Військовий ЗСУ розповів, чи здатні росіяни захопити Часів Яр до 9 травня

Семаковська Тетяна 11:00, 16 Квітня 2024
Часів Яр / фото МВС

Часів Яр зараз знаходиться на лінії фронту та перебуває під постійними обстрілами. Однак, навіть незначні просування окупантів на цій ділянці фронту не свідчать про збільшення реального шансу захопити місто до 9 травня.

Про це в ефірі телемарафону розповів заступник командира 2-го штурмового батальйону 5-ї окремої штурмової Київської бригади ЗСУ Олексій Тарасенко.

Ситуація в Часів Ярі

За словами військового, українці неодноразово чули заяви окупантів щодо термінів захоплення міст. Така ситуація була з Бахмутом та Авдіївкою. Однак, при цьому росіяни несуть просто величезні, колосальні втрати по техніці та в живій силі.

Поки ще немає жодних натяків на якийсь тотальний успіх на цьому напрямку. Це дуже довга історія, якщо їм вдається десь просунутися на сотні чи дві сотні метрів, це не означає, що у них збільшується  реальний якийсь шанс заволодіти Часовим Яром,

Олексій Тарасенко // військовий 5-ї окремої штурмової бригади Київської бригади

Загалом, за словами Тарасенка, ситуація в районі Часового Яру дійсно важка, але контрольована. Українські військові активно відбивають атаки окупантів з кількох напрямків. Так, безпосередньо на околицях та півночі Часового Яру ворог не мав успіху. Водночас з цим, окупанти мали незначний успіх південніше міста на локації каналу Сіверський Донець-Донбас, однак там ЗСУ швидко відтіснили росіян.

Наразі нічого критичного не відбувається, оборона стабільна. Прибувають наші нові підрозділи, ведуть позиційну оборону досить успішно,

Олексій Тарасенко // військовий 5-ї окремої штурмової бригади Київської бригади

Військовий також розповів, що в битві за Часів Яр особливо важливе значення мають саме FPV-дрони, тому що вони дають перевагу над противником та дозволяють зупиняти будь-які просування ще на підступах до позицій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут і Кам’янець-Подільський підписали Декларацію солідарності для підтримки ВПО

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 29 Травня 2024
Декларація солідарності / фото Бахмутської міської ради

Бахмутська міська військова адміністрація та Кам’янець-Подільська міська рада уклали угоду про співпрацю щодо допомоги внутрішньо переміщеним особам під час робочої поїздки бахмутської делегації.

Про це повідомили в Бахмутській міській раді.

Декларація солідарності 

Ключовим результатом зустрічі стало підписання Декларації солідарності між Бахмутом і Кам’янцем-Подільським. Цей документ відкриває шлях для співробітництва у питаннях підтримки мешканців Бахмутської громади, які були змушені залишити свої домівки.

“Ця ініціатива є початком процесу співпраці та відкриває перспективи для пошуку нових партнерів, у тому числі для повоєнної відбудови територій”, – наголосив Олексій Рева.

Допомога ВПО

Під час візиту міські голови детально обговорили актуальні проблеми внутрішньо переміщених осіб та практичні кроки для їх підтримки. Серед ключових напрямків – тимчасове житло, працевлаштування, освіта дітей і медичне забезпечення.

Декларація солідарності закладає міцний фундамент для тіснішої співпраці між Бахмутом і Кам’янцем-Подільським в інтересах вимушених переселенців з прифронтових міст.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ПАРЄ підтримала виплату грошової допомоги українським біженцям для повернення в Україну після війни

Валентина Славінська Славінська Валентина 16:00, 29 Травня 2024
Засідання ПАРЄ / фото Олексій Гончаренко

Комітет з міграції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ухвалив рішення про надання фінансової підтримки українцям, які захочуть повернутися на батьківщину після завершення бойових дій. Ця норма стала частиною великої доповіді про міграційну ситуацію в Україні.

Про це повідомив нардеп та очільник Комітету з міграції, біженців та переміщених осіб Олексій Гончаренко

Виплати біженцям за повернення до України

Ця норма є вкрай важливою для майбутнього відновлення України та повернення вимушених переселенців додому. Фінансова підтримка допоможе українцям розпочати нове життя на батьківщині після деокупації.

Опитування серед бахмутян 

Нещодавно редакція Бахмут IN.UA провела велике опитування серед своїх читачів. Понад 80% з 6 тисяч респондентів висловили бажання повернутися в Бахмут після війни. Близько 70% були готові долучитися до відбудови міста фінансово або фізичною працею.

Дехто з опитуваних готовий повернутися, але інші ставляться до перспективи повернення скептично через руйнування та брак ресурсів для відбудови.

Хочу і сподіваюся повернутись. Але маючи інженерну освіту та солідний життєвий досвід не вірю. Сил та фінансів не вистачить знову стартувати з нуля, гірше ніж з нуля – з руїн. А в допомогу держави в особі її чиновників не вірю вже давно. Згадайте Чорнобиль, так для прикладу

Бахмутянин // в опитування

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут і Кам’янець-Подільський підписали Декларацію солідарності для підтримки ВПО

Бахмутська міська військова адміністрація та Кам’янець-Подільська міська рада уклали угоду про співпрацю щодо допомоги внутрішньо переміщеним особам під час робочої поїздки бахмутської делегації.

ПАРЄ підтримала виплату грошової допомоги українським біженцям для повернення в Україну після війни

Комітет з міграції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ухвалив рішення про надання фінансової підтримки українцям, які захочуть повернутися на батьківщину після завершення бойових дій. Ця […]

1000 гривень у руках

Як продовжити отримання житлових субсидій та пільг у 2024 році: інструкція від Пенсійного фонду

Пенсійний фонд України оприлюднив оновлену інформацію про перелік документів та способи подання заяв для продовження виплат житлових субсидій та пільг у 2024 році. Скористайтеся зручними […]

Підтримка дітей

Нова грошова допомога від ЮНІСЕФ для сімей з вразливих категорій при евакуації з прифронтових територій

Уряд запровадив нову грошову допомогу від ЮНІСЕФ для сімей з дітьми, які вимушено евакуюються з прифронтових районів Харківської та Сумської областей. Допомога становитиме 3600 грн […]

У Рівному зведуть модульне містечко для реабілітації військових: деталі

У Рівному планують збудувати модульне містечко з котеджних будинків для тимчасового проживання військових, які проходять реабілітацію після поранень.