Релокація бізнесу / фото Європейський банк реконструкції і розвитку
Європейський банк реконструкції і розвитку за підтримки Швейцарії та США поновлює набір для участі у програмі з релокації. Її мета — надати гранти українським підприємцям для релокації бізнесу з постраждалих від війни територій.
Про це повідомляє Європейський банк реконструкції і розвитку.
Гранти на релокацію бізнесу: хто може отримати
Релокувати свій бізнес із постраждалих територій підприємці можуть лише в межах України. Для цього Європейський банк реконструкції і розвитку надає гранти в розмірі до 30 тисяч євро.
Претендувати на отримання гранту можуть підприємства, які відповідають наступним вимогам:
штат компанії у 2023 році складав від 10 до 500 співробітників;
річний обіг до 50 мільйонів євро або загальні активи до 43 мільйонів євро;
частка громадян України серед власників — понад 50%;
компанія працює не менше двох років з можливою перервою через війну та станом на 2024 рік відновила або продовжує діяльність;
компанія має власні виробничі потужності;
релокація вже здійснена або запланована з однієї області в іншу;
витрати мають бути документально підтверджені та не компенсовані іншими організаціями.
До участі у цьогорічній програмі з релокації запрошують компанії, які не подавали заявки в межах програми у 2022-2023 роках.
Грант на релокацію бізнесу: куди можна витратити
Гранти до 30 тисяч євро на одну компанію можуть покрити витрати, які не були компенсовані іншими програмами та організаціями. Кошти можна витратити на:
транспортування обладнання, включно з сировиною та готовою продукцією;
пакування, демонтаж, налаштування, ремонт, оренду та придбання обладнання;
використання приміщень, включаючи один місяць оренди, інженерні або ремонтно-будівельні роботи у складських та виробничих приміщеннях.
Заявки на отримання гранту на релокацію прийматимуть до 30 вересня. Подати її можна за посиланням.
У разі додаткових запитань звертайтеся на електронну пошту: [email protected].
Матеріал створено у співпраці з авторкою Валентиною Твердохліб
Електронний підпис (ЕЦП) — це електронні дані, які забезпечують цілісність документів та ідентифікують особу. Ця технологія дозволяє підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами та навіть реєструватися на державних порталах. А отримати її можна в декілька кліків, використовуючи платформу Приват24.
Детальніше про те, як оформити електронний підпис в Приват24, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Електронний підпис 2025
Електронний підпис (ЕЦП) — це електронні дані, які забезпечують цілісність документів та ідентифікують особу. Електронний підпис може зберігатися у вигляді MobileID, підпису на ID-картці чи на “токені”, захищеному носії інформації.
Електрону варіацію підпису можна використовувати для:
підписання електронних документів;
отримання доступу до певних електронних ресурсів;
реєструватися та взаємодіяти з різними опціями на державних порталах.
Як згенерувати електронний підпис в Приват24
Клієнти ПриватБанку можуть отримати ЕЦП онлайн за допомогою особистого кабінету в застосунку Приват24.
Для того, щоб отримати підпис SmartID в мобільному застосунку, потрібно:
авторизуватися в Приват24. Для цього перейдіть на офіційний сайт ПриватБанку. У верхньому правому куті треба натиснути на кнопку Приват24 та ввести свої дані для входу, після чого варто підтвердити операцію за допомогою SMS-коду або телефонного дзвінка;
натиснути на розділ “Сервіси” та обрати “Бізнес”;
знайти та натиснути на пункт Електронний цифровий підпис для фізичних осіб”;
перевірити дані та ввести пароль для SmartID, після чого генерувати;
підтвердити операцію за допомогою дзвінка, пуш-повідомлення в Приват24 або СМС.
Вже готовий підпис можна завантажити для збереження на власний електронний девайс.
Варто зазначити, що для коректного створення та використання ЕЦП може знадобитися встановлення спеціального розширення для браузера або додаткового програмного забезпечення.
Аскольд на мозаїці станції метро “Золоті ворота” в Києві / фото з Вікіпедії
Аскольд – одна з найзагадковіших постатей ранньої історії Київської Русі. Саме він, за літописами, зробив Київ центром держави та першим серед правителів Русі прийняв християнство. Його правління, походи на Візантію та трагічна загибель від рук Олега стали ключовими подіями в подальшому становленні Русі, як однієї з наймогутніших держав середньовічної Європи.
Детальніше про постать Аскольда та його роль в історії України — в матеріалі Бахмут IN.UA.
Київський князь Аскольд: біографія
Аскольд або, як зазначали в Ніконовському літописі, Осколд — київський князь, який жив у IX столітті.
Походження імені князя досі викликає запитання. Поширена версія виводить його з давньої ісландської. Haskuldr або Höskuldr, що пояснюється нібито його скандинавським походженням. За іншою версією — ім’я має місцеве, слов’янське коріння та пов’язується зі словом “Сколотити”.
Достеменно невідомо, як та коли народився Аскольд. Утім, існує безліч версій походження. Наприклад, польський хроніст XV століття Ян Длугош вважав, що Аскольд походив з князівської династії, започаткованої князем Києм. Аналогічної думки дотримувався відомий український історик Михайло Грушевський.
