У Києві дітям безоплатно покажуть роботи відомого українського митця

Микола Ситник 14:08, 15 Вересня 2023
Майстер Іван Приходько

Цієї неділі столичний Музей Івана Гончара відкриє одноденну виставку робіт народного майстра Івана Приходька під назвою «Нове коло життя». Для дітей, військовослужбовців та ветеранів вхід на захід вільний.


Про це Музей Івана Гончара повідомляє на своїй сторінці в «Instagram».

Відвідувачам виставки обіцяють багато творчості та краси від харизматичного майстра і народного філософа.

Програма заходу

  • 12:00-18:00 — виставки художніх робіт Івана Приходька. Упродовж дня триватимуть імпровізовані екскурсії майстра.
  • 13:00 — дитячі ігри з фольклорним гуртом «Орелі».
  • 14:00 — майстер-клас для дітей від Івана Приходька.
  • 15:00 — троїсті музики, виступ дитячого гурту «Орелі».
  • 16:00 — імпровізована пісенна програма. Для відвідувачів виступатимуть: Ольга Карапата, Наталка Хоменко, Софія та Cтепан Андрущенки, а також Мирослава Вертюк.

Протягом дня гості виставки зможуть придбати роботи Івана Приходька та листівки з автографом майстра.

Вартість квитка

Вхід на подію для дорослих — 100 гривень. Діти, воїни та ветерани можуть відвідати захід безоплатно.

Оглянути виставку можна лише у неділю, 17 вересня, з 12:00 до 18:00. 

Адреса Музею Івана Гончара: Київ, вулиця Лаврська, 19.

Читайте також: Бахмутяни в Києві можуть безоплатно відвідати виставку робіт Поліни Райко

Хто такий Іван Приходько?

Іван Приходько народився і живе в селі Дударків на Київщині у хаті під стріхою та з розписами на стінах. Понад чотири десятиліття майстер плідно працює у сфері декоративного розпису, народної іграшки та дерев’яної скульптури. Його художній стиль є неповторним, самобутнім, ґрунтується на класичних традиціях народного мистецтва, але водночас є новаторським, глибоко індивідуальним. 

У картинах, дерев’яній скульптурі та дитячих іграшках багато символів та метафор. Яскравий стиль письма майстра супроводжується самобутнім світобаченням.

роботи митця
Роботи майстра

Іван Приходько має ряд відзнак: Заслужений майстер народної творчості України, лауреат державних премій імені Павла Чубинського, Катерини Білокур, Петра Верни; є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Всі фото: Facebook-сторінка «Майстерня Івана Приходька»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Від 8 до 12 років ув’язнення: на Донеччині затримали чоловіка, який шпигував за ЗСУ

Семаковська Тетяна 13:15, 20 Травня 2024
Підозрюваний під час затримання / фото СБУ

На Донеччині затримали жителя Покровського району за підозрою в інформуванні російських військових про розміщення військових ЗСУ. Йому загрожує від 8 до 12 років ув’язнення.

Про це повідомляють на сайті Донецької обласної прокуратури.

Колаборанти на Донеччині

За версією слідства, з січня по березень цього року затриманий спілкувався з військовим незаконного збройного формування “лнр”, якому неодноразово розповідав про місця розміщення особового складу й техніки ЗСУ в одному з селищ Донеччини. Всю цю інформацію він передавав співрозмовнику у формі голосових повідомлень.

Підозрюваний у допомозі росії / фото СБУ

В СБУ також розповіли, що підозрюваний міг активно використовувати автостоп для того, щоб об’їжджати прифронтові селища та фіксувати розташування цілей для ударів з використанням реактивної артилерії та фугасних авіаційних бомб. 

Чоловіка затримали, він перебуває під вартою. Йому загрожує від 8 до 12 років ув’язнення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як обрати натуральний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:15, 20 Травня 2024
Фасад з використанням натурального каменю / фото ілюстративне

Декоративний камінь — це досить незвичний матеріал, який широко використовується не тільки в будівництві, але й у ландшафтному дизайні та навіть в створенні інтер’єру приміщення. Серед його переваг найбільш виділяються краса та практичність, завдяки яким цей матеріал стає досить універсальним.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як обрати декоративний камінь та які можливі типи можна використовувати для різних задач.

