У 2024 році в Донецькій області відремонтували понад 200 км доріг: з якою метою

Валентина Твердохліб 16:25, 14 Січня 2025
доріг
Ремонт дороги в Донецькій області / фото Telegram-канал Вадима Філашкіна

У Донецькій області продовжують ремонти доріг попри російський наступ. У 2024 році в регіоні було відремонтовано 240 кілометрів автошляхів.

Про ремонт доріг на Донеччині під час брифінгу розповів голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.

Ремонт доріг у Донецькій області

За 2024 рік у Донецькій області було відремонтовано близько 240 кілометрів автошляхів. Це евакуаційні дороги, якими користуються військові.

“За 2024 рік ми відремонтували близько 240 кілометрів евакуаційних дорог. Цей перелік доріг визначено згідно письмового листа від командуючого ОСУВ “Хортиця”. Цей напрямок роботи дуже важливий”, — зазначив Вадим Філашкін.

Ремонти доріг триватимуть за потреби військових. Всі роботи зроблені з метою допомоги бійцям, зокрема в евакуації поранених.

“Дуже приємно чути, коли наші захисники дякують за такий величезний обсяг робіт. Адже дорога Покровськ-Дніпро прострілюється майже в повному обсязі, до Гришиного доїхати неможливо. І це дуже важка логістика для наших захисників, зокрема і для евакуації поранених. В цьому напрямку робота буде тривати”, — каже Вадим Філашкін.

Нагадаємо, що автомобільні дороги — це одна з основних цілей окупантів. Захоплюючи автошляхи, вони порушують логістику українських військових.

Раніше стало відомо, що росіяни передислоковують військові підрозділи, щоб розпочати наступ на селище Котлине. Взяття цього населеного пункту допоможе їм перерізати трасу Т 0406 “Покровськ — Межова” та збільшити наступи в напрямку кордону Донецької і Дніпропетровської областей.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Влітку в Україні можуть вимикати світло: причини обмежень

Семаковська Тетяна 12:45, 25 Червня 2026
Відключення світла / фото ДТЕК

У найближчі два місяці споживачі можуть зіткнутися з п’ятигодинними відключеннями електроенергії через погодні умови та атаки на інфраструктурні об’єкти. В Києва вже застосували екстрені обмеження електропостачання.

Про це повідомив Віталій Зайченко, голова правління НЕК “Укренерго” в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.

Відключення світла у липні-серпні в Україні

Голова правління НЕК “Укренерго” Віталій Зайченко в інтерв’ю виданню “РБК-Україна” озвучив сценарії розвитку подій в енергосистемі. У липні та серпні тривалість обмежень електропостачання може сягати п’яти годин під час пікових періодів. Такий сценарій можливий за наявності двох умов:

  • утримання температури повітря на рівні від 30 градусів понад один тиждень;
  • продовження масованих російських атак на об’єкти генерації.

Водночас зазначається, що 25 червня компанія ДТЕК за вказівкою “Укренерго” застосувала екстрені відключення електроенергії для споживачів на лівому березі Києва.

Фактори впливу на енергосистему

У 2024 році представники ДТЕК пояснювали вплив погодних умов на графіки відключень. Традиційно влітку відбувається підготовка атомних енергоблоків до зимового періоду. Раніше дефіциту не виникало завдяки роботі теплових та гідроелектростанцій. Зараз їхнє використання для перекриття потреб не завжди можливе.

Спекотна погода призводить до масового використання кондиціонерів та інших приладів для охолодження на підприємствах і в домівках. Це збільшує загальне навантаження на енергосистему на 25 відсотків. Сонячні електростанції у цей час виробляють найбільшу кількість енергії, але споживання все одно зростає.

Механізми балансування та очікування

Денне споживання електроенергії планують покривати за рахунок кількох джерел:

  • потужностей атомної енергетики;
  • імпорту електроенергії;
  • відновлюваних джерел енергії.

Вечірні піки доведеться балансувати обмеженням постачання для споживачів. За відсутності нових ударів енергосистема має високі шанси працювати без обмежень.

Ситуація цього літа є легшою порівняно з літом 2025 року. Це зумовлено розвитком нової розподіленої генерації та кращим захистом підстанцій. Ймовірні графіки відключень будуть не такими важкими, як у зимовий період.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Бахмуті змінили радницю з питань гендерної рівності та протидії насильству

Валентина Твердохліб 12:00, 25 Червня 2026
радницю

23 червня в Бахмуті призначили нову радницю з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі. Нею стала Катерина Літовченко — начальниця Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради.

Про це йдеться у розпорядженні Бахмутської МВА № 181рр.

Нова гендерна радниця в Бахмуті

23 червня 2026 року розпорядженням начальника Бахмутської МВА призначили радницю з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі. Нею стала Катерина Літовченко — начальниця Управління молодіжної політики та у справах дітей.

Раніше цю посаду обіймала Вікторія Кушнір — колишня начальниця Управління молодіжної політики та у справах дітей. Редакції Бахмут IN.UA вона розповідала, що в положенні управління зазначена діяльність з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, проведення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Отже, діяльність радниці є дотичною до основної посади — начальниці Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради.

Посада радниці не є новою штатною одиницею, тому не передбачає окремого фінансування чи оплати праці.

Як звернутися до гендерної радниці

Якщо ви стали свідком або жертвою гендерної дискримінації, звернення приймають на офіційну електронну пошту Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міськради —
[email protected].

Отримавши звернення, спеціалісти можуть скерувати постраждалого чи постраждалу до органів місцевого самоврядування, спеціальних установ чи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. За бажанням спеціалісти можуть супроводжувати заявника та надавати консультації в онлайн-режимі.

Також за ініціативи Управління молодіжної політики та у справах дітей працює Telegram-бот “Берегиня”. Тут бахмутяни можуть знайти інформацію про способи захисту від насильства та дізнатися контакти служб допомоги. Бот доступний за покликанням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Влітку в Україні можуть вимикати світло: причини обмежень

У найближчі два місяці споживачі можуть зіткнутися з п’ятигодинними відключеннями електроенергії через погодні умови та атаки на інфраструктурні об’єкти. В Києва вже застосували екстрені обмеження […]

радницю

У Бахмуті змінили радницю з питань гендерної рівності та протидії насильству

23 червня в Бахмуті призначили нову радницю з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі. Нею […]

Сьогодні останній день подачі заявок на грошову допомогу від NRC: деталі

25 червня 2026 року завершується прийом заявок на отримання фінансової підтримки від гуманітарної організації NRC в Україні. Реєстрація триватиме лише до 17:00 за київським часом, […]

11:35, 25.06.2026 Скопіч Дмитро
бахмут
Відео

Окупанти показали нові кадри з дворів багатоповерхівок у Бахмуті

На одному з російських пропагандистських каналів опублікували нові кадри з Бахмута. На них зафіксовані руйнування багатоповерхових будинків. Кадри зроблені влітку 2026 року. Редакція публікує відео. Бахмут у […]

донеччині

Окупанти провели понад 80 штурмів на Донеччині: яка ситуація на різних напрямках

На Донеччині тривають активні бойові дії. Найактивніше противник атакує на Покровському напрямку, де протягом доби зупинили понад 30 штурмів. Загалом на Донеччині протягом минулої доби […]