Учениця бахмутської школи отримала Президентську стипендію: розповідаємо деталі

Семаковська Тетяна 13:19, 1 Листопада 2024
Бахмутська школа №18 / фото Донецька ОДА

Бахмутянка Руслана Чаленко, учениця ЗОШ №18, отримала стипендію Президента України. Дівчина навчається у 9 класі.

Про те, як Руслана Чаленко готувалась до конкурсу, розповіла пані Ірина Галюченко, наукова керівниця учениці.

Бахмутянка здобула Президентську стипендію

Двоє дівчат з Донеччини цьогоріч отримали Президентську стипендію, серед них й бахмутянка Руслана Чаленко. Ще одна донеччанка — це Марія Дігтяренко, дівчина навчалась у Великоновосілківській школі. Обоє дівчат захоплюються наукою.

Примітка. Стипендії юним науковицям призначали відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 29.10.2024 №1536 “Про призначення стипендії Президента України 2024 року переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та переможцям Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України”.

Бахмутянка Руслана Чаленко, яка здобула Призидентську стипендію / фото Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді

Бахмутянка Руслана Чаленко навчається у 9 класі Бахмутської школи №18 імені Дмитра Чернявського. Дівчина посіла ІІ місце в секції “Зоологія” відділення “Хімія та біологія”. Її наукова керівниця — Ірина Галюченко, учителька біології. За словами пані Ірини, її учениця ще в Бахмуті відмінно навчалась.

“Коли почалось дистанційне навчання, учениця переїхала в Польщу, але ми підтримували зв’язок. З собою Руслана вивезла своїх домашніх улюбленців — ящірок, з якими вона працювала. Темою нашої наукової роботи було “Розведення ящірок у домашніх умовах”. Ми два роки з нею писали роботу, у 8 та 9 класі. Вже закордоном ми продовжували роботу, на відстані скеровувались. Руслана розповідала про свої успіхи, а практичну частину вона створювала сама: тераріум, температурний режим, вологість. Згодом у цих умовах вилупились ящірки, Руслана фіксувала це на фото, відео”, — розповідає пані Ірина.

Вчителька додає, що допомагала учениці з висновками її науково-дослідницької роботи, а ще наголошує, що Руслана старанно навчається. Вона поєднує дві школи — за місцем знаходження і також продовжує навчатися у школі імені Дмитра Чернявського. Новина про отримання ученицею Президентської стипендії стало приємною несподіванкою, каже пані Ірина.

За словами вчительки, сьогодні багато дітей поєднують навчання онлайн та офлайн. Працювати у такому режимі нелегко, але діти мають успіхи, а викладачі школи роблять все можливе, аби забезпечити максимально комфортні умови для дітей. Крім того, школярі продовжують навчатися у бахмутських школах онлайн, адже так вони підтримують зв’язок з друзями та вчителями.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]