Федір Христенко: таємне зникнення нардепа ОПЗЖ після 24 лютого

Семаковська Тетяна 17:57, 16 Січня 2023

Христенко Федор abc40З дванадцяти нардепів, які представляли у Верховній Раді інтереси мешканців Донеччини, троє покинули країну та розірвали зв’язки з минулим напередодні повномасштабного вторгнення. Семеро стали активніше брати участь в організації побуту українців.

Лише народний обранець Федір Христенко приховує своє місце перебування й досі, не з’являючись ні на засіданнях Верховної ради, ні в соціальних мережах.

ОПЗЖ в Україні

Нагадаємо, що на парламентських виборах у 2019 році від Донецької області у Раду пройшло 12 депутатів. Третина з них – від «ОПЗЖ». У квітні цього року Рада нацбезпеки та оборони України заборонила діяльність фракції, після чого нардепи від «ОПЗЖ» розбіглись по іншим політичним об’єднанням.

Наразі, Давід Арахамія заявив, що Верховна рада позбавить мандатів ще чотирьох депутатів від заборонених партій. 

«На найближчому засіданні Верховна Рада позбавить мандатів ще 4 депутатів від заборонених партій. Це відбудеться у конституційний спосіб. Тобто, без шансів на оскарження в судах», – написав Арахамія.

При цьому речниця “Слуги Народу” Юлія Палійчук повідомила, що йдеться про депутатів забороненої ОПЗЖ.

Своєю чергою, Володимир Зеленський позбавив громадянства чотирьох народних депутатів України, членів фракції ОПЗЖ. Зокрема, Віктора Медведчука, Тараса Козака, Андрія Деркача та Рената Кузьміна. 

«Сьогодні депутати які виїхали з країні після 24 лютого були позбавлені депутатських мандатів. Це правильне рішення, тому що всі хто залишився й допомагає країні— це патріоти, а ті хто поїхав—не гідні бути народними депутатами». 

Саме таку заяву зробив Юрій Бойко, після рішення президента. Нагадаємо, що сам Бойко активно співпрацював з російськими медіа, завдаючи шкоди Україні.

Юрій Бойко є очільником новоствореної депутатської групи (ПЗЖМ) “Платформа за життя та мир”, члени якої є колишні депутати з Партії регіонів.

800 0 1460721342 3829 yuriy boyko oppoblok 330ef

Юрій Бойко. Фото : Фейсбук

А що ж з Христенко?

Відомо, що депутат вилетів з дружиною Мариною у Дубай ще 15 лютого. Соцмережі політика та його дружини не оновлюються. Ніяких зв’язків через телефонні розмови, прес-службу, соціальні мережі чи особисті зустрічі з депутатом немає. 

Особиста сторінка нардепа в Фейсбуці неактивна, ми вже писали раніше, що Христенко був довіреною особою Петра Порошенка в Донецькій області.

Нардеп запам’ятався гучним скандалом. Відтак, у лютому 2020 року стало відомо, що народний депутат від ОПЗЖ відсвяткував День народження своєї дружини в одному з найфешенебельніших закладів москви. Вартість бенкету склала близько 1 млн.дол. США. За словами Дениса Казанського, оплатив цей бенкет кримінальний авторитет з Горлівки.

На святі побували найвідоміші представники російської естради, як-то басков та кіркоров, які зараз підтримують війну рф проти України.

Також Христенко відомий тим, що попри свою присутність в парламенті, 1191 раз проігнорував голосування.

Сайт «ПолітХаб» повідомляє, що нардеп після початку повномасштабного вторгнення ніяк не прокоментував війну і не засудив агресію рф.  Зазначимо, що зв’язатися з Христенко журналістам не вдається, у ВР нардеп також не з’являється, ніяких заяв про його присутність чи відсутність в країні немає, в соцмережах Христенко не виходить на спілування.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Графік цілодобовий: як працюють бахмутські депутати після 24 лютого?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни закріплюються біля Кліщіївки та збільшили число військ

Семаковська Тетяна 09:31, 15 Січня 2024
Росіяни просуваються до Богданівки
ЗСУ / фото ілюстративне

На Бахмутському напрямку тривають бої, росіяни просуваються вперед до навколишніх сіл. Ймовірно, що ворог мав успіх у Богданівці.

Про це повідомляє журналіст Богдан Мірошников.

