Водійське посвідчення в Україні: скільки коштує та як отримати

Микола Ситник 16:58, 14 Листопада 2023
Документ
Посвідчення водія в “Дії”/ фото Facebook millerlawfirm

Життя сучасної людини важко уявити без автомобіля. Втім просто так сісти за кермо та відправитися на дорогу не можна. Для цього потрібне водійське посвідчення. Скільки коштують права у 2023 році та як отримати водійське посвідчення, розповідає редакція “Бахмут IN.UA”.

Як отримати водійське посвідчення

10 травня 2022 року в Україні запрацював новий алгоритм теоретичної та практичної підготовки водіїв із подальшим отриманням посвідчення. Раніше майбутні водії повинні були пройти теоретичний курс і практичний курс в автошколі, а вже потім їх допускали до складання внутрішніх іспитів. 

Зараз цю процедуру спростили: тепер для отримання прав необхідно пройти теоретичне навчання та скласти іспит в сервісному центрі МВС (Міністерство внутрішніх справ) на знання правил дорожнього руху. Лише після цього водія допускають до практичного навчання в автошколі, по завершенню якого проходиться іспит з водіння в тому ж сервісному центрі МВС.

Наразі процес отримання посвідчення водія виглядає наступним чином:

  • проходження учнем теоретичної підготовки в автошколі;
  • складання іспиту з теорії в сервісному центрі МВС;
  • проходження практичних занять в автошколі;
  • допуск та проходження внутрішнього іспиту з водіння;
  • складання іспиту з водіння в сервісному центрі МВС.

Згідно з прийнятою в Україні навчальної програми підготовки водіїв, на вивчення теорії дають 64 академічні години (тобто по 45 хвилин), коли на практику — 40.

Найчастіше теоретична підготовка триває 5 тижнів. Скласти ж практичний іспит в сервісному центрі МВС можна лише через п’ять тижнів. Інакше кажучи, все навчання в автошколі та процес отримання прав може займати 10 або більше тижнів.

Вартість навчання в автошколі

На сьогодні на території України працюють понад 1800 автошкіл, які мають акредитацію від МВС. Ціни в них різні та залежать не тільки від регіону, а й від додаткових послуг.

Теоретичний курс в автошколах в середньому коштує 5-7 тисяч гривень. Ця вартість залежить від того, як буде проходити навчання учня: в онлайн форматі або в класі. У середньому останнє коштує на 1 тисячу гривень дорожче.

Ціна практики залежить від кількості практичних занять. Її можна поділити на 4 умовних групи:

  • Мінімальна.
  • Базова.
  • Стандартна.
  • Поглиблена.
Інструктор
Навчання в автошколі / ілюстративне фото з відкритих джерел

Мінімальна програма практики передбачає 20 практичних занять. Вона підходить для тієї категорії водіїв, які вже мають посвідчення, але хочуть поглибити власні знання. Такий курс у середньому коштує 13-14 тисяч гривень, тобто 650 та 700 гривень за заняття відповідно.

Базовий курс підготовки підходить водіям з середніми навичками керування. Він складається із 30 занять, середня вартість яких сягає 16-17 тисяч гривень, тобто за заняття треба віддати 533 та 566 гривень відповідно.

Стандартний курс підходить для тих, хто хоче отримати права та досить добре вміє засвоювати нові знання. Він складається із 40 практичних занять, середня вартість яких сягає 19 тисяч гривень, тобто 475 гривень за одне заняття. 

Поглиблена програма практики підійде для людей, які хочуть отримати свої права та роблять акцент на більшу кількість практичних занять. Це може бути як і 50 занять, так і повноцінний безліміт. Ціни на таку програму стартують від 21 тисячі гривень.

Зазначимо, що багато автошкіл роблять акцент на тому, з якою коробкою передач проходитиме навчання водій. У середньому навчання з механічною коробкою передач дешевше, аніж з автоматичною. До прикладу, в дніпровських автошколах одне заняття з “механікою” коштуватиме учневі 650 гривень, а з “автоматом” — всі 700 гривень.

Представники закладів для навчання водіїв також часто створюють комплексні варіанти навчання, які дозволять майбутнім водіям заощадити гроші.

Вартість іспиту з водіння

Ціна складання фінального іспиту в центрі МВС коливається в залежності від регіону. У середньому вартість екзамену складає від 300 до 800 гривень. Зверніть увагу, що бланки та документи не безкоштовні.

Вартість виготовлення та видачі посвідчення також різна. Наприклад, у Києві та Львові це 269 гривень, а у Дніпрі, Харкові та Одесі — 295 гривень. У менших містах ціна нижча.

