Ситуація у Суджі: що трапилося на Курщині

Семаковська Тетяна 17:40, 12 Березня 2025
Суджа на карті DeepState / скриншот

Сьогодні, 12 березня 2025 року, вийшло оновлення на мапі Deep State, котре зафіксувало вихід Сил оборони із Суджі, що на Курщині. Одночасно в офіційних джерелах стверджують, що наразі біля міста тривають бої.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про ситуацію на Курщині та стратегічне значення Суджі для ЗСУ.

Суджа: події в місті

Сьогодні, 12 березня 2025 року, вийшло оновлення на мапі Deep State, котре зафіксувало вихід Сил оборони із Суджі, що на Курщині. Це дозволило росіянам закріпитися у місті.

Одночасно з цим почали з’являтися повідомлення з українських джерел. Вони стверджують, що ситуація в місті зовсім інша. Так, народний депутат і секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Роман Костенко заявив, що повного виходу українських військ із міста Суджа Курської області не було.

Зранку розмовляв із бійцями, які там перебувають, — вони не підтверджують нашого повного виходу із Суджі. Там є інформація, що росіяни зайшли в певну частину. Тривають бої, росіяни там контролюють певну територію за річкою. Але інформації про те, що наші повністю вийшли із Суджі, у мене немає“, — заявив народний депутат.

Ситуацію також прокоментував Володимир Зеленський під час своєї пресконференції. Він заявив, що українські війська на території Курської області виконують свої завдання, а війська рф намагаються максимально тиснути там. Президент додав, що українська сторона розуміє, що росіяни будуть демонструвати найближчими днями.

DeepState про ситуацію в місті

У другій половині 12 березня вийшов пост в Telegram-каналі аналітиків DeepState, в якому розповіли про ситуацію в місті.

Аналітики заявили, що зараз ворог здійснює тиск зі сходу та півночі, реалізовуючи весь зібраний військовий потенціал. Вони додали, що інформація про повний вихід Сил оборони з Суджі не відповідає дійсності:

Мережею, зокрема, в телеграм-каналах після оновлення ширяться повідомлення про повний вихід з міста Суджа, що не відповідає дійсності, адже людям, які поширюють такі заяви варто уважніше дивитися на мапу і бачити сіру зону на північних та західних околицях міста, де тривають бої, незважаючи на публікації від московитів в центрі Суджі“, — пишуть аналітики.

Чим важлива Суджа

Суджа — це стратегічно важлива локація для України та росії, адже вона розташована поблизу кордону. Цей факт дозволяє Україні забезпечити безпеку своїх північних кордонів, що має вплив на хід війни. Місто також має цінність, як актив для можливих перемовин щодо обміну на окуповані українські території.

На території Суджі також знаходиться газовимірювальна станція, яка була інструментом впливу на європейський енергетичний ринок. Саме через цю локацію проходив основний маршрут постачання газу до країн ЄС, який припинився 1 січня 2025 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]