Водійське посвідчення в Україні: скільки коштує та як отримати

Микола Ситник 16:58, 14 Листопада 2023
Документ
Посвідчення водія в “Дії”/ фото Facebook millerlawfirm

Життя сучасної людини важко уявити без автомобіля. Втім просто так сісти за кермо та відправитися на дорогу не можна. Для цього потрібне водійське посвідчення. Скільки коштують права у 2023 році та як отримати водійське посвідчення, розповідає редакція “Бахмут IN.UA”.

Як отримати водійське посвідчення

10 травня 2022 року в Україні запрацював новий алгоритм теоретичної та практичної підготовки водіїв із подальшим отриманням посвідчення. Раніше майбутні водії повинні були пройти теоретичний курс і практичний курс в автошколі, а вже потім їх допускали до складання внутрішніх іспитів. 

Зараз цю процедуру спростили: тепер для отримання прав необхідно пройти теоретичне навчання та скласти іспит в сервісному центрі МВС (Міністерство внутрішніх справ) на знання правил дорожнього руху. Лише після цього водія допускають до практичного навчання в автошколі, по завершенню якого проходиться іспит з водіння в тому ж сервісному центрі МВС.

Наразі процес отримання посвідчення водія виглядає наступним чином:

 • проходження учнем теоретичної підготовки в автошколі;
 • складання іспиту з теорії в сервісному центрі МВС;
 • проходження практичних занять в автошколі;
 • допуск та проходження внутрішнього іспиту з водіння;
 • складання іспиту з водіння в сервісному центрі МВС.

Згідно з прийнятою в Україні навчальної програми підготовки водіїв, на вивчення теорії дають 64 академічні години (тобто по 45 хвилин), коли на практику — 40.

Найчастіше теоретична підготовка триває 5 тижнів. Скласти ж практичний іспит в сервісному центрі МВС можна лише через п’ять тижнів. Інакше кажучи, все навчання в автошколі та процес отримання прав може займати 10 або більше тижнів.

Вартість навчання в автошколі

На сьогодні на території України працюють понад 1800 автошкіл, які мають акредитацію від МВС. Ціни в них різні та залежать не тільки від регіону, а й від додаткових послуг.

Теоретичний курс в автошколах в середньому коштує 5-7 тисяч гривень. Ця вартість залежить від того, як буде проходити навчання учня: в онлайн форматі або в класі. У середньому останнє коштує на 1 тисячу гривень дорожче.

Ціна практики залежить від кількості практичних занять. Її можна поділити на 4 умовних групи:

 • Мінімальна.
 • Базова.
 • Стандартна.
 • Поглиблена.
Інструктор
Навчання в автошколі / ілюстративне фото з відкритих джерел

Мінімальна програма практики передбачає 20 практичних занять. Вона підходить для тієї категорії водіїв, які вже мають посвідчення, але хочуть поглибити власні знання. Такий курс у середньому коштує 13-14 тисяч гривень, тобто 650 та 700 гривень за заняття відповідно.

Базовий курс підготовки підходить водіям з середніми навичками керування. Він складається із 30 занять, середня вартість яких сягає 16-17 тисяч гривень, тобто за заняття треба віддати 533 та 566 гривень відповідно.

Стандартний курс підходить для тих, хто хоче отримати права та досить добре вміє засвоювати нові знання. Він складається із 40 практичних занять, середня вартість яких сягає 19 тисяч гривень, тобто 475 гривень за одне заняття. 

Поглиблена програма практики підійде для людей, які хочуть отримати свої права та роблять акцент на більшу кількість практичних занять. Це може бути як і 50 занять, так і повноцінний безліміт. Ціни на таку програму стартують від 21 тисячі гривень.

Зазначимо, що багато автошкіл роблять акцент на тому, з якою коробкою передач проходитиме навчання водій. У середньому навчання з механічною коробкою передач дешевше, аніж з автоматичною. До прикладу, в дніпровських автошколах одне заняття з “механікою” коштуватиме учневі 650 гривень, а з “автоматом” — всі 700 гривень.

Представники закладів для навчання водіїв також часто створюють комплексні варіанти навчання, які дозволять майбутнім водіям заощадити гроші.

Вартість іспиту з водіння

Ціна складання фінального іспиту в центрі МВС коливається в залежності від регіону. У середньому вартість екзамену складає від 300 до 800 гривень. Зверніть увагу, що бланки та документи не безкоштовні.

Вартість виготовлення та видачі посвідчення також різна. Наприклад, у Києві та Львові це 269 гривень, а у Дніпрі, Харкові та Одесі — 295 гривень. У менших містах ціна нижча.

Заміна водійських прав і скільки це коштує

Заміна водійських посвідчень — процедура, з якою рано чи пізно зустрінеться кожний водій. Вона проводиться в центрі МВС, якщо:

 • документ не читабельний, зіпсований;
 • людина змінює прізвище, ім’я;
 • у разі набуття нової категорії;
 • після закінчення терміну дії;
 • при заміні посвідчень старого зразку на новий;
 • при втраті посвідчення.

Заміна прав не передбачає перескладання іспиту та здійснюється протягом 5 днів з моменту подачі заявки. Вартість такої послуги — 201 гривня. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ВР проголосувала за законопроєкт Дмітрієнко

Кріобанк для ЗСУ стане безплатним: деталі

Українські військові можуть безплатно користуватися послугами кріобанку, аби зберігати свої репродуктивні клітини. Верховна Рада підтримала ініціативу, “за” проголосували 271 депутат. Про це повідомляє нардеп Ярослав […]

хаб для ветеранів

Простір для ветеранів: у Хмельницькому запрацював новий хаб

У Хмельницькому запрацював перший хаб для ветеранів “Захист 4.5.0”. У просторі будуть допомагати військовим, пораненим захисникам, родичам загиблих. Про це повідомляє Хмельницька міська рада. Простір […]

Кафе в Дніпрі

Пончики та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]

Пральня для пільгових осіб

Безплатна пральня: хто може скористатися послугою та де

Центри “ЯМаріуполь” працюють по всій Україні, тут можна отримати різнопланову допомогу: юридичну, психологічну, а також й скористатися побутовими послугами. Зокрема, безплатною пральною, вона доступна для […]

Художній музей Київ

Медузи, туалети та весілля: цікаві музеї Києва, які варто відвідати

Живучи у столиці, чи приїжджаючи сюди навіть на кілька днів, варто відвідати міські музеї. Найпопулярніші музеї Києва зазвичай мають попереднє бронювання, тож слід заздалегідь спланувати, […]