У Бахмутському ЦПМД пояснили, чи надають меддопомогу без направлення

Семаковська Тетяна 14:30, 6 Червня 2024
Лікарня
Робота в лікарні / ілюстративне фото з Pexels

Бахмутяни можуть отримати медичну допомогу в лікарнях безоплатно навіть якщо не мають направлення лікаря. Втім, йдеться лише про певних фахівців, які надають такі послуги, зокрема, це акушер-гінеколог чи психіатр.

Про це повідомляє Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута.

Яку допомогу надають без направлення лікаря?

Пацієнти можуть отримати безоплатно низку медичних послуг, навіть не маючи направлення від сімейного чи лікуючого лікаря, а саме:

 • екстрена медична допомога та екстрені госпіталізації (наприклад, медична допомога при гострому мозковому інсульті, гострому інфаркті міокарда та інші невідкладні стани);
 • первинна медична допомога;
 • консультація акушера-гінеколога;
 • консультація психіатра;
 • консультація психолога;
 • консультація нарколога;
 • консультація педіатра;
 • консультація фтизіатра;
 • консультація лікуючого лікаря, у якого пацієнт або пацієнтка із хронічним захворюванням перебуває під наглядом;
 • діагностика та лікування туберкульозу, ВІЛ;
 • психіатрична допомога в стаціонарних умовах;
 • супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: Всі потопельники у водах Тиси мають на тілах ознаки насильницької смерті

Лідія Гук Гук Лідія 11:00, 31 Травня 2024
Колаж Бахмут.IN.UA

25 травня колишній прем’єр-міністр України часів януковича микола азаров на своїй сторінці у Telegram заявив, що практично всі чоловіки, яких знайдено мертвими у Тисі, були вбиті українськими прикордонниками. До цієї новини колаборант додав дві фотографії потопельників, які нібито підтверджують інформацію.

Однак — це брехня. Немає жодних підтверджень, що тіла на фото з допису азарова мають сліди насильницької смерті.

Експрем’єр азаров поширює брехню

Тезу про масовий розстріл українськими прикордонниками чоловіків, які намагались переплисти Тису, микола азаров не підкріпив жодним джерелом. Його найсильніший аргумент — єдиний випадок, коли прикордонник застрелив цивільного при спробі незаконно перетнути кордон. 

Окрім цього, колишній топпосадовець України у своєму дописі просуває російські тези про “київський режим” та “карателів на службі держави”.

Допис миколи азарова на Telegram-каналі / скриншот

За допомогою зворотного пошуку зображень через Google ми знайшли джерело фотографій, які розмістив азаров на своєму Telegram-каналі. Першочергово ці світлини поширювала Державна прикордонна служба України з повідомленням про знайдені тіла. У тексті вказано лише про факт виявлення тіл та з’ясування обставин за яких потопельник вирішив переплисти Тису. Втім, немає жодної інформації про те, що на тілах присутні ознаки насильницької смерті.

Політолог Костянтин Бондаренко та російська пропаганда

Інформацію щодо розстрілу українськими прикордонниками чоловіків, що намагались перетнути Тису з метою уникнення мобілізації, в мережі поширювали ще раніше. 9 травня пропагандистський Telegram-канал «Шейх Тамир» опублікував запис свого інтерв’ю з українським політологом Костянтином Бондаренком, в якому вони, зокрема, обговорювали тему уникнення мобілізації в Україні. У відео Костянтин Бондаренко без джерел, посилаючись лише на силу впевненості власної думки, стверджує, що серед потопельників є жертви обстрілів українськими прикордонниками. Бондаренко вже не вперше намагається видати свої домисли за факти. 

Журналісти незалежного видання Texty.org занесли чоловіка до бази псевдосоціологів та прихованих піарників, згідно з якою Бондаренко просуває інтереси колишніх регіоналів — Сергія Тігіпка, Олександра Вілкула, Василя Горбаля, Наталії Королевської та інших. Також Бондаренко піарив депутатів забороненої проросійської партії «Опозиційний блок». Окрім цього, чоловік дописує для пропагандистського російського видання «Украина.ру», а з початку повномасштабного вторгнення просуває антидержавні наративи.

На думку засновника Telegram-каналу «Шейх Тамир» — проросійського журналіста олександра шелеста, метою нібито умисного вбивства чоловіків при спробі перетнути кордон є крадіжка грошей, які з собою мали потопельники. Цю тезу російський журналіст, ексведучий медведчуківського «NewsOne», не підкріпив жодним джерелом, яке б підтверджувало сказану інформацію.

Публікація частини інтерв’ю на Telegram-каналі «Шейх Тамир» / скриншот

Російські пропагандисти використовують інформацію, як от єдиний випадок ненавмисного вбивства на кордоні, для викривлення фактів та поширення антидержавних наративів. Так вони прагнуть викликати паніку в суспільстві, вкотре дискредитувати процес мобілізації в Україні та посилити недовіру до правоохоронних органів.

Псевдосоціолог Бондаренко ж своєю діяльністю “підтримує на плаву” проросійських політиків в українському та російському інформаційних просторах, симпатизуючи колишнім “регіоналам”. Окрім цього, даючи інтерв’ю російським та проросійським “ЗМІ”, він просуває скептичні тези щодо поточного стану справ в Україні, її внутрішньої політики. При чому робить це не на основі реальних кейсів, а використовуючи надумані приводи, як от “розстріл прикордонниками” чоловіків, які перепливають Тису.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Електронний рецепт на ліки: все, що потрібно знати про зміни з квітня 2023 року?