Декоративний камінь в України

У більшості випадків декоративний камінь використовується для обробки об’єктів ззовні, наприклад, фасадів, альтанок чи колон. Такий вибір пов’язаний з тим, що матеріали мають велику кількість переваг, серед яких:

  • міцність;
  • стійкість до зносу та впливу різних факторів, зокрема, вологи;
  • довговічність;
  • різноманітність, зокрема, по кольорах та текстурі;
  • екологічність.

Існує також можливість використання декоративного каменю в інтер’єрі житлових або робочих приміщень. Цей вибір вже пов’язаний з доступністю, невибагливістю до догляду та стерпність перепаду температури або впливу вологи.

Декоративний камінь для різних типів задач можна знайти на спеціалізованому сайті https://kanyon.com.ua/.

Як обрати декоративний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Декоративний камінь у саду / фото ілюстративне

Вибір натурального каменю для використання залежить від призначення. Наприклад, при виборі матеріалу для будівництва та ландшафтного дизайну ключовими показниками повинні бути властивості, зокрема, міцність та стійкість до впливу навколишньої середи. Ідеальними варіантами для цього стануть мармур, сланець та базальт, які можна знайти на сайті kanyon.com.ua.

При створенні саду вже потрібно орієнтуватися на вологостійкість та візуальну різноманітність для створення оптимального дизайну. Для цих потреб гарним варіантом стане галька.

Як обрати декоративний камінь для інтер’єру приміщення

Кухня / фото ілюстративне

Використання натурального каменю в інтер’єрі, в першу чергу, залежить від кімнати, де він буде використаний.

До прикладу, матеріал для створення інтер’єру ванної кімнати повинен бути міцним і не слизьким. На підлогу ідеальним варіантом стане мармур, адже він має властивість випаровувати вологу. Для стін у ванній кімнаті варто використовувати сланець. Своєю чергою, варто відмовитися від використання піщанику, через те, що під постійним впливом вологи він швидко втратить колір.

Камінь в інтер’єрі кухні також широко використовується дизайнерами через його естетичність та універсальність, зокрема, мова йде про сланець, граніт або мармур. Слід зазначити, що матеріал для обробки кухні потрібно вибирати саме в темних кольорах та з обов’язковою наявністю водовідштовхувальних засобів.

Натуральний камінь в інтер’єри спальні / фото ілюстративне

Камінь в інтер’єрі спальні доречний для декору акцентної стіни навпроти або біля ліжка. Колір стіни та форма матеріалу залежить від стилю кімнати і її кольору. Якщо в кімнаті є телевізор або робочий стіл, то можна це обіграти кам’яною кладкою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Від 8 до 12 років ув’язнення: на Донеччині затримали чоловіка, який шпигував за ЗСУ

На Донеччині затримали жителя Покровського району за підозрою в інформуванні російських військових про розміщення військових ЗСУ. Йому загрожує від 8 до 12 років ув’язнення. Про […]

Як обрати натуральний камінь для будівництва та ландшафтного дизайну

Декоративний камінь — це досить незвичний матеріал, який широко використовується не тільки в будівництві, але й у ландшафтному дизайні та навіть в створенні інтер’єру приміщення. […]

12:15, 20.05.2024 Скопіч Дмитро

Як виглядає Бахмут напередодні 20 травня

Бахмут вже 12 місяців у статусі окупованого міста. Росіяни використовують його як плацдарм для подальшого просування углиб України. Ворог цинічно хизується кадрами з розбомбленого та […]

евакуація

Як людям з інвалідністю евакуюватися з Донецької області

Триває евакуація з Донецької області, мешканці регіону можуть скористатися евакуаційними автобусами та потягами. Для людей з інвалідністю також організована евакуація від благодійного фонду Fight For […]

У Чернігові відкрилася виставка “Скорботний шлях Бахмута”: деталі

16 травня у Чернігові в Художньому музеї Галагана відкрили виставку “Скорботний шлях Бахмута”. Цей проєкт, покликаний продемонструвати унікальну культуру міста Бахмут та її стійкість в […]