
Успішний наступ ЗСУ на Бахмутському напрямку у вересні 2023 року став можливим завдяки ефективним системам радіоелектронної боротьби (РЕБ) та аеророзвідки. Збільшення допомоги Заходу створить умови для подальших наступальних операцій.
Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).
“Кращі” системи РЕБ
Американські експерти зауважили, що пропагандисти рф неодноразово висловлювали занепокоєння та скарги щодо передбачуваних недоліків російських систем РЕБ. Російські блогери неоднозначно оцінювали, яка сторона має “кращі” системи РЕБ, вказуючи на те, що ні росія, ні Україна наразі не мають вирішальної переваги над іншою.
Водночас росіяни вважають, що кращі системи РЕБ і аеророзвідки посприяли наступу ЗСУ на південь від Бахмута у вересні 2023 року. Також російські джерела стверджували, що українські системи РЕБ значно порушували логістику армії рф у західній Запорізькій області під час наступу у серпні 2023 року.
Аналітики ISW підкреслили, що ефективність російських систем РЕБ є неоднаковою на всьому фронті, що дозволяє ЗСУ продовжувати використовувати розвідувально-ударні комплекси безпілотників для зриву наступальних операцій росії.
Нагадаємо, в районі тимчасово окупованої Горлівки Сили оборони України мали успіхи тактичного характеру. За останні місяці ЗСУ просунулись на цій ділянці фронту до 4 кілометрів.
Читайте також:
- “Росіяни скаженіють і біжать замінованими полями”, — майор НГУ про бої біля Бахмута
- “Під Бахмутом ми відбилися та тримаємо ініціативу на передньому краї”, — майор ЗСУ
- Рік битви за Бахмут: як змінилися наші території
- Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій “Битва за Бахмут”
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!