Окупанти просунулися на кількох ділянках фронту на Донеччині, зокрема, на Покровському напрямку.
Про це йдеться у повідомлені аналітиків DeepState.
Битва за Донеччину
За даними аналітиків, російська армія має успіхи біля Водяного, Уманського, Новоселівки Першої, Желанного, Веселого та у Красногорівці.
Наразі бої також йдуть біля Урожайного та Нью-Йорку.
Більше деталей про кількість бойових зіткнень дали в Генштабі ЗСУ. Зокрема, ворог здійснив близько 10 атак в районах в районах Часового Яру, Васюківки, Іванівського, Кліщіївки, Григорівки та Бондарного, що на Краматорському напрямку.
Більшу інтенсивність бойових дій зафіксували на Покровському напрямку, де українські захисники відбили 52 штурми в районах населених пунктів Тимофіївка, Воздвиженка, Новоолександрівка, Зелене Поле, Калинове, Іванівка, Прогрес, Желанне, Сергіївка, Новоселівка Перша та Яснобродівка. За підтримки авіації, росіяни намагалися витіснити наші підрозділи із займаних рубежів. Найбільша концентрація ворожих атак була поблизу Желанного та Новоолександрівки.
Пропагандистські медіа поширюють відео, на якому нібито київський поліцейський обливає кров’ю Олега Голубченка, лікаря “Охматдиту”. РосЗМІ поширюють тезу, що це було зроблено спеціально для українських та міжнародних ЗМІ. За словами пропагандистів, лікар є crisis actor — людиною, яка виступає у ролі жертви, постраждалого.А фото, які тиражувалися у світових медіа начебто є постановочними.
Утім, це фейк. Відео, яке публікують пропагандисти є інсценуванням.
Лікаря облили кров’ю: відео постановочне
8 липня 2024 року російські війська завдали ракетного удару по дитячій лікарні “Охматдит”. Під час атаки в медичному закладі перебувало 627 дітей. ДСНС, рятувальники, правоохоронці та волонтери майже одразу почали розбирати завали та допомагати постраждалим. Ігор Клименко, міністр внутрішніх справ України, в етері телемарафону заявив, що було залучено понад 500 осіб правопорядку.
Відео почали тиражувати пропагандистські медіа, як тільки його зробили. Згідно з метаданими, відеоматеріал зробили 19 липня 2024 року о 12:53 за київським часом і майже одразу почали поширювати у мережі інші російські медіа.
РосЗМІ вказували, що відео опублікували саме українські Telegram-канали, однак не вказали першоджерело. Нам також не вдалось знайти оригінальне відео в українських медіа, яке було б опубліковане раніше, ніж його почали поширювати росіяни. За зворотнім пошуком нам вдалось дізнатись, що відео активно просували саме російські медіа та маловідомі іншомовні акаунти у X (Twitter).
Олега Голубченка облили кров’ю: фейк
Ми проаналізували детально відео, а саме: одяг учасників відеозапису та обставини, за яких відбувалась зйомка. РосЗМІ звернули увагу, що образ Олега Голубченка був підготовлений заради нібито імітації трагедії: його облив буцімто кров’ю поліцейський. Утім, це не так.
По-перше, ідентифікувати, що на відео був саме Олег Голубченко, лікар з “Охматдиту”, неможливо — він стоїть спиною до камери, теж саме і з начебто поліцейським, який також не дивиться у бік зйомки.
По-друге, форма лікаря Голубченка та одяг актора не відповідають одне одному:
на відео у псевдолікаря форма пом’ята;
на спині немає горизонтального шва;
на правій штанині позаду відсутня кишеня;
коли на відео нібито поліцейський обливав кров’ю, залишив декілька плям на лівій штанині. У Голубченка штани на всіх фото були чисті.