Київський князь Аскольд / фото з Вікіпедії
Інша версія походження князя Аскольда базується на норманській теорії походження Русі. За нею, київський князь Аскольд міг бути Аслейком — сином шведського конунга Бйорна Залізнобокого та онуком легендарного вікінга Раґнара Лодброка.
В “Повісті временних літ” оповідається що Аскольд з Діром до княжіння в Києві були боярами Рюрика.
“І було в нього два мужі, Аскольд і Дір, не його племені, а бояри. І відпросилися вони [в Рюрика піти] до Цесарограда з родом своїм, і рушили обидва по Дніпру. Ідучи мимо, узріли вони на горі городок і запитали, кажучи: “Чий се город?” А вони, сказали: “Було троє братів, Кий, Щек і Хорив, які зробили город сей і згинули. А ми сидимо в городі їхньому і платимо данину хозарам“, — зазначається в “Повісті временних літ”.
Царствування та похід на Царгорода
Штурм Царгороду з “Лицевий літописний звід”, XVI століття / фото з Вікіпедії
Наразі невідомим залишається й те, як почалося правління Аскольда в Києві. Утім, відомо, що в 860 році він очолив перший задокументований похід Русі на Царгород або Константинополь — столицю Візантії.
На світанку 18 червня 360 руських ладей з 8 тисячами вояків на борту несподівано з’явилися у Босфорській протоці й взяли Константинополь в облогу. Незабаром наспіла й піхота. Патріарх Фотій I емоційно передав почуття й страх обложених при появі небаченого раніше грізного ворога: “Народ від країни північної…, і племена піднялись від країв землі, тримаючи лук і спис; вони жорстокі й немилосердні, голос їх шумить, мов море”.
Облога Константинополя тривала цілий тиждень. За цей час, як згадували деякі візантійські історики, місто ледве не було захоплене силою. Утім, все завершилось мирною угодою, одним з пунктом якого було хрещення Аскольда та його дружини.
Никонівський літопис каже про хрещення при Аскольді, що русичі начебто і збирались хреститись, але згодились на це лише тільки після того, як впевнилися у божественній силі нової віри — вони кинули Євангеліє у вогонь, а воно не згоріло. Цю ж версію підтверджує й свідок — тогочасний патріарх Святий Фотій Великий, який свідчить, що руси, настрашені чудом Божої Матері, відмовились від язичництва, і визнавши істинність віри Христової, виявили бажання охреститися. Окрім цього, згідно зі свідченнями Св. Фотія, цісар Михаїл III вирядив до Києва єпископа та священник, і на Русі навіть було засновано окрему єпархію (митрополію).
Похід руських дружин на Константинополь у 860 році став важливою віхою Русі. Як писав константинопольський патріарх Фотій, відбулося “Відкриття Русі”. Саме з цієї події у візантійських та інших закордонних хроніках починається офіційний відлік історії Київської Русі. “Повість временних літ” зазначає, що з цього часу “почався прозивати Руська земля” або “Русь”.
Смерть Аскольда
Cмерть Аскольда, картина Ф. А. Бруні / фото з Вікіпедії
Аскольд розпрощався з життям при загадкових обставинах — на нього напав новгородський воєвода Олег під час мирних переговорів. Владу в Києві одразу же захопили представники династії Рюриковичі.
Місце вбивства й поховання Аскольда з часом дістало збережену й донині назву – Аскольдова могила. З давніх часів на місці Аскольдової могили існувала церква Святого Миколи. Пізніше там було побудовано жіночий монастир, а у XII ст. – чоловічий. У 1809 році на Аскольдовій могилі звели невелику кам’яну церкву. З 1866 році до Аскольдової могили щорічно 15 липня Церквою здійснювався хресний хід від Миколаївського чоловічого монастиря.
Сучасний вигляд Аскольдової могили / фото з відкритих джерел, Україна — мій дім
З липня в 1937 році територію Аскольдової могили передали під парковий павільйон. У 1998 році церкву Святого Миколи відбудували, і тепер вона належить греко-католицькій церкві. Там же знаходиться невелика паркова зона за адресою: місто Київ, вулиця Паркова Дорога, 1 (станція метро Арсенальна).
Електронний підпис (ЕЦП) — це електронні дані, які забезпечують цілісність документів та ідентифікують особу. Ця технологія дозволяє підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами та навіть […]
Аскольд – одна з найзагадковіших постатей ранньої історії Київської Русі. Саме він, за літописами, зробив Київ центром держави та першим серед правителів Русі прийняв християнство. […]
Не знаєте, що подивитися на вихідних? Ми підібрали для вас 3 нових серіали, від яких неможливо відірватися. У нашій добірці — гучна прем’єра “Юнацтво”, напружений […]
Мешканці та мешканки, майно яких розташовано та тимчасово окупованих територій, при заповненні заявки стикають з пунктом про дату та час руйнації. Втім такі дані можуть […]
Чернігівський князь Святослав, відомий своїми військовими походами, здобув чергову перемогу в битві на річці Снові у листопаді 1068 року. Це зіткнення стало важливим етапом у […]