Сили оборони зірвали новий штурм росіян під Андріївкою на Донеччині

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:30, 16 Травня 2024
Військовий управляє дроном /фото Генштаб

Бійці 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ відбили чергову спробу російських окупантів просунутися біля Андріївки на Донецькому напрямку. Військові застосували протитанкові ракетні комплекси Javelin та безпілотники, завдавши ворогу великих втрат.

Про це повідомляє DeepState

Відбитий штурм під прицілом безпілотників 

Штурм з безпілотника / фото DeepState

За наданими бійцями  93 ОМБр кадрами видно, як сили оборони України зустріли вогнем російську штурмову групу з 6 одиниць бронетехніки, серед яких був танк, обшитий додатковим бронюванням. Проте ці заходи не врятували російську техніку від влучних ударів Javelin та керованого вогню з використанням FPV-дронів.

Як повідомляють захисники Андріївки, зухвалі спроби окупантів зірвати український опір закінчуються для них невдачею. Під час кожного штурму російські війська зазнають втрат у живій силі та озброєнні. Після чергових невдалих атак противник вимушений відступати та “брати паузу” для перегрупування та поповнення складу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна приєднується до єдиної зони роумінгу з країнами ЄС

Валентина Славінська Славінська Валентина 18:00, 22 Травня 2024
Євроінтеграція
Україна та ЄС / фото з відкритих джерел

Верховна Рада України в другому читанні ухвалила законопроєкт про створення спільної зони роумінгу між Україною та Європейським Союзом. Це рішення відкриває шлях для запровадження єдиних правил щодо роумінгових послуг між Україною та країнами-членами ЄС.

Про це повідомляє народний депутат Олексій Гончаренко

Правила єдиної зони роумінгу

Згідно з ухваленим законопроєктом, українці зможуть користуватися національними тарифами мобільного зв’язку під час подорожей країнами Євросоюзу протягом 4 місяців без додаткової оплати. Такі ж права матимуть громадяни ЄС під час перебування в Україні.

Прийняття європейських норм щодо роумінгових послуг було необхідною умовою для створення єдиної зони роумінгу між Україною та ЄС. Законопроєкт забезпечує перехід України до регулювання у цій сфері відповідно до законодавства Євросоюзу.

Тимчасовий безплатний роумінг

Наразі в Україні діє тимчасовий безплатний роумінг для абонентів, які виїжджають за кордон. Цю ініціативу запровадили українські мобільні оператори у 2022 році після початку повномасштабної війни з росією.

Для остаточного запровадження законопроєкту про єдину зону роумінгу його має підписати Голова Верховної Ради та Президент України. Ухвалення закону було ініційовано Єврокомісією для приєднання України до спільного з ЄС роумінгового простору.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні перестануть надавати централізовані виплати субсидій і пільг для переселенців

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 22 Травня 2024
Гроші та виплати
Грошові виплати / фото з відкритих джерел

Уряд припинив дію тимчасового механізму централізованої виплати житлових субсидій та пільг для громадян, які проживали на окупованих територіях або територіях активних бойових дій. Для продовження отримання цих виплат необхідно звертатися до органів Пенсійного фонду України.

Про це повідомляє Краматорська міська рада

Централізована виплата субсидій і пільг припиняється 

З червня 2024 року припиняє діяти централізований механізм нарахування та виплати житлових субсидій і пільг для громадян, які у 2022 році мешкали на тимчасово окупованих територіях або територіях активних бойових дій, де органи соцзахисту не мали можливості працювати. Цей механізм було запроваджено 7 березня 2022 року постановою Кабміну №215.

Для продовження отримання житлових субсидій і пільг після 1 червня 2024 року громадянам необхідно особисто звернутися до відділень Пенсійного фонду України із заявами про їх призначення відповідно до нового порядку.

Виплати ВПО у травні

16 травня 2024 року Управління соціального захисту населення (УСЗН) Бахмутської Міської Ради профінансувало виплату матеріальної допомоги 163 бахмутянам на загальну суму 1 024 600 гривень відповідно до рішення міської комісії. 

За словами представниці соцзахисту, обсяги виплат невпинно зростають. Якщо на початку року суми були порівняно незначними, то починаючи з березня вони перевищують 1 мільйон гривень щомісяця. Зокрема, у квітні було виплачено 1 059 000 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Євроінтеграція

Україна приєднується до єдиної зони роумінгу з країнами ЄС

Верховна Рада України в другому читанні ухвалила законопроєкт про створення спільної зони роумінгу між Україною та Європейським Союзом. Це рішення відкриває шлях для запровадження єдиних […]

В Україні перестануть надавати централізовані виплати субсидій і пільг для переселенців

Уряд припинив дію тимчасового механізму централізованої виплати житлових субсидій та пільг для громадян, які проживали на окупованих територіях або територіях активних бойових дій. Для продовження […]

Житло, виплати та пошук роботи: яке становище ВПО у 2024 в Україні та за кордоном

У 2023 році, за словами віцепрем’єр-міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук в Україні налічували 4,9 мільйона ВПО. Ці люди вимушено стали на […]

16:00, 22.05.2024 Скопіч Дмитро

Бахмутський медичний коледж запрошує на День відкритих дверей для вступників 2024

Бахмутський медичний фаховий коледж запрошує випускників шкіл, працівників медичної сфери та всіх, хто бажає здобути професію медичної сестри, брата медичного чи фельдшера, взяти участь в […]

339483709 923291838876579 5901588776248601492 n 30eed

Допомога для бахмутян: де та за яким графіком працюють Центри підтримки в Україні

Сьогодні через війну бахмутяни розкидані по різних областях України, попри те людям намагаються надавати необхідну підтримку. Для цього організували центри та осередки для ВПО, де […]