Вдарили після фото в соцмережі: ЗСУ ймовірно знищили склад російської техніки в Бахмуті

Валентина Твердохліб 11:00, 2 Вересня 2024
Ймовірно знищений склад російської техніки в Бахмуті / скриншот із відео

Росіяни на своїх пропагандистських каналах діляться новиною — ЗСУ знищили склад їхньої військової техніки в Бахмуті. За словами окупантів, сталося це після того, як один із солдатів виклав фото зі складу в соцмережі.

Бахмут, останні новини

Російські окупанти виклали нове відео з Бахмута. На ньому зафільмовано склад бойової техніки, який знищили ЗСУ. За словами росіян, він розташовувався на місцевому стадіоні “Металург”.

Як розповідає автор відео, по складу вдарили ЗСУ. Це, нібито, було зроблено ракетою Himars чи Storm Shadow. Звісно, точних даних окупанти не мають, а лише роблять припущення, судячи з пошкоджень складу.

Ймовірно знищений склад російської техніки / скриншот із відео

Удар по скупченню техніки стався нібито після того, як один із солдатів виклав у соцмережі фото танка у складі. За словами окупантів, українські військові швидко встановили місцезнаходження техніки і вдарили туди.

Фото танка, яке виклав російський солдат / фото росджерела

Про кількість знищеної техніки та особового складу росіяни не повідомляють.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сезонний овоч редис: користь для організму та що з нього можна приготувати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 6 Квітня 2025
Редис / фото ілюстративне, iStock

Редис — це хрусткий весняний овоч, який не лише додає яскравості стравам, а й приносить велику користь організму. Він багатий на вітаміни, які покращують травлення, зміцнюють імунітет, а також впливають за загальний стан людини. А ще з редису можна приготувати не тільки салати, а й освіжаючі супи, пікантні намазки та навіть маринади для м’яса.

Детальніше про користь редису для організму, а також небанальний рецепт страви з ним — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Чим корисний редис для організму

В складі редису є чимало вітамінів та мінералів / фото ілюстративне, iStock

Редис — корисний овоч, який містить чимало вітамінів та мінералів. Це пояснює його популярність у період авітамінозу, котрий йде одразу після холодної зими.

Редис містить наступні вітаміни, які зміцнюють імунітет та підтримують обмін речовин:

  • С;
  • В6;
  • К;
  • PP;
  • фолієва кислота.

Серед мінералів у ньому є наступні елементи:

  • калій;
  • магній;
  • кальцій;
  • фосфор;
  • залізо.

Всі вони сприяють здоров’ю серця, кісток та нервової системи. Вони також можуть покращувати загальний стан імунітету людини.

В редисі міститься ще один перелік органічних речовин, які покращують загальний стан організму. Це клітковина та білок. Калорійність продукту знаходиться на дуже низькому рівні — всього 15 кілокалорій на 100 грамів, що дозволяє споживати овоч навіть в дієтичних раціонах.

Зазначимо, що користь редису на цьому не обмежується. Наприклад, він допомагає підняти гемоглобін та знизити рівень цукру в крові, що робить овоч оптимальним для споживання людям із цукровим діабетом чи зайвою вагою.

Холодний суп із редискою

Холодний суп із редисом / фото Solomia Hrytsyuk, Cookpad

Редиска є частиною великої кількості рецептів, котрі готують українські сім’ї у весняний період. Редакція Бахмут IN.UA пропонує приготувати власним читачам холодний суп із редискою, який добре насичує організм в період авітамінозу. Для його приготування знадобляться:

  • 1 літр води;
  • 250 грамів редиски;
  • 1 цибулина;
  • 200 грамів картоплі
  • 70-80 грамів вершкового масла;
  • 4 столові ложки сметани;
  • 1 столова ложка лимонного соку;
  • 1 столова ложка бурякового соку або 2 невеликі шматочки буряка
  • за смаком, до страви можна додати сіль.

Спершу потрібно промити редиску та прочистити її разом із цибулиною. Далі нарізати на шматки, розтопити масло в пательні, а обсмажити. Спочатку цей процес розпочинається з цибулі, а далі до неї додаємо редиску.

Паралельно варто нарізати картоплю та зварити її у каструлі з водою. Додаємо обсмажені цибулю і редиску. До суміші додаємо сік лимона і буряка (або 2 шматки буряка для створення незвичайного кольору), солимо та варимо до готовності овочів.

Далі потрібно остудити овочевий мікс, після чого перемолоти овочі з невеликою кількістю води з каструлі на блендері. Готову суміш повертаємо до води, де варилися овочі. Додаємо сметану та охолоджуємо у холодильнику. Як тільки суп буде холодним, то його можна подавати до столу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

День матері в Україні: коли святкуватимуть у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Квітня 2025
День матері / фото ілюстративне, istock

Вже в травні в Україні святкуватимуть одне з найзворушливіших сімейних свят — День матері. У цей день заведено вшановувати жінок, які дарують життя, підтримують у найважчі моменти та є справжньою опорою для своїх дітей. Це не лише можливість подякувати матерям за їхню безмежну відданість, а й нагадування про важливість сімейних цінностей.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, коли святкують День матері у 2025 році та як взагалі з’явилося це свято.

Коли святкуватимуть День матері у 2025 році

В Україні, як і в багатьох інших країнах світу, День матері відзначають у другу неділю травня. Цьогоріч воно припадає на 11 травня.

Цей день відзначається головним чином широкими вітаннями матерів. Люди масово виражають свою повагу і любов, дарують квіти чи подарунки, відправляють листівки та складають вірші.

Історія свята

Історія цього свята розпочалася 1908 року, коли молода американка Анна Джервіс із Філадельфії запропонувала відзначати день на згадку про свою матір, яка передчасно пішла з життя. Досягти такої амбітної цілі вона намагалася за допомогою листів до органів влади, а також до видатних особистостей. Завдяки її зусиллям 1910 року штат Вірджинія першим визнав День Матері офіційним святом, а згодом до ініціативи долучилися й інші штати та цілі країни.

В Україні День матері вперше відзначили 1929 року у Львові та Тернополі. Утім, в 1939 році радянська влада заборонила це свято.

Офіційно його повернули вже за часів незалежної України. Він святкується у другу неділю травня. Регламентує його спеціальний указ Президента України, виданий 10 травня 1999 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сезонний овоч редис: користь для організму та що з нього можна приготувати

Редис — це хрусткий весняний овоч, який не лише додає яскравості стравам, а й приносить велику користь організму. Він багатий на вітаміни, які покращують травлення, […]

10:00, 06.04.2025 Скопіч Дмитро

День матері в Україні: коли святкуватимуть у 2025 році

Вже в травні в Україні святкуватимуть одне з найзворушливіших сімейних свят — День матері. У цей день заведено вшановувати жінок, які дарують життя, підтримують у […]

12:00, 05.04.2025 Скопіч Дмитро

Як отримати довідку про склад зареєстрованих громадян на момент відчуження нерухомого майна

Перед продажем чи даруванням нерухомості може знадобитися оформлення спеціального документа про склад зареєстрованих громадян. Довідка підтверджує, хто офіційно прописаний у житлі на момент відчуження та […]

11:00, 05.04.2025 Скопіч Дмитро
6042a289a49a2 Київ a0de4

10 закладів Києва, де смачно та недорого поїсти: найкращі місця

Якщо ви плануєте провести вихідні в Києві, чудовою ідеєю буде влаштувати гастротур містом. Це не тільки можливість відчути ритм столиці, а й шанс провести час […]

Bakhmut in russian propaganda: occupiers cover the city with posters ahead of May 9

On the streets of temporarily occupied Bakhmut, the Russian army has begun displaying propaganda posters on billboards. Several large posters are noticeable throughout the city […]