У Київській області є вільні кімнати для ВПО: деталі та умови від громади

Семаковська Тетяна 11:09, 16 Травня 2025
Переяслав / фото Вікіпедія

Станом на 15 травня 2025 року у Переяславській міській територіальній громаді на Київщині є вільні житлові приміщення з фонду, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Ідеться про дві кімнати в гуртожитку за адресою вулиця Олександра Богданова, 2, місто Переяслав (Бориспільський район).

Про це в коментарі Бахмут IN.UA повідомила Ольга Вікторівна, завідувачка відділу комунального майна виконавчого комітету Переяславської міської ради.

Житло для ВПО на Київщині, Переяслав

За її словами, житло наразі є в наявності, і звернутися по нього можуть усі внутрішньо переміщені особи, які:

  • зареєстровані на території Переяславської громади;
  • мають статус ВПО та перебувають на обліку.

У гуртожитку доступні два житлові приміщення — кімнати №11 і №12, кожна площею 15,68 кв.м. Отримати роз’яснення можна у відділі комунального майна (кабінет 217) з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 16:00 (обідня перерва 12:00–13:00).

Житло надають згідно з Постановою 495. Тобто, пріоритет мають:

  • багатодітні сім’ї;
  • сім’ї з дітьми;
  • вагітні жінки;
  • особи, які втратили працездатність;
  • особи пенсійного віку з-поміж тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії російської федерації;
  • особи, зазначені в підпункті 2 пункту 7 цього Порядку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Павлограді переселенцям допомагають із житлом: відповідь для бахмутян

Валентина Твердохліб 16:00, 29 Листопада 2024
Модульне містечко у Павлограді / фото Павлоград dp.ua

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, яку можна отримати в місті Павлоград Дніпропетровської області.

Редакція звернулася за коментарем до Павлоградської міської ради і дізналася, яку підтримку надають переселенцям у цій громаді.

Павлоград, житло для ВПО

У місті Павлоград працюють місця компактного розміщення переселенців, а також створено Фонд житла для ВПО. Завдяки цьому люди, які евакуювалися до Павлограда, можуть отримати тимчасовий прихисток.

Фонд житла для тимчасового проживання переселенців налічує 30 квартир. Серед них:

  • 19 квартир у реконструйованому будинку на вул. Ливарна, 18;
  • 8 придбаних квартир у межах програми “Придбання у комунальну власнiсть житла для надання у тимчасове користування внутрiшньо перемiщеним особам на 2021 piк”;
  • З квартири, що були визнанi вiдумерлою спадщиною і переданi до комунальної власностi.

Також для проживання ВПО в Павлограді працює транзитне містечко. Тут приймають евакуйованих людей з лютого 2015 року. Наразi там мешкають 320 переселенців.

Окрім цього, в місті триває робота щодо облаштування нових місць для проживання ВПО. Зокрема, зараз проводиться реконструкцiя колишнього гуртожитку на вулиці Промислова, буд 9/2. Після закінчення робіт тут житимуть переселенці.

Триває робота і з поповнення Фонду житла для тимчасового проживання ВПО. До нього приймають житло, яке було визнане відумерлою спадщиною.

Щоб отримати тимчасове житло, переселенці мають стати на облік ВПО і у відповідну чергу. Станом на 1 вересня 2024 року в черзі на житло перебувають 362 родини, це 864 людини.

Павлоград, допомога ВПО

Для надання допомоги переселенцям у Павлограді діє мicька програма “Соцiальний захист окремих категорiй населення”. Вона передбачає заходи щодо iнтеграцiї переселенців у громаду.

Програма містить такі заходи:

  • надання послуг сiм’ям переселенцiв у пiдроздiлах соцiальних служб;
  • iнформування щодо розташування органiв соцзахисту, соцiальних і медичних установ, закладiв освiти;
  • надання житла з Фонду житла для тимчасового проживання ВПО;
  • допомога у призначенні державних виплат і компенсацій, а також нових соцвиплат;
  • допомога з прашевлаштуванням, вiдкриттям власної справи та розвитком соцiального пiдприємництва;
  • створення та робота груп пiдтримки для вiдновлення психоемоцiйного стану, iнклюзивна пiдтримка (клуби за iнтересами, фестивалi, опанування навичок зниження психоемоцiйного напруження тощо);
  • створення iнформацiйного простору з питань надання послуг ВПО (соцiальнi мережi, газета, телебачення, зустрiчi, круглi столи, тренiнги).

Також для переселенців, які живуть у Павлоградi, створено Telegram-чати “Павлоград допомагає” та “Рада ВПО Павлоград“. На цих ресурсах постiйно розмiщуютъ актуальну iнформацiю з ycix напрямкiв допомоги ВПО.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ремонтна бригада ДТЕК потрапила під обстріл у Донецькій області

Ремонтна бригада ДТЕК знову потрапила під обстріл у Донецькій області. Про це повідомили у ДТЕК. Росіяни обстріляли машину ДТЕК Сьогодні в Донецькій області ремонтна бригада […]

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Костянтинівка під ударом БпЛА: росіяни атакували місто двічі за пів години

16 травня російські війська двічі атакували Костянтинівку з використанням дронів-камікадзе типу “Молнія-1” та FPV. Обстріл стався близько 11:30 дня. Про це повідомила Донецька обласна прокуратура. […]

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]

14:30, 16.05.2025 Скопіч Дмитро
Важливо

В Україну повернули 909 тіл загиблих Захисників із 8 напрямків: перелік

16 травня до України повернули тіла 909 полеглих Захисників, які загинули на різних напрямках фронту. Репатріація стала можливою завдяки скоординованим діям державних органів і підтримці […]