В Києві покажуть документальний фільм, присвячений Бахмуту: де подивитись

Микола Ситник 15:48, 22 Жовтня 2023
Кінотеатр «Жовтень»
Кінотеатр «Жовтень» / фото з відкритих джерел

Цього тижня пройде 52-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість». Під час заходу відбудеться презентація документального фільму «Войси з Бахмута», який створив режисер Ігор Бабаєв.

Про це повідомляє офіційний сайт кінофестивалю «Молодість».

Показ відбудеться у межах Міжнародного конкурсу кінофестивалю.

Про фільм та режисера «Войси з Бахмута»

Бахмут, Донецька область, 2022 рік. «Войси з Бахмута» — це історія про спробу відновити близькість на відстані війни, розказана в голосових повідомленнях іноземної кореспондентки, яка перебуває в прифронтовому місті.

Ігор Бабаєв — український кінорежисер та режисер монтажу. Живе та працює в Києві. У своїх роботах Ігор досліджує теми пам’яті, ідентичності та деколонізації. Як резидент «Міського театру» митець створює аудіопрогулянки в Києві та Донецькій області. «Войси з Бахмута» — дебютний документальний фільм режисера.

Оператори: Ірина Рибакова, Світлана Долбишева, Ігор Бабаєв, Машика Вишедська. У ролях: Люся Зоря (голос).

Де і коли подивитися?

Документальний фільм покаже столичний кінотеатр «Жовтень». Він розташований за адресою: Київ, вулиця Констянтинівська, 26, станція метро «Контрактова площа».

Розклад сеансів:

  • 23 жовтня, 20:00, зал «Гегемон».
  • 24 жовтня, 15:00, зал «Аншлаг».
  • 25 жовтня, 19:30, зал «Кіноман»
  • 29 жовтня, 13:00, зал «Кіноман».

Детально з усіма програмами 52-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» можна ознайомитись за посиланням.

Про фестиваль

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» — найбільший сучасний кінофестиваль в Україні.

Зазначимо, що головне завдання фестивалю — розвиток молодого професійного кіно. В конкурсній програмі беруть участь повнометражні фільми дебютантів та короткий метр. Це ігрові, анімаційні та документальні фільми від авторів зі всього світу. Окремо організатори приділяють увагу кіно, яке створили українці чи яке зняли на території України.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Евакуація до Чернівецької області з Донеччини: найближча дата виїзду

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:05, 18 Жовтня 2024
Донеччани можуть евакуюватися до Чернівецької області / фото ілюстративне

Мешканці та мешканки Донеччини, які проживають неподалік лінії фронту, можуть евакуюватися до Чернівецької області. Вже на місті їм гарантується безплатне житло у закладах комунальної форми власності, виплати та різноманітні види допомоги.

Про це повідомили представники Донецької ОВА.

Евакуація з Донецької області

Відповідно до рішення Урядового Координаційного штабу починаючи з 24 вересня поточного року обов’язкова евакуація здійснюватиметься  до Чернівецької області. Її реалізовуватиме спеціальний потяг, який курсуватиме 1 раз на 4 дні. Найближчий рейс запланований 23 жовтня 2024 року.

Вже на місті евакуйованим мешканцям Донеччини гарантується безплатне житло спеціальних закладах комунальної форми власності, виплати та різноманітні види допомоги, зокрема, продуктами.

Як зареєструватися

Для того, щоб евакуюватися до Чернівецької області потрібно:

  • залишити заявку за телефонами 0 800 500 121 або +380 (73) 050 0121 у Viber, Whatsapp, Telegram чи Signal;
  • дістатися до місця збору  безпосередньо у вашому населеному пункті, звідки здійснюватиметься підвіз до евакуаційного потягу.

