадити гроші.

Вартість іспиту з водіння

Ціна складання фінального іспиту в центрі МВС коливається в залежності від регіону. У середньому вартість екзамену складає від 300 до 800 гривень. Зверніть увагу, що бланки та документи не безкоштовні.

Вартість виготовлення та видачі посвідчення також різна. Наприклад, у Києві та Львові це 269 гривень, а у Дніпрі, Харкові та Одесі — 295 гривень. У менших містах ціна нижча.

Заміна водійських прав і скільки це коштує

Заміна водійських посвідчень — процедура, з якою рано чи пізно зустрінеться кожний водій. Вона проводиться в центрі МВС, якщо:

  • документ не читабельний, зіпсований;
  • людина змінює прізвище, ім’я;
  • у разі набуття нової категорії;
  • після закінчення терміну дії;
  • при заміні посвідчень старого зразку на новий;
  • при втраті посвідчення.

Заміна прав не передбачає перескладання іспиту та здійснюється протягом 5 днів з моменту подачі заявки. Вартість такої послуги — 201 гривня. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:50, 2 Грудня 2024
Як дізнатисязагальний страховий стаж / фото ілюстративне, Pexels

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати. 

Детальніше про те, як саме розрахувати загальний страховий стаж онлайн, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як визначити загальний страховий стаж

Страховий стаж — період, протягом якого працівник та працівниця підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальний внесок становить 22% від мінімальної заробітної плати. Від нього залежить соціальний захист працівника, зокрема, лікарняні чи майбутній розмір пенсійних виплат.

Для того, щоб дізнатися свій стаж, необхідно звернутися до Пенсійного фонду України та подати до нього скановані копії трудової книжки та інші документи про трудову діяльність для перевірки й зацифрування.

Після обробки звернення інформація про загальний стаж відображатиметься в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України. Крім того, в ньому же можна:

  • дізнатися про суму заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ);
  • переглядати дані про місця роботи;
  • отримувати інформацію про присвоєння спеціальної допомоги через втрату працездатності;
  • розрахувати розмір пенсійних виплат за допомогою спеціалізованого калькулятора.

Для того, щоб авторизуватися на вебпорталі ПФУ чи у спеціальному додатку “Пенсійний фонд”, існує три методи:

  • спеціальний кваліфікований електронний підпис (КЕП);
  • дані ID.GOV.UA;
  • логін і пароль ПФУ.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

єМалятко: як зареєструвати дитину через “Дія” та які функції доступні

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:45, 2 Грудня 2024
єМалятко / фото ілюстративне, iStock

єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних програм

Детальніше про те, як скористатися послугою, а також, які можливості вона надає дитині та її батькам, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA

єМалятко: як скористатися послугою

єМалятко — комплексна послуга для батьків новонароджених, яка суттєво спрощує процес оформлення для новонародженої дитини. Вона дозволяє батькам зареєструвати народження дитини та отримати до 10 державних послуг від різних органів влади, потрібних при народженні дитини. Зокрема, мова йде про отримання свідоцтво про народження дитини та присвоєння новонародженому унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР).

Як замовити єМалятко

Застосунок “Дія” / фото ілюстративне, Дія

Скористатися державною послугою єМалятко можна за допомогою порталу чи застосунку “Дія”. Для цього потрібно:

  • зареєструватися або авторизуйтеся в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua за допомогою BankID, ДІЯ.Підпис або електронного підпису;
  • заповнити спеціальну онлайн-форму та обрати конкретні послуги з переліку, які ви хочете замовити;
  • підписати заявку електронним підписом.

Зазначається, що в окремих випадках обом батька потрібно буде підписати заяву своїм електронним підписом. Наприклад, така процедура потрібна у випадку, якщо батьки не перебувають у шлюбі, мають різні прізвища або зареєстровані за різними адресами.

Після підписання заяви, вона буде автоматично надіслана до обраного відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС). Як тільки свідоцтво про народження буде готове, батькам прийде додатковий лист-сповіщення на вказану в заяві електронну пошту. Забрати документ може один з батьків, хто підписав заяву.

Зверніть увагу, що послуга єМалятко може буди недоступною, якщо:

  • дитина вже має свідоцтво про народження;
  • у батьків є медичне свідоцтво старого зразка (форма 103/о);
  • дитина народилася поза медичним закладом або за межами України;
  • один із батьків новонародженого є іноземцем;
  • шлюб батьків дитини укладений в іншій країні.

єМалятко: чи можна скористатися послугою офлайн

Послугою єМалятко також можна скористатися за допомогою адміністратора можна у пологовому будинку (до виписки), ЦНАП або відділі ДРАЦС. При поданні заявки потрібно підготувати такий пакет документів:

  • номер медичного висновку про народження, який складається з 16 латинських літер та цифр (видається лікарем у пологовому будинку);
  • ідентифікаційний код;
  • паспорт громадянина України;
  • свідотство про шлюб;
  • УНЗР одного з батьків;
  • банківський рахунок для отримання допомоги.

Зазначається, що під час оформлення послуги також може знадобитися:

  • письмова згода одного з батьків щодо присвоєння дитині певного прізвища;
  • письмова згода другого з батьків щодо реєстрації народженої дитини з одним із них, якщо вони зареєстровані за різними адресами.

єМалятко: які послуги стають доступні

За допомогою програми єМалятко можна отримати такі послуги:

  • реєстрація народження дитини;
  • реєстрація місця проживання;
  • визначення походження дитини, громадянство;
  • отримання податкового номера;
  • отримання для дитини унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР);
  • допомога у зв’язку з народженням дитини;
  • допомога у зв’язку з народження дитини батькам із багатодітних сімей;
  • внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів;
  • виплата грошової компенсації за Пакунок малюка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати.  Детальніше […]

14:50, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

єМалятко: як зареєструвати дитину через “Дія” та які функції доступні

єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних […]

11:45, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Допомога по безробіттю у 2024 році: як почати отримувати виплати

В Україні діє державна програма, яка надає можливість отримувати регулярні грошові виплати безробітним громадянам. З 1 жовтня 2024 року запрацювали норми, які внесли відчутні зміни […]

12:00, 30.11.2024 Скопіч Дмитро

10 детективних серіалів, які вас точно здивують

Детективні серіали 2024 року — це спосіб відволіктись та відпочити Розгадуючи складні загадки та вишукані головоломки, ми не помічаємо як летить час.  Редакція Бахмут IN.UA […]

Декретна відпустка для чоловіків: як її отримати та необхідний перелік документів

Декретна відпустка — це особливий термін, який надається у зв’язку з народженням чи доглядом за дитиною. Вона має декілька різновидів, одним з яких можуть скористатися […]

12:00, 29.11.2024 Скопіч Дмитро