Зовнішній вигляд начебто поліцейського також привернув увагу — його форма не відповідає однострою. У кадр потрапив лише один шеврон — нарукавний знак “Поліція”. Згідно з правилами розміщення однострою поліцейських, нарукавний знак “Поліція” має знаходитись на лівому рукаві. На відео він знаходиться на правому рукаві.
Також фейковий поліцейський був одягнений у черевики з високими берцями, які не входять до літнього спеціального однострою темно-синього кольору — поліцейські забезпечуються у літній період черевиками чорного кольору. На фотографіях, які були зроблені біля руйнувань “Охматдиту” видно, що поліцейські одягнуті у звичайні черевики. До того, берці мають носитися під брюками, на відео вони одягнуті поверх.
Згідно з правилами носіння однострою поліцейських, у псевдополіцейського також відсутнє поясне спорядження (для розміщення зброї, спеціальних засобів та засобів зв’язку).
Відео відзняли для пропаганди
Деякі пропагандисти коментуючи відео зауважили, що це відбувалось у той час, коли нібито вже стався приліт ракети по лікарні. Натомість зі слів росЗМІ, підготовка до “постановки” відбувалась неподалік, зі зворотнього боку будівлі. На відео окрім звуків вітру більше нічого не чутно, а саме: звуків сирен поліції, швидкої допомоги, звуків руйнувань лікарні, криків постраждалих, розбору завалів тощо. Та ідентифікувати місцевість, що це була стіна нібито біля лікарні, нам не вдалося.
Росіяни визнають та вихваляють власні воєнні злочини. Пропагандисти не приховують того, що потрібно далі вчиняти терористичні дії та вбивати мирне населення. Однак при всьому вони всіляко намагаються перекласти відповідальність на Україну, тому роблять такі недолугі фейки. Радимо не вестись на російську пропаганду та перевіряти інформацію у першоджерелах.
У Фейсбуці адміністратор сторінки “Вільногірськ”, присвяченій новинам міста та регіону, опублікував допис у вигляді скриншоту повідомлення про скасування відключень світла на Львівщині. Автор залишив під публікацією свій невдоволений коментар та звернувся до аудиторії щодо її вражень від такої інформації.
Чому цей допис є маніпуляцією — пояснює редакція Бахмут IN.UA.
Відключення світла на Львівщині
Хоча автор не надав посилання на першоджерело інформації, ми помітили назву Телеграм-каналу, який написав про скасування графіків. І знайшли цей допис в Телеграмі. На офіційній сторінці “Львівобленерго” дійсно опублікували повідомлення про розпорядження “Укренерго” про скасування погодинних відключень. Проте під дописом користувачі соцмережі Facebook повідомляли: світло все одно відсутнє у їхніх домівках.
У цьому ж дописі є важлива фраза: “Відновлення графіку відключень відбудеться за окремим розпорядженням”. Тобто це було тимчасове пом’якшення.
Й дійсно, судячи з сайту “Львівобленерго”, погодинні графіки відключень нікуди не ділися: там щоденно публікують погодинні графіки відключень світла.
Чим шкодять маніпуляційні дописи щодо світла
Висловлювання подібного характеру спрямовані на розкол українського суспільства, аби показати, що нібито певні регіони мають перевагу перед рештою. Проте це не так. Тож перш ніж поширювати такі тези в інформаційному просторі, варто перевірити та проаналізувати отриману інформацію.
Коли в Україні покращиться ситуація зі світлом
Про пом’якшення після 20 липня повідомляли міністр енергетики Герман Галущенко та прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 24 липня достроково з планового ремонту вивели енергоблок однієї з українських АЕС, про що повідомила пресслужба Міністерства енергетики.
Поліпшення ситуації з постачанням електроенергії заступник міністра енергетики Микола Колісник в ефірі телемарафону пов’язав із тим, що в Україні спала спека та з особливостями ремонтних кампаній на об’єктах генерації.
Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, […]
Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці […]
Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, […]
Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати. Детальніше […]