Українці, які хочуть покращити життя ветеранів, можуть отримати 2,5 мільйона

Семаковська Тетяна 12:15, 6 Листопада 2023
Захисник України на реабілітації / UNBROKEN Ukraine

Українські захисники, які повернулися з фронту, потребують особливої підтримки. Охочі підтримати військових, які мають ідеї для соціальних проєктів та є членами відповідних ГО, можуть отримати фінансову підтримку на втілення свого проєкту.

Про це повідомляє Донецька ОВА.

Грант для ветеранів

Український ветеранський фонд розпочав з 1 листопада новий конкурс разом з ГО “Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання”.

Отримати кошти на підтримку ветеранів та членів їхніх сімей зможуть громадські інституції. Йдеться про суми від 800 тисяч гривень до 2,5 мільйони гривень. Заявки можна подати до 16 листопада, до 23:59 за київським часом.

Хто може отримати кошти?

Претендувати на отримання підтримки для ветеранів можуть:

  • Громадські організації або громадські спілки, які зареєстровані не пізніше ніж за один рік до подання заяви на участь у конкурсному відборі та мають статус неприбуткової організації. Вони повинні мати спрямування на роботу з ветеранами чи їхніми родинами.

У межах програми має відбутися реінтеграція, підтримка ветеранів та їхніх родин.

Які проєкти обиратимуть?

  • Надання менторської підтримки та консультування ветеранського підприємництва від старту до розвитку;
  • Соціальний супровід ветеранів, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;
  • Соціальний супровід дітей ветеранів та дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, дітей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;
  • Реінтеграція ветеранів та членів їхніх сімей до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни просунулися в Часовому Яру: яка ситуація в місті. Розповідає Сергій Чаус

Валентина Твердохліб 10:25, 18 Жовтня 2024
Часів Яр з висоти / фото 24 ОМБр імені короля Данила

Російські окупанти не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. Останніми днями вони накопичували сили біля міста і намагалися прорвати оборону. Частково їм це вдалося.

Яка ситуація в місті станом на 18 жовтня, редакції “Бахмут IN.UA” розповів начальник Часовоярської міської військової адміністрації Сергій Чаус.

Часів Яр: наступ росіян

Довгий час російські окупанти безуспішно намагалися прорвати лінію оборони, яка проходить каналом “Сіверський Донець — Донбас”. Російська піхота безперервно проводила штурми і намагалася прорватися вглиб міста.

Вчора, 17 жовтня, стало відомо, що невеликій групі росіян вдалося перейти канал “Сіверський Донець — Донбас”. На це вплинули погані погодні умови і сильний туман, якими скористався ворог. Через те, що ЗСУ не змогли піднти в небо дрони, група з чотирьох окупантів перейшла канал і зайшла у приватний сектор, де переміщалась по будинках та підвалах.

Сьогодні інформацію про просування росіян у Часовому Яру підтвердили аналітики DeepState. Як видно на мапі, окупанти просуваються в бік району Жовтневий.

Мапа DeepState на 17 жовтня / скриншот
Мапа DeepState на 18 жовтня / скриншот

Часів Яр: ситуація в місті

За словами начальника Часовоярської міської військової адміністрації, ситуація в місті наразі складна. По місту сильно б’є ворог.

“Ситуація стабільно важка. Інтенсивність обстрілів не вщухає, а фактично тільки наростає. Летить, як і було, все підряд: починаючи з авіаційних засобів ураження і до мінометів меншого калібру”, — повідомив Сергій Чаус.

На сьогодні в Часовому Яру лишаються близько 400 місцевих жителів. Через загострення ситуації можливість надавати їм допомогу стає все меншою. Однак, місцева влада робить усе можливе, щоб евакуювати бажаючих та привезти людям гуманітарну допомогу.

“Волонтери фактично вже не їдуть у місто. Тому що це дуже складно і дуже небезпечно. Евакуація триває, над цим питанням ми працюємо і намагаємося допомагати людям, які хочуть виїхати. Гуманітарну допомогу намагаємося завозити, але це реально дуже і дуже складно. Тому що шляхи під’їзду до міста постійно під обстрілами, і це робити надто небезпечно. Але попри це намагаємося далі допомагати людям. Робитимемо це поки дозволятиме ситуація”, — каже Сергій Чаус.

Разом із цим людей, що лишаються в Часовому Яру закликають якнайшвидше евакуюватися. Ситуація може погіршитися в будь-яку хвилину, і наразі вона непередбачувана. Тому поки є можливість виїхати з Часового Яру, евакуація продовжуватиметься.

Контакти для евакуації

Зробити заявку на евакуацію з Часового Яру можна за міським телефоном: +380 (099) 712 0359.

Звернення також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Евакуація до Чернівецької області з Донеччини: найближча дата виїзду

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:05, 18 Жовтня 2024
Донеччани можуть евакуюватися до Чернівецької області / фото ілюстративне

Мешканці та мешканки Донеччини, які проживають неподалік лінії фронту, можуть евакуюватися до Чернівецької області. Вже на місті їм гарантується безплатне житло у закладах комунальної форми власності, виплати та різноманітні види допомоги.

Про це повідомили представники Донецької ОВА.

Евакуація з Донецької області

Відповідно до рішення Урядового Координаційного штабу починаючи з 24 вересня поточного року обов’язкова евакуація здійснюватиметься  до Чернівецької області. Її реалізовуватиме спеціальний потяг, який курсуватиме 1 раз на 4 дні. Найближчий рейс запланований 23 жовтня 2024 року.

Вже на місті евакуйованим мешканцям Донеччини гарантується безплатне житло спеціальних закладах комунальної форми власності, виплати та різноманітні види допомоги, зокрема, продуктами.

Як зареєструватися

Для того, щоб евакуюватися до Чернівецької області потрібно:

  • залишити заявку за телефонами 0 800 500 121 або +380 (73) 050 0121 у Viber, Whatsapp, Telegram чи Signal;
  • дістатися до місця збору  безпосередньо у вашому населеному пункті, звідки здійснюватиметься підвіз до евакуаційного потягу.

Для евакуації осіб з тяжкими хворобами чи інвалідністю потрібно звертатися за наступними номерами: 

  • 0 800 332 614;
  • +380 (99) 710 4872;
  • +380 (99) 311 5314;
  • +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

image 21 f2c1d

7 правил, як не треба реагувати на людей з протезами

Через повномасштабну війну тисячі українців втратили кінцівки, ще хтось залишився без ока, або з половиною обличчя. Після поранення ветеранам війни доводить стикатися не тільки із […]

Безоплатне протезування для військових

Безоплатне протезування для ветеранів війни: як отримати

Війна завжди залишає глибокий слід на житті тих, хто відчув її жорстокість і наслідки. Україна, переживаючи події останніх років, стала свідком багатьох випробувань, а ветерани […]

15:00, 05.10.2023 Микола Ситник
протезування військових у Львові

Захиснику, який втратив кінцівку на Бахмутському напрямку встановили протез

34-річний військовий Сергій Євтушенко родом з Рівненщини. Раніше чоловік працював будівельником, але з початком повномасштабної війни мобілізувався до лав ЗСУ. Спочатку захищав кордон на межі […]