Заміна водійських прав і скільки це коштує

Заміна водійських посвідчень — процедура, з якою рано чи пізно зустрінеться кожний водій. Вона проводиться в центрі МВС, якщо:

  • документ не читабельний, зіпсований;
  • людина змінює прізвище, ім’я;
  • у разі набуття нової категорії;
  • після закінчення терміну дії;
  • при заміні посвідчень старого зразку на новий;
  • при втраті посвідчення.

Заміна прав не передбачає перескладання іспиту та здійснюється протягом 5 днів з моменту подачі заявки. Вартість такої послуги — 201 гривня. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 17 Травня 2024
Відключення світла / фото ілюстративне

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Щоб залишатися на зв’язку та мати доступ до інтернету в екстрених ситуаціях, команда Дії надає кілька корисних порад.

Причина відключень світла

Росія продовжує обстріли української енергетичної інфраструктури, що призводить до серйозного дефіциту потужностей в енергосистемі. Щоб запобігти її повному колапсу, енергетики змушені вдаватися до стабілізаційних відключень електроенергії.

Відключення електрики можуть торкнутися і роботи інтернет-провайдерів, а також базових станцій мобільних операторів. Це може позбавити доступу до мережі Інтернет та унеможливити здійснення дзвінків та надсилання SMS на певний період.

Мапа Пунктів незламності 

Представники Мінцифри радять почати із завантаження в додатку Дія спеціальної мапи з Пунктами незламності. Вона допоможе швидко знайти найближчий пункт, де можна зарядити телефон, приєднатися до інтернету або зателефонувати рідним під час блекауту.

Провайдери з технологією xPON 

Перевірте, чи ваш інтернет-провайдер використовує технологію xPON, що дозволяє зберігати доступ до мережі до 72 годин при відсутності електрики. Для цього скористайтеся інтерактивною картою від Мінцифри та LUN. Якщо провайдер має xPON, придбайте повербанк і підключіть його до роутера.

Національний роумінг 

Для доступу до мобільного інтернету в разі відключення електрики можна скористатися національним роумінгом між операторами. Вимкніть автовибір мережі, знайдіть доступні мережі Vodafone UA, Київстар чи Lifecell і під’єднатися до однієї з них. Перевірте можливість здійснювати дзвінки та відправляти SMS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Семаковська Тетяна 13:00, 17 Травня 2024
Ощадбанк / Фейсбук

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно.

Що роботи у такому випадку пояснили у Мінсоцполітики.

Інструкція для ВПО. Виплати

Переселенці, які мають статус ВПО та відповідають вимогам нарахування коштів, щомісяця отримують гроші від держави. Станом, на 1 травня 2024 року грошова допомога від держави для ВПО складає: для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень, а для інших осіб — 2000 гривень.

Якщо виплати затримуються ви можете звернутися за контактними номерами:

  • номер гарячої лінії Мінреінтеграції – 15-48;
  • номер Офісу уповноваженого з питань ВПО – +38 (066) 813-62-39;
  • зверніться у ЦНАП за місцем проживання.

Після особистого звернення ваші дані перевірять і надішлють кошти.

У Мінсоцполітики зауважують, що найімовірнішою причиною для затримки виплат стають технічні проблеми.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Мінцифрі розповіли, як залишатися на зв’язку під час відключень електроенергії

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури ворогом в Україні спостерігається значний дефіцит потужностей в енергосистемі. 

Ощадбанк затримка Виплат ВПО

Що робити ВПО, якщо затримують виплати. Інструкція

Згідно із законом, виплати для ВПО надходять особі щомісяця 15 та 28 числа. Однак, бувають випадки, коли грошові надходження від держави не приходять вчасно. Що […]

Безплатна психологічна допомога постраждалим від сексуального насильства російських військових: як отримати

В Україні запустили проєкт GIDNA, який надає анонімну психологічну підтримку жінкам, що зазнали сексуального насильства з боку російських окупантів під час війни.

Що почитати у травні: ТОП-8 новинок для дітей

Травень — особливий місяць, якщо йдеться про читання! Бо починається той період, коли можна читати десь назовні — в парку, на дачі, на лавочці біля […]

10:30, 17.05.2024 Скопіч Дмитро
Прийом у психолога

Нове життя після війни: проєкт “Місце надії України” допоможе жінкам ВПО

Жінки та дівчата, які постраждали від війни в Україні, можуть отримати комплексну допомогу в рамках проєкту “Місце надії України”. Проєкт передбачає психологічну підтримку, працевлаштування, відкриття […]