Семаковська Тетяна 17:44, 31 Березня 2023

лікар c2a52З 1 квітня 2023 року українці зможуть купляти рецептурні ліки не тільки за паперовим, але й за електронним рецептом. Чи потрібно мати рецепт на всі ліки та, чи продадуть вам рецептурні ліки за е-рецептом, якщо не буде світла?

Міністерство охорони здоров’я пояснило все, що потрібно про е-рецепт

Що таке електронний рецепт?

Електронний рецепт — це аналог паперового рецепта, але в цифровому вигляді. Він створюється лікарем відповідно, зберігається та передається за допомогою електронної системи охорони здоров’я. Завдяки електронному рецепту можна придбати необхідні вам ліки, адже гаджет завжди під рукою.

Е-рецепти почали вводити ще з 2019 року. З серпня 2022 року е-рецепт поширився на антибіотики, а з листопада за е-рецептом відпускають наркотичні препарати, які потрібні для пацієнтів. 

Як отримати електронний рецепт? 

Елеетронний рецепт хто може виписати

 • Запишіться до лікаря
 • Прийдіть на прийом
 • Лікар на прийомі має переконатися, що номер телефону, який вказаний в декларації актуальний для пацієнта, бо сама на нього прийде рецепт
 • Лікар виписує е-рецепт, або дає електронне направлення пацієнта до фахівця, який вже випише е-рецепт
 • На номер телефону пацієнта приходить повідомлення із вказаним е-рецептом, який буде потрібно надати в аптеці, щоб придбати рецептурні ліки.

Виписати е-рецепт зможуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП.

Чи діятимуть паперові рецепти з 1 квітня 2023?

МОЗ запевняє, що так, діятимуть. Е-рецепт буде впроваджуватися поступово. якщо в лікарні не буде світла, то лікар, як і раніше, випише вам рецепт на паперовому бланку. 

На які ліки поширюється е-рецепт?

Електронний рецепт пошириться на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря. Важливо, що перелік рецептурних ліків не розширюється, тобто усі ліки, які раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна буде отримати зокрема і за електронним рецептом. Для пацієнта це може стати зручнішим варіантом, не потрібно хвилюватися, що можете загубити паперовий рецепт.

Які ліки є рецептурними?

338824076 862999561430512 2102089871129511744 n 400dc

Рецептурні ліки. Фото: МОЗ

Рецептурні ліки – лікарські засоби, які підлягають відпуску виключно за призначенням лікаря та призначаються на спеціальних рецептурних бланках.

Цей перелік може включати зокрема:

 • антибіотики;
 • протисудомні засоби;
 • гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);
 • препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;
 • деякі антигельмінтні препарати;
 • деякі антигістамінні засоби;
 • кроворозріджуючі препарати;
 • антидепресанти, нейролептики та релаксанти;
 • стероїдні лікарські засоби;
 • деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.

1 96aa7

Військові організації зможуть закупляти ліки оптово без рецепта. Фото: «Бахмут. IN.UA».

Чи випише лікар рецепт на конкретну торгову назву ліків?

В Міністерстві охорони здоров’я пояснюють, що Е-рецепт не містить торгових назв препаратів, а лише – діючу речовину. Тобто, пацієнт сам обирає, які ліки йому придбати відштовхуючись від купівельної спроможності.

Чи можна придбати меншу кількість ліків за рецептом, ніж призначив лікар?

Така функція також доступна, пацієнт може погасити електронний рецепт частково, тобто придбати меншу кількість ліків, аніж йому призначив лікар. Наприклад, одноразово погасити рецепт на мінімальну кількість препарату. Водночас не потрібно повторно отримувати рецепт для відпуску залишку ліків.

Що робити з е-рецептом в селах, і якщо у мене немає телефону?

В селах, де є проблеми,  пацієнти зможуть придбати рецептурні ліки за паперовим рецептом від фельдшера. Якщо пацієнт не матиме телефону, то лікар надрукує спеціальну інформаційну пам’ятку з деталями призначення, номером та кодом для погашення рецепта в аптеці.

Е-рецепт на територіях, де ведуться бойові дії

На цих територіях на період дії воєнного стану буде діяти виключення на придбання рецептурних ліків без рецепта лікаря. Це буде діяти тільки в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення активних воєнних дій.

Фото: Пексель

Читайте також: У Броварах працює Бахмутська лікарня, яка надає послуги для дітей з неврологічними захворюваннями

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Жінок-переселенок запрошують на курси водіння автобусами

Reskilling Ukraine організовує курс “BusDrive – водійка пасажирських автобусів”, в межах якого жінок безплатно навчать управляти пасажирським автобусом категорії D. Про це йдеться на сайті […]

18:00, 13.06.2024 Скопіч Дмитро

Грошова допомога багатодітним сім’ям від “Карітас-Спес” у 2024 році: покрокова інструкція

Благодійна організація “Карітас-Спес Україна” продовжує надавати громадянам нашої країни допомогу, в тому числі й грошима. Отримати її можуть різні вразливі категорії населення, зокрема, багатодітні сім’ї. […]

16:45, 13.06.2024 Скопіч Дмитро

Двом депутатам-колаборантам з Донеччини оголосили підозру: деталі справи

Донецька обласна прокуратура повідомила про підозру двом колишнім “депутатам” незаконних органів влади “днр” у колабораційній діяльності. Чоловіки можуть отримати до 10 років в’язниці за співпрацю […]

У Рівному переселенцям можуть компенсувати гроші на оренду: як податися

Центр Інтеграції пропонує консультації щодо отримання фінансової підтримки від Норвезької ради у справах біженців для покриття витрат на оренду житла та комунальні послуги для вразливих […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

19 червня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]