Ситуація на Бахмутському напрямку

Росіяни за минулу добу продовжили наступ, розширивши зону контролю, без закріплення. Інша ситуація поблизу села Кліщіївка, тут окупанти закріпилися майже впритул до села.

Ситуація на  Бахмутському напрямку
Карта боїв на Бахмутському напрямку / скриншот Deep State

Там насправді справжній хаос. Адже ми частково контролюємо досі залізницю, частину висот, але ворог проповзає на загрозливі рубежі,

каже Богдан Мірошников // про ситуацію на фронті

Захисник Бахмутського напрямку з позивним “Бахмутський демон” зазначає, що великий тиск росіяни чинять на Хромове. Щодо Кліщіївки, то тут Сили Оборони контролюють висоти, за минулу добу відбили 5 атак.

Росіяни використовують КАБи, артилерію, гради, дрони тощо. За останніми повідомленнями, Інституту вивчення війни російські війська збільшили кількість особового складу на Бахмутському напрямку до близько 80 000 осіб.

Нагадаємо, що станом на січень 2024 рік в Україні налічують 462 тисячі окупантів. Крім того, на тимчасово поневолених українських землях розміщені 35 тисяч “росгвардійців”, які забезпечують окупаційний режим.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мобілізація з 25: які зміни чекають українців з 2024 року

Семаковська Тетяна 11:14, 26 Грудня 2023
Військові на фронті / Генштаб

25 грудня Кабмін вніс новий законопроєкт під номером 10378 до парламенту, який має удосконалити сам процес мобілізації в Україні, військовий облік та проходження військової служби. У пояснювальній записці зазначають, що хочуть змінити призовний вік з 27 до 25 років, а також запровадити суворі обмеження для тих осіб, які є військовозобов’язаними, але не з’являються до військових частин.

Які зміни чекають військовозобов’язаних українців — читайте у матеріалі.

Новий законопроєкт про мобілізацію

Верховна Рада розглядає законопроєкт 10378, який має змінити процес мобілізації в Україні. Серед основних нововведень наступні:

  • зміна призовного віку з 27 до 25 років;
  • військові, які були звільнені з полону, можуть відпочити та пройти відновлення, взяти відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів;
  • мобілізовані, які прослужили 36 місяців (2 роки), мають право звільнитися від військової служби;
  • поняття “обмежено придатні” пропонують прибрати, а особи, які належали до цієї категорії, мають повторно пройти медкомісію. Після цього визначать, хто може бути частиною ЗСУ, а хто — ні;
  • строковиків зможуть призвати до служби, але тільки через шість місяців після звільнення зі строкової служби;
  • строкову службу можуть скасувати, але замість неї пропонують ввести базову військову службу, яку потрібно пройти до 25 років;
  • запровадження для громадян України базової загальновійськової підготовки до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах;
  • удосконалять сам процес рекрутингу, обіцяють, що будуть звертати увагу на навички особи та її професійне залучення.

Хто має право на відстрочку?

Право на надання відстрочки та звільнення від призову на військову службу під час мобілізації, мають особи, які:

  • мають дружину (чоловіка) з інвалідністю І чи II групи та/або одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов’язаного для здійснення за ними догляду;
  • опікуни особи з інвалідністю І чи ІІ групи, визнаної судом недієздатною;
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю I групи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи (не більше одного члена сім’ї);
  • члени сім’ї першого ступеню споріднення особи з інвалідністю II групи або особи, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду;
  • зайняті постійним доглядом за такими особами (не більше одного члена сім’ї);
  • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного
    віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, з визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
  • вагітні жінки;
  • тільки діючі народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (фахом);
  • докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
  • наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти,
    наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;
  • педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах за основним місцем роботи на повну ставку;
  • військовозобов’язані, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку зі звільненням з полону.
  • військовозобов’язані з числа громадян, які були звільненні зі строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Що буде, якщо не прийти по повістці?

До військовозобов’язаних та резервістів, які мали прийти до центрів комплектування, але не зробили цього, пропонують запровадити суворі обмеження. Йдеться про заборону виїзду за кордон та відмову в кредитах, позиках.

Крім того, буде:

  • заборона проведення операцій з нерухомим і рухомим майном;
  • обмеження права на керування власним транспортом і отримання посвідчення водія;
  • обмеження права на користування і розпорядження коштами й іншими цінностями;
  • призупинення отримання пільг і послуг від держави.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!