Нещодавно випускники армавірського військового авіаційного училища святкували 20-річчя випуску. На урочистий захід кур’єр приніс гостям 20-кілограмовий торт та віскі. «Подарунки» виявилися нібито з отрутою, а «кур’єра» затримали.
Про це повідомляють відомі російські Telegram-канали.
«Смертельні смаколики»
За словами пропагандистів, торт та ящик з алкоголем доставили на 20-річну річницю випуску з училища. Загалом зібралися 77 випускників. Хто його замовив, спочатку було невідомо, тож торт їсти не стали (хоч і встигли розрізати).
Гості вирішили спочатку дізнатися, хто ж його приніс. За даними російських блогерів, пізніше виявилося, що після доставки кур’єр швидко виїхав з армавіра і купив квиток на літак. Його затримали. Він виявився уродженцем Мелітополя. Пізніше чоловік нібито зізнався, що торт був отруєний, як і кілька пляшок віскі.
Розслідування
Слідче управління ск рф по краснодарському краю порушило кримінальну справу стосовно 33-річного уродженця тимчасово окупованого Мелітополя. Чоловіка, який з 2015 року проживає на території російської федерації, підозрюють у «скоєнні терористичного акту».
За версією слідства, підозрюваний намагався вбити випускників армавірського військового авіаційного училища льотчиків (АВВАКУЛ). Українець організував доставку алкогольних напоїв та торта, які містили в собі отруту.
Наразі російські слідчі встановлюють обставини та мотиви злочину.
Нагадаємо, у серпні Сили оборони України знищили під Бахмутом російський ударний вертоліт «Ка-52» (відомий як «Алігатор»).
Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати.
Детальніше про те, як саме розрахувати загальний страховий стаж онлайн, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Як визначити загальний страховий стаж
Страховий стаж — період, протягом якого працівник та працівниця підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальний внесок становить 22% від мінімальної заробітної плати. Від нього залежить соціальний захист працівника, зокрема, лікарняні чи майбутній розмір пенсійних виплат.
Для того, щоб дізнатися свій стаж, необхідно звернутися до Пенсійного фонду України та подати до нього скановані копії трудової книжки та інші документи про трудову діяльність для перевірки й зацифрування.
Після обробки звернення інформація про загальний стаж відображатиметься в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України. Крім того, в ньому же можна:
дізнатися про суму заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ);
переглядати дані про місця роботи;
отримувати інформацію про присвоєння спеціальної допомоги через втрату працездатності;
розрахувати розмір пенсійних виплат за допомогою спеціалізованого калькулятора.
Для того, щоб авторизуватися на вебпорталі ПФУ чи у спеціальному додатку “Пенсійний фонд”, існує три методи:
спеціальний кваліфікований електронний підпис (КЕП);
28 листопада Президент України Володимир Зеленський підписав закон про збільшення податків і військового збору на період дії воєнного стану. Закон, зокрема, передбачає підвищення військового збору для працівників з 1,5% до 5% та розширення кола його платників серед фізичних осіб-підприємців.
Що про новий закон кажуть бахмутські підприємці та як реагують на підвищення податків, розповідає “Бахмут IN.UA”.
Підвищення податків, реакція підприємців з Бахмута
Віктор Зіпір — підприємець та громадський діяч з Бахмута. У рідному місті він мав професійну фотостудію, що працювала понад 30 років. Після початку повномасштабної війни підприємець виїхав до Дніпра, де розпочав нову підприємницьку діяльність — створює сувенірну продукцію з принтами на військову тематику і про перемогу України. Також Віктор Зіпір активно волонтерить, він створив волонтерський штаб “Бахмут Український” у Дніпрі.
Підприємець каже, що підвищення податку стане великими навантаженням на бізнес. Особливо для релокованих чи новостворених підприємств.
“Я ще не вивчав всі тонкості, але звісно, збільшення податків — це навантаження на підприємців, особливо таких, як я. Це дуже важко, тому що ми відновлюємо свій бізнес або створюємо новий. А підвищення податків — це зайве навантаження. Може воно і не зайве, адже ми знаємо, куди ці гроші мають піти, тому підходимо до цього питання з розумінням. Але, можливо, у когось це буде критична кількість податків, яку він вже не може витягнути”, — зазначає Віктор Зіпір.
Також підприємець не виключає, що частина бізнесу може піти в тінь.
“Якщо це буде вже на межі того, що офіційно людина не зможе сплачувати податки, то я так думаю, що бізнес може піти в тінь. Але взагалі, якщо людина не хоче платити податки, то вона в тінь вже пішла або піде з тої чи іншої причини. Не тому, що на 1% йому підняли цей податок. Я думаю, що це від свідомості більше залежить”, — каже Віктор Зіпір.
Підприємиця з Бахмута Олена Хизуненко, яка є власницею бренду одягу Pravda label, зараз працює в Києві. Вона відкрила власний магазин одягу. Підприємиця прогнозує, що через підвищення податків, в Україні буде хвиля закриття бізнесів.
“Я вважаю, що ще буде хвиля закриття бізнесів. Обсяги продажів впали, і я думаю, що не всі це зможуть витримати. Будуть у тінь виходити, будуть платити зарплати в конвертах”, — каже Олена Хизуненко.
Водночас, бахмутянка радить власникам бізнесів адаптуватися під нові умови. Лише в такому разі вони можуть “триматися на плаву”. Або ж подаватися на програми підтримки від держави.
“Якщо не можеш вплинути на ситуацію, то пристосовуйся до неї. Якщо не можеш адаптуватися, то краще шукай нову справу. Раніше від держави я виграла грант на власну справу. Це те, що я випробувала на собі і можу радити іншим. Також можна влаштувати на роботу ВПО, за що держава теж платить компенсацію”, — каже Олена Хизуненко.
Закон про про підвищення податків, що передбачає
Закон передбачає підвищення військового збору для найманих працівників з 1,5% до 5% та розширення кола його платників на ФОПів.
Так, ФОПи-платники єдиного податку третьої групи сплачуватимуть військовий збір у розмірі 1% від доходу. При цьому для підприємців-платників єдиного податку першої, другої та четвертої групи військовий збір встановлюється на рівні 10% розміру мінімальної заробітної плати на місяць. Мінімальна зарплата наразі складає 8 000 гривень, отже, військовий збір складе 800 гривень.
Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати. Детальніше […]
28 листопада Президент України Володимир Зеленський підписав закон про збільшення податків і військового збору на період дії воєнного стану. Закон, зокрема, передбачає підвищення військового збору […]
У Часів Ярі тривають бойові дії. Окупанти намагаються захопити місто та постійно його обстрілюють. Через це в місті є значні руйнування. Який вигляд має Часів […]
єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних […]
Наприкінці жовтня 2022 року росіяни вперше поцілили в Благовіщенський храм, що розташовувався на вулиці Ювілейній. Станом на грудень 2024 року окупанти повністю зруйнували святиню. Який […]