Для евакуації осіб з тяжкими хворобами чи інвалідністю потрібно звертатися за наступними номерами: 

  • 0 800 332 614;
  • +380 (99) 710 4872;
  • +380 (99) 311 5314;
  • +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Жертвоприношення й голова Джека: історія свята Гелловін

Семаковська Тетяна 10:00, 18 Жовтня 2024
Гелловін / ілюстрація Маша Вишедська для Бахмут IN.UA

У четвер, 31 жовтня, у світі відзначатимуть Гелловін. Традиція святкувати цю подію з кожним роком набирає обертів, зокрема в Україні.

Бахмутський історик Микита Безмен розповів, звідки взялося свято Гелловін та його найцікавіші традиції.

Гелловін: історія свята

Назва свята походить від словосполучення англійською мовою All Hallows’ evening — Вечір усіх святих — і є його спрощеною формою. Традиція відзначати Гелловін почалася ще близько 2 тисяч років тому. Пов’язане це свято з кельтськими народами, що мешкали на території Британії, Франції, Ірландії.

Кельти під час битви / фото з відкритих джерел

Давні кельти вірували, що у ніч з 31 жовтня на 1 листопада стирається межа між світом живих і мертвих, а душі починають бродити по землі. У ці дні вони відзначали давнє язичницьке свято — Самайн. Кельти виголошували віщування та займалися пророцтвами, палили величезні багаття і приносили людські жертви божествам. Під час таких церемоній кельти одягали костюми зі шкір та голів тварин.

У VІІІ столітті папа Григорій ІІІ назвав 1 листопада Днем вшанування усіх святих. Свято змогло зберегти традиції Самайну, а європейці привезли ці звичаї на територію США. З часом Хеловін набув розважального характеру, а зараз це одне із найбільш яскравих свят за масштабами декорацій, костюмів та традицій.

Символ Гелловіну

Гарбуз — основа Хеловінських декорацій / фотосток

Головним символом Гелловін є гарбуз, який вирізають у формі черепа. Його також називають головою Джека. Цей символ прийшов з давніх часів, коли робили ліхтарі з ріпи для відлякування нечистої сили. У Штатах ріпа — це рідкість, тому її замінили гарбузом.

Що не можна робити на Гелловін

Важливі символи — це відьма на повному місяці, кажани та чорні коти. Вони є незмінними атрибутами чаклунства і лиходійства. Гелловін має велику кількість прикмет, ось кілька з них:

  • остерігайтеся чорних котів — це може бути нечиста сила;
  • не кривдьте павуків;
  • вікна й двері потрібно обов’язково зачиняти, щоб не впускати злих духів;
  • не можна обертатись на кроки за спиною — це можуть бути душі мерців;
  • не варто залишатись вдома наодинці.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Евакуація до Чернівецької області з Донеччини: найближча дата виїзду

Мешканці та мешканки Донеччини, які проживають неподалік лінії фронту, можуть евакуюватися до Чернівецької області. Вже на місті їм гарантується безплатне житло у закладах комунальної форми […]

10:05, 18.10.2024 Скопіч Дмитро
Хеловін історія святкування

Жертвоприношення й голова Джека: історія свята Гелловін

У четвер, 31 жовтня, у світі відзначатимуть Гелловін. Традиція святкувати цю подію з кожним роком набирає обертів, зокрема в Україні. Бахмутський історик Микита Безмен розповів, […]

шкіл

Скільки шкіл Донеччини призупинили роботу з початку повномасштабної війни: статистика

У зв’язку з повномасштабною війною, в Донецькій області навчання дітей проходить у дистанційному форматі. Внаслідок переміщення родин з дітьми в інші регіони кількість учнів у […]

Виплати

В Україні збільшили мінімальну суму допомоги по безробіттю

В Україні збільшено мінімальний розмір допомоги безробітним. Нові суми виплат будуть нараховувати з 1 жовтня. Про це йдеться у постанові №74 правління Фонду загальнообов’язкового державного […]

реформа

Учні-ВПО мають вчитися за місцем проживання: як до цього готуються школи Донеччини

З 1 вересня 2025 року діти-ВПО мають ходити у школи за місцем проживання. Дистанційно відвідувати колишні школи можна буде лише в особливих випадках. Як до […]