У Донецькій області працює соціальне таксі: хто і як може скористатися

Валентина Твердохліб 13:35, 15 Січня 2025
таксі
Соціальне таксі / фото проєкт “Дорога життя”

У Донецькій області працює соціальне таксі. Скористатися ним можуть маломобільні люди. Ця послуга для них безоплатна і проводиться за попереднім записом.

Як працює соціальне таксі на Донеччині, редакції “Бахмут IN.UA” розповіла представниця волонтерського проєкту “Дорога життя”.

Соціальне таксі у Донецькій області

Соціальне таксі — це послуга для маломобільних людей. Нею можуть скористатися:

  • люди похилого віку;
  • люди, які пересуваються на кріслі колісному;
  • люди, які перенесли операції.

Послуга соціального таксі передбачає довезення людей до державних установ. Вона повністю безоплатна. Працює соціальне таксі в містах, де не ведуться активні бойові дії і куди мають можливість заїхати волонтери.

“Ми працюємо всюди, де є можливість туди заїхати. Це Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Слов’янськ, Лиман, Святогірськ. Тобто покриваємо всю частину області, яка не є окупованою і де не ведуться активні бойові дії. Здебільшого ми перевозимо маломобільних людей. Це, зокрема, люди після операцій, на кріслах колісних тощо. Їх ми підвозимо в держустанови: лікарні, банки і всі інші державні заклади”, — розповідає представниця проєкту “Дорога життя”.

Допомогу можуть отримати як самотні люди, так і ті, в кого є родичі.

“Ми перевозимо всіх, хто звертається за допомогою, зокрема і самотніх людей. Але якщо людина лежача, то ми попередньо просимо, щоб хтось допоміг її перенести в машину та винести по приїзду. Адже якщо ми маємо дуже багато заявок, то в машині є лише один водій, і сам він це не зможе зробити”, — зазначають волонтери.

Послуга соціального таксі має великий попит. Тому інколи можливі незначні черги.

“Цією послугою жителі Донеччини користуються часто. Й інколи навіть черга є. За день ми можемо виконати десь 5-6 заявок. Але буває й таке, що звертаються більше людей. У такому разі ми просто фізично не встигаємо це зробити і просимо людину стати в чергу. Але все одно запити обробляємо швидко”, — зазначили у волонтерській ініціативі “Дорога життя”.

Як викликати соціальне таксі в Донецькій області

Викликати соціальне таксі можна за телефоном: +380 (50) 734 3081.

Послуга безоплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні курси швачок для жінок у Тернопільській області: як записатися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 2 Липня 2025
Анонс навчання від Червоного Хреста / фото ТХЧУ

Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне.

Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль.

Безплатне навчання для жінок у Тернополі від Червоного Хреста

“Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування” — це ініціатива Товариства Червоного Хреста України, яка допомагає людям навчитися новій професії.

Наразі в межах проєкту триває набір на безплатне навчання за професією “Швачка” у Тернополі та області. Навчання триватиме 3 місяці та розпочнеться одразу після формування груп.

Заняття проходитимуть щодня на базі Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг і туризму, що знаходиться за адресою: місто Тернопіль, вулиця Замонастирська, 26.

Як долучитися

Усі деталі, що стосуються навчального процесу, можна буде дізнатися під час інформаційної сесії. Щоб взяти в ній участь, необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням. Сесія проходитиме за адресою: місто Тернопіль, вулиця Мостова Бічна, 6.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Семаковська Тетяна 16:11, 2 Липня 2025
Алебстрове лиття на будівлі бахмутського музею / фото Управління культури Бахмутської міської ради

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало включення цього елементу до обласного переліку. Зазначимо, що офіційно в Бахмуті не має жодного елементу, який був б включений до нематеріальної культурної спадщини.

Про деталі ініціативи редакції Бахмут IN.UA розповіла Ірина Булгакова, начальниця управління культури.

Алебастрове лиття

Йдеться про унікальне місцеве ремесло, це виготовлення прикрас для інтер’єру з алебастру, що побутувало серед мешканців Бахмута в минулому столітті. Колись подібні вироби прикрашали стелі, дзеркала, дверні арки, зокрема й у громадських будівлях.

Ірина Булгакова пояснює, що ідея внести алебастрове лиття до нематеріальної культурної спадщини області з’явилося під час обговорень з іншими громадами, які активно збирають та зберігають історію своїх громад таким чином.

Вирішили, що нам так само треба цим зацікавиться і зайнятися цим питанням, бо в нас жодного елементу не було внесено. Але наша культура дуже багата. Ми знайшли носійку цієї культури, в якої ще прабабуся займалася ліпленням. Ми хочемо зберегти  ідентичність бахмутської культури, й передати цю традицію далі. Це може стати першим елементом нематеріальної культурної спадщини з Бахмута, якщо громада підтримає цю ініціативу”, — додає Ірина Булгакова.

Наразі фахівці збирають спогади, свідчення та думки громади через онлайн-анкету.

“Зараз працюємо з нашим краєзнавчим музеєм, щодо історичної довідки всього напрямку, працюємо по заповненню документів. Це робота така дуже кропітка, бо багато документів треба заповнити. Це й інвентарна картка, і облікова картка”, — пояснює Ірина Булгакова.

В серпні планується обласна нарада, на якій й представлятимуть алебастрове лиття та ухвалюватимуть рішення, чи включати його до нематеріальної спадщини регіону. У планах є відродження алебастрового ремесла, бахмутян хочуть залучати до майстер-класів та уроків при Центрах або осередках підтримки бахмутян, аби зберегти історію.

Крім того, у планах є й виставки елементів алебастрового лиття. Очільниця управління культури пояснює, що експозиція може включати як нові роботи бахмутян, які будуть створені під час майстер-класів, так й зацифровані елементи з Бахмута.

Заповнити анкету можна за посиланням: https://forms.gle/xowqBgCQcrTrcX8C6. Форма буде відкрита до 31 липня 2025 року. За словами пані Ірини, у анкеті вже є понад 20 відповідей, і в багатьох з них люди згадують, що алебастрові вироби вони часто зустрічали в Бахмуті.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні курси швачок для жінок у Тернопільській області: як записатися

Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне. Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль. […]

18:00, 02.07.2025 Скопіч Дмитро
Важливо

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало […]

Грошова підтримка для ВПО від “Карітас Полтава”: хто і як може отримати

Благодійна організація “Карітас Полтава” продовжує реалізацію програми фінансової допомоги для постраждалих внаслідок війни, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які потребують підтримки з оплатою житла. […]

14:50, 02.07.2025 Скопіч Дмитро

Бахмутська житлова управляюча компанія провела першу закупівлю на роботи в Гощі

Бахмутська житлова компанія проводить першу закупівлю на роботи в Гощі. Розповідаємо, що саме планують зробити. Житло для бахмутян в Гощі За даними платформи Прозорро комунальне […]

Закупівлі

Що придбала Торецька МВА у червні: аналіз закупівель на Прозорро

Близько 150 тисяч гривень у червні витратила Торецька міська військова адміністрація на закупівлі. Що саме придбали за ці кошти, читайте на Бахмут IN.UA. Торецьк, закупівлі […]