У деяких пенсіонерів-ВПО можуть забирати кошти з картки в 2025 році

Семаковська Тетяна 16:19, 27 Вересня 2024
У пенсіонерів-ВПО, які є користувачами Ощадбанку та не пройшли ідентифікацію, чи не користувались карткою можуть забрати кошти / фото ілюстративне, Pexel

У проєкті бюджету на 2025 рік є норма, яка може зобов’язати “Ощадбанк” переказати невикористані кошти на пенсійних рахунках внутрішньо переміщених осіб до ПФУ.

Деталі розмістили у статті 41 у Проекті Закону про Державний бюджет України на 2025 рік.

Пенсіонерам ВПО можуть забрати гроші з карток

Стаття 41 Проекту закону про Державний бюджет України на 2025 рік може дозволити Ощадбанку перераховувати до ПФУ залишок коштів, які залишилися на рахунках ВПО (станом на 1 січня 2025 року). А також, картки яких не використовувалися протягом року.

Крім того, залишок коштів можуть перераховувати з карток тих пенсіонерів/нок, які не пройшли фізичну ідентифікацію протягом 6 місяців з дати, з якої ця ідентифікація мала бути пройдена.

Примітка. Нагадаємо, що пенсіонери з числа внутрішньо переміщених осіб мали пройти фізичну ідентифікацію 31 березня 2024 року. Пенсіонери, які отримали статус ВПО до 24 лютого 2022 року, повинні робити це в Ощадбанку (за умови, що саме в цьому банку вони отримують пенсію) кожні шість місяців.

Водночас перераховувати кошти не будуть, якщо рахунок особи ВПО або майнові права на кошти, які є в особи на рахунку, є:

  • предметом обтяження;
  • арешту;
  • законодавство забороняє перераховувати ці гроші з інших причин.

Важливо. Видання “Економічна правда” додає, що ця стаття стосується лише тих ВПО, які були зареєстровані до початку великої війни. Відповідно до постанови уряду, пенсійні рахунки внутрішньо переміщеним особам відкривалися лише в Ощадбанку, тож в інших банках відповідних невикористаних залишків коштів немає.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити статус заявки на отримання грошової допомоги від Норвезької ради

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 18 Вересня 2024
Грошова допомога від NRC / фото ілюстративне

Норвезька рада у справах біженців продовжує надавати грошову допомогу громадянам України, які постраждали від бойових дій. Нагадаємо, що її представники надають 10 800 гривень на одну людину в домогосподарстві.

Детальніше про те, як перевірити статус заявки на отримання грошової допомоги від Норвезької ради, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як перевірити статус заявки на грошову допомогу від NRC

Подача заявок на актуальну допомогу від Норвезької ради у справах біженців розпочався 9 вересня та закінчиться вже 18 вересня, о 17:00.

Якщо ви подали заявку в цей період, то після завершення процесу подання та перегляду заявок (вже після 18 вересня), вам прийде спеціальне текстове повідомлення від представників Норвезької ради з результатами розгляду заявки. Перша спроба надсилання повідомлення відбуватиметься за допомогою месенджеру WhatsApp, а друга — через SMS.

Якщо заявку схвалили, то громадянин може перевірити її статус. Для цього потрібно виконати наступні кроки:

  • перейти за посиланням;
  • ввести спеціальний код заявки;
  • ввести власне прізвище;
  • перевірити статус.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Норвезька рада запустила реєстрацію на нову грошову допомогу для ВПО (Оновлено)

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:30, 9 Вересня 2024
Грошова допомога від NRC / фото ілюстративне

Норвезької ради у справах біженців (NRC) в Україні відкрила реєстрацію на отримання багатоцільової грошової допомоги. Скористатися можливістю зможуть й ВПО.

Про це повідомили представники Норвезької ради у справах біженців.

Примітка. Матеріал було оновлено 9 вересня 2024 року. Редакція додала форму для реєстрації на отримання грошової допомоги та нові деталі. Норвезька допомога 2024 актуальна для подання заявки. Матеріал оновлюється згідно з Редакційною Політикою.

NRS допомога реєстрація 2024

NRS допомога реєстрація на неї вже розпочалась за посиланням з 9 вересня, 9:00. Прийом заявок буде тривати 10 днів і завершиться 18 вересня о 17:00.

Сума допомоги становить 3600 гривень на людину, які будуть виплачувати протягом трьох місяців. Загальна сума на людину досягатиме 10 800 гривень. При цьому максимальна кількість членів домогосподарства в одній заявці має бути не більше п’яти. Якщо кількість членів сім’ї перевищує цю цифру, то необхідно буде подавати додаткову форму з хоча б однією людиною старше 18 років.

Хто може подати заявку

Подати заявку можуть громадяни, які знаходяться на території України та відповідають наступним категоріям вразливостей:

  • особи, які проживають в зоні бойових дій;
  • постраждалі від війни;
  • внутрішньо переміщені особи.

Зазначається, що подати заявку можна буде навіть у тому випадку, якщо домогосподарство раніше отримувало грошову допомогу від NRC.

Що потрібно буде надати при реєстрації

Під час подачі заявки потрібно буде включити GPS на пристрої, адже таким чином відбудеться перевірка місцеперебування. Також потрібно буде надати наступні документи:

  • паспорт або ID-картка;
  • ідентифікаційний номер платника податків (ІПН);
  • IBAN, при цьому картки для соціальних та пенсійних виплат не підійдуть для подання заявки та отримання допомоги від Норвезької ради у справах біженців.

Якщо заявка на грошову допомогу буде успішною, то банківські дані людини, що отримуватиме грошову допомогу, будуть передані фінансовим установам, включаючи Raiffeisen Bank, RedRose або Moneygram, для здійснення переказу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як виглядало бахмутське Artwinery: 20 світлин з підземелля

Бахмутське Artwinery — одне з найбільших підприємств України та Східної Європи, яке виробляло алкогольні напої. Після початку повномасштабної війни підприємство було змушене евакуюватися. Згодом в […]

18:00, 30.12.2024 Скопіч Дмитро

Вулиця Київська у Бахмуті: нові фото від окупантів

На російських пропагандистських пабліках публікують нові кадри з Бахмута. Окупанти показали, який вигляд мають будинки на вулиці Київській, що неподалік дитячої лікарні. Редакція публікує вибрані […]

генератори

Малий і середній бізнеси можуть безоплатно отримати генератори: деталі програми

В Україні запустили нову програму для підприємців “Енергетична стійкість для бізнесу”. Її мета — надати підтримку малому і середньому бізнесу з південних і східних регіонів […]

житло

У Кропивницькому планують збудувати житло для бахмутян: на якій стадії проєкт

У місті Кропивницький планують збудувати житло для ВПО з Бахмута. Для цього хочуть провести реконструкцію недобудованої житлової будівлі. Редакція “Бахмут IN.UA” звернулася до Бахмутської МВА, […]

Які документи потрібні для виїзду за кордон: перелік

Процес перетину державного кордону під час дії воєнного стану зазнав певних змін. Тож, варто ознайомитися з переліком необхідних для цього документів Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]

14:30, 30.12.2024 Скопіч Дмитро