«Мій головний старт»: сумоїстка з Бахмута розповіла про виступ на Всесвітніх іграх єдиноборств

Микола Ситник 14:30, 26 Жовтня 2023
Сумоїсти
Сумоїсти Олександр Вересюк та Єлизавета Моренко з тренером / фото Олега Реви

Напередодні в саудівському Ер-Ріяді у межах Всесвітніх ігор єдиноборств 2023 року відбулися змагання з сумо. У складі української збірної від Донеччини гідно виступили двоє бахмутян — Олександр Вересюк та Єлизавета Моренко.

Змагання в Саудівській Аравії зібрали 75 спортсменів із 17 країн світу.

Єлизавета Моренко у коментарі редакції «Бахмут IN.UA» розповіла, як готувалася до виступу та як перемогла багатьох своїх суперниць.

Як виступили бахмутяни?

Представники Донецької області та Бахмута вибороли три «срібла».

Заслужений майстер спорту України Олександр Вересюк у ваговій категорії +115 кг здобув перемоги над суперниками із Королівства Тонга та Венесуели. У півфіналі бахмутянин здолав Бадрі Хатіскаці з Грузії. У вирішальній сутичці за «золото» наш земляк поступився іншому грузину — Лаші Джеладