В Україні з’явилась платформа «Inheart», яка дозволяє зберігати спогади про померлих близьких. Сервіс об’єднує альбомні фотографії, відеозаписи, листи та інші особисті спогади про померлого на одній сторінці.
Перевагою платформи є безпека даних. Інформація про померлого зберігатиметься на кількох серверах у різних країнах, що збільшує надійність архівації даних.
Розробники сервісу також подбали про можливість максимально точно передавати геолокацію поховання. У такий спосіб користувач платформи зможе поділитися з родичами чи друзями координатами розташування пам’ятника, щоб вони легко знайшли його.
У проєкту є соціальна місія — кожна людина зможе зберегти спогади про своїх близьких у єдиному безпечному та зручному місці.
Олександр Сидоров // засновник платформи «Inheart»
Спочатку необхідно створити сторінку пам’яті та заповнити її базовою інформацією.
Після цього слід поділитися посиланням на даний профіль із друзями померлої людини, щоб вони, за бажанням, написали теплі слова чи додали спільні фото або відео, яких немає у родини покійного чи покійної.
Разом зі створенням сторінки користувач отримує від розробників сервісу QR-код, який можна розмістити на могилі, щоб легко та швидко згадати цікаві миті з прожитих днів померлого.
Наразі йде розробка окремого модулю для збереження пам’яті про загиблих у повномасштабній війні з росією українських захисників.
Нагадаємо, український фітнес-застосунок «BetterMe» спільно з виробником біонічних протезів «Esper Bionics» розробили програму тренувань для людей, які перенесли ампутацію.
Андрій Кузнєцов — психолог з Бахмут, який наразі проживає у Львові. Чоловік є частиною спільноти місцевого театру імпровізації, де люди можуть передавати власні емоції в правильне річище.
Історію психолога з Донеччини Андрія розповідає Бахмут IN.UA у своєму відеорепортажі.
Психологічний стан ВПО
Андрій — професійний психолог, який працює у благодійному фонді Première Urgence Internationalе. Чоловік почав працювати в цьому БФ ще у Костянтинівці, де збирав гуманітарну допомогу та проводив творчі заходи для сімей.
Переїзд у Львів стався спонтанно. Йому сказали, що в місці відкриватиметься офіс. Тоді герой вирішив діяти. Він подав заявку на спеціальний конкурсний відбір співробітників, виграв його та почав працювати психологом в бригадах мобільної медичної бригади, яка працювала по всій області.
Чоловік прекрасно розуміє людей ВПО, які переїхали до Львова зі Сходу.
“Все, як в тумані. Не може оговтатися від побаченого та пережитого. І таких людей було дуже багато. Звісно, вони отримували допомогу і підтримку. Але вже після стабілізації емоційного стану важливо було нормалізувати життя людини“, — каже психолог.
Гарним способом, як зазначає чоловік, стали спільноти. Сам він є частиною імпровізаційного театру, де люди не грають по сценарію, а вчаться розуміти власні почуття та передавати їх героям.
“Ми повертаємо глядачеві історію через рух, емоції, голос та пластику. Інколи відбувається магія і людина зцілюється після того, як побачила гру акторів, котрі змогли показати її у форматі плейбеку“, — додає герой.
Детальніше про життя психолога з Донеччини, його діяльність та спільноти — у відеорепортажі Бахмут IN.UA за посиланням.
Соціальна відпустка — особливий вид відпусток, який надається працівникам з неповнолітніми або повнолітніми дітьми з певною групою інвалідності. Її можна отримати не залежно від відпрацьованих днів чи факторів.
Детальніше про те, як отримати соціальну відпустку у 2024 році та які документи потрібні для цього, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Соціальна відпустка у 2024 році
Відповідно до статті 19 Закону України “Про відпустки працівникам, які мають неповнолітніх дітей або повнолітніх дітей з інвалідністю з дитинства I групи підгрупи А”, деякі категорії громадян з неповнолітніми або повнолітніми дітьми з певною групою інвалідності мають право на додаткову відпустку. Скористатися нею можна в будь-який період календарного року, незалежно від кількості відпрацьованих днів чи інших факторів.
Скористатися соціальною відпусткою можуть:
один з батьків, які виховують двох або більше дітей до 15 років (якщо ж в родині одна дитина віком до 15 років, то права на таку відпустку немає);
жінки, які мають повнолітню дитину з інвалідністю з групи І підгрупи А або ті, хто взяли під опіку дитину вказаної категорії.
Додаткова соціальна відпустка також може надаватися працівникам, які мають дітей віком до 18 років, а саме:
одиноким матерям;
жінці, яка всиновила дитину;
жінці, яка має дитину з інвалідністю;
батьку, який самостійно виховує дитину (мати може перебувати у цей час на тривалому лікуванні в медзакладі);
людині, яка взяла під опіку дитину віком до 14 років;
особі, яка була визнана піклувальником дитини віком 14-18 років;
одному з батьків-усиновителів або батьків-вихователів.
Отримати додаткову соціальну відпустку можна лише при наявності підтверджувальних документів.
Соціальна відпустка: термін та компенсація
За законом, соціальна відпустка для батьків має термін у 10 календарних днів, у які не включаються святкові чи неробочі дні. Проте, варто зазначити, що правило щодо незарахування святкових і неробочих днів до додаткової відпустки не діють під час дії воєнного стану в Україні.
Соціальна відпустка може збільшитися у тривалості до 17 днів, якщо отримувач має декілька підстав для її отримання.
Компенсація за вихід у соціальну відпустку не виплачуються.
Які документи потрібні
Необхідна документація для виходу на соціальну відпустку може різнитися залежно від конкретного випадку та конкретної ситуації. Наприклад:
для батьків, які мають двох або більше дітей до 15 років, потрібно подати роботодавцю копії свідоцтв про народження всіх дітей;
для батьків, які мають дитину з інвалідністю необхідно надати роботодавцю копію свідоцтва про народження дитини та копію пенсійного посвідчення або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що заміщає пенсію, з позначкою про інвалідність дитини, або копія медичного висновку, що підтверджує інвалідність дитини до 18 років, виданого закладами охорони здоров’я.
для батьків, які усиновили дитину, необхідно надати роботодавцю копію свідоцтва про народження усиновленої дитини та копію рішення суду про усиновлення.
Також в окремих випадках може знадобитися довідка, яка буде підтверджувати, що другий з батьків не використовував право на додаткову відпустку на дітей у цей самий період. Її може отримати другий з батьків за місцем роботи.
Андрій Кузнєцов — психолог з Бахмут, який наразі проживає у Львові. Чоловік є частиною спільноти місцевого театру імпровізації, де люди можуть передавати власні емоції в […]
Соціальна відпустка — особливий вид відпусток, який надається працівникам з неповнолітніми або повнолітніми дітьми з певною групою інвалідності. Її можна отримати не залежно від відпрацьованих […]
В окупованому місті Горлівка складна ситуація з водопостачанням. Води або зовсім немає, або з кранів тече брудна вода із запахом каналізації. Також у місті зі […]
У Донецькій області триває евакуація. Людей вивозять з небезпечних територій, коли дозволяє безпекова ситуація. Є можливість виїхати і з населених пунктів, які знаходяться в 5 […]
11 грудня 2024 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]