Українську делегацію на Євробаченні оштрафували за футболки Free Azovstal Defenders (Оновлено)

Семаковська Тетяна 17:00, 15 Травня 2024
Українська делегація / фото з Instargam

Делегацію, яка представляла Україну на пісенному конкурсі Євробачення, можуть оштрафувати за футболки з написом Free Azovstal Defenders (пер. Свободу захисникам Азовсталі).

Про це повідомила співачка Alyona Alyona в Instargam.

Примітка. Співачка Alyona Alyona відредагувала власний запис про футболки Free Azovstal Defenders, прибравши згадку про штрафи для української делегації. Редакція оновлює матеріал із зазначенням помилки, згідно із Редакційною Політикою.

Україна на Євробаченні-2024

За словами представниці України на пісенному конкурсі Євробачення у 2024 році, під час події були заборонені будь-які принти з написами та брендами. Охорона ретельно перевіряла одяг кожного учасника та делегації, а всі принти просила закривати чорним скотчем. 

Представники української делегації надягали футболки Free Azovstal Defenders перед тим, як увійти до грін-руму (зал очікування перед виступом для виконавців), а потім сховали написи під іншим одягом.

Як зазначає співачка, представники України знали, що тоді, коли будуть показувати повтори виступів всіх артистів, у кадрі з’являться представники делегацій. Саме тоді всі вирішили, що потрібно нагадати світу про війну та військовополонених.

Спочатку співачка написала, що українську делегацію за заклик допомогти захисникам Азовсталі оштрафували. Згодом вона прибрала цю частину зі свого поста.

Пост Alyona Alyona в Instargam / скриншот
Позначка “відредаговано” в пості / скриншот

Ситуацію також прокоментували представники “Суспільне Мовлення“. Вони заявили, що не отримували жодних скарг чи штрафів від організаторів Євробачення. Однак вони також зазначили, що Європейська мовна спілка дійсно має право застосовувати санкції, оскільки конкурс відкрито позиціює себе як аполітичний.

Захисники Азовсталі

Азовсталь — це справжній символ незламності українського народу, який зародився під час битви за Маріуполь. 19 квітня 2022 року російські війська почали штурмували підприємство, а українські військові зайняли кругову оборону комбінату.

З 1 по 7 травня почалася евакуація цивільних, які ховались у бомбосховищах підприємства, а вже до кінця травня у полон взяли й українських військових. Частина вже повернулася додому, коли як решта залишається у полоні.

Зазначимо, що гурт Kalush Orchestra, який представляв Україну на Євробаченні-2022, після виступу зі сцени звернувся до світу із закликом врятувати захисників Маріуполя з Азовсталі. Цей жест підвищив інтерес до героїчної оборони майже у всіх країнах світу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:30, 26 Липня 2024
Засідання Координаційного штабу / фото ГУР

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріату уповноваженого з прав людини.

Про це повідомили у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими: колаборанти

Проєкт “Хочу до своїх” створений для оприлюднення інформації про засуджених російських агентів та колаборантів та надання можливості обміну колабораціоністів на українських полонених. Також це дозволить інформувати громадян про шляхи припинення вимушеної співпраці з ворогом

На сайті ініціативи публікується інформація про засуджених колабораціоністів, яким надається можливість дати згоду на обмін через спеціальну опцію.

Водночас, проєкт надає можливості для активної участі громадян. Вони можуть повідомляти про відомих їм ворожих агентів у своєму оточенні, заповнюючи спеціальну форму на сайті.

Для забезпечення прозорості процесу на сайті також публікується інформація про тих засуджених, які вже погодились на обмін і відправлення до рф. Це дозволяє громадськості слідкувати за ходом обмінів та їх результатами.

Як пояснив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, інформація про засуджених колабораціоністів буде розміщена на веб-сайті проєкту. На сайті передбачена спеціальна опція “згода на обмін”, завдяки якій засуджені зможуть висловити своє бажання бути обміненими на українських громадян, які утримуються в російському полоні. 

Для того, щоб дати таку згоду, засудженим необхідно знайти та заповнити відповідну форму на сайті проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ […]

“Росіяни знищують міста, аби захопити, бо по-іншому не вміють”: як боронять Часів Яр. Історія бійця 225 ОШБ

Олександр — харків’янин, батько 3 дітей. До повномасштабної війни він не був задіяний в армії. Вранці 24 лютого 2022 року чоловік зібрав родину та вивіз […]

Боти на роботі. Як фейкові акаунти у соцмережах підіграють росії

Засилля ботів, які заполонили соціальні мережі — одна з головних проблем в інтернеті. Не кожен користувач мережі може зрозуміти, що бере участь у перепалці в […]

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”. Про […]

11:05, 26.07.2024 Скопіч Дмитро