В одному з пропагандистських телеграм-каналів опублікували нові кадри руйнувань Бахмута, а саме в районі відомого стадіону Авангард.
Редакція Бахмут IN.UA публікує ці самі фотографії.
Бахмут, стадіон Авангард, вересень 2024 рік
Станом на вересень 2024 року, Бахмут перебуває в окупації. До повномасштабного вторгнення проживало близько 70 тисяч людей, а сьогодні бахмутяни проживають в евакуації у різних куточках світу.
Саме місто було майже повністю зруйноване. Не виключення й район приватного сектору навколо школи №7 та біля стадіону “Авангард”, який раніше був центром спортивного життя міста.
Які зарплати у керівників старостинських округів Іванівського, Опитного, Покровського, Зайцевого, Клинового? Розповідаємо, скільки заробітної плати отримали в евакуації посадовці Бахмута за пів року 2024. Інформацію Бахмут IN.UA надали у відповідь на запит.
Керівництво Бахмутської військової адміністрації
За період січень-червень 2024 року начальник ВА Бахмута Олексій Рева отримав 691 793 гривень.
Найбільше очільник Бахмута отримав у травні 2024 — 189 024 гривень.
Бахмут IN.UA писали про виплати керівництву міста за час повномасштабної війни.
У 2022 зарплатня Олексія Реви виглядала наступним чином:
Січень — 0, 00 гривень;
Лютий — 0, 00 гривень;
Березень — 0, 00 гривень;
Квітень — 0, 00 гривень;
Травень — 0, 00 гривень;
Червень — 0, 00 гривень;
Липень — 76615, 24 гривень;
Серпень — 84680, 00 гривень;
Вересень — 96020, 00 гривень;
Жовтень — 96020, 00 гривень;
Листопад — 0, 00 гривень;
Грудень — 205709, 34 гривень.
Загалом за 2022 рік мер отримав понад 500 тисяч гривень зарплати.
З січня по жовтень 2023 року Олексій Рева отримав понад 1 мільйон гривень.
Заступник начальника ВА Олександр Марченко за пів року 2024 отримав 666 691 гривень заробітної платні, заступник Сергій Родін — 288 096 гривень, секретарка міськради Ганна Петриєнко-Полухіна — 700 299 гривень:
Оплата посадовців складається з окладу та надбавок, а саме: премії, високі досягнення у праці, ранг, оздоровлення, матеріальна допомога на розв’язання соціально-побутових питань, відрядження, невикористані відпустки.
Старости округів територіальної громади
З січня по червень 2024 року старости сіл Бахмутської громади отримали:
Костюченкова Олена, староста Опитного — 351 293 гривень;
Пономаренко Олександр, староста села Зайцеве — 475 441 гривень;
Федоренко Павло, село Покровське, — 383 570 гривень;
Смолярчук Юлія, староста Клинового, — 383 522 гривень.
Крім окладу посадовці отримали щомісячні премії, надбавки за досягнення, а також періодичні відрядження, одноразову матеріальну допомогу на розв’язання соціально-побутових питань у більш як 50 тисяч гривень.
Пропагандисти поширюють інформацію, що американське фінансово-економічне медіа Bloomberg нібито розмістило відео про воєнну операцію в курській області. У ньому, мовляв, військовий аналітик та генерал армії США у відставці Бредлі Герік заявив, що за співвідношенням інвестицій і результату операція в курську є найпровальнішою за 21 століття.
Однак, це фейк. Bloomberg не публікувало такого відеосюжету, а цитати Бредлі Геріка є вимислом пропагандистів.
У пропагандистському відеосюжеті сказано,що військовий аналітик, генерал армії США у відставці Бредлі Герік в інтерв’ю для подкастуMilitary.com нібито сказав: “Операція ЗСУ в Курську стала найбільш невиправданою за витратами у XXI столітті” та “жодна операція в новітній історії не була настільки невдалою”. Також йому приписують слова: “ЗСУ стягнули найпотужніші людські та технічні ресурси в курську область. Їх безглузде знищення — справа кількох тижнів. Відступати українцям нікуди, а росія має величезний досвід операції, які вони називають «м’ясорубкою». Усі ті люди та обладнання, які союзники так важко збирали для України по всьому світу, приречені». Утім, насправді Герік ніколи не давав інтерв’ю для подкасту Military.com та ніколи деінде не говорив того, що йому прописуються у відео.
Відеосюжет нібито авторства Bloomberg поширюють виключно прокремлівські Telegram-канали (2, 3) та акаунти у соцмережах Х (2, 3, 4) (ред. — колишній Twitter), Instagram, Tik-Tok. На офіційному сайті медіа, сторінці у X, Instagram, Tik-Tok, Youtube, Facebook не публікували такого відео. Як й інших матеріалів, щоб містив текст з сюжету.
На фейковому відео присутній згори анімований логотип нібито Bloomberg. Однак, медіа не використовує такої позначки на своїх відео для жодних із соціальних платформ, де публікують сюжети, короткі інтерв’ю, рілси чи шортси.
Показово, що відеосюжет активно поширювався пропагандистами у соціальній мережі X, де зосереджена значна іноземна аудиторія. Це свідчить про те, що російська дезінформація націлена не лише на внутрішню, але й на зовнішню аудиторію, намагаючись посіяти сумніви серед користувачів з інших країн.
В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички […]
Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують […]
У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]
Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на […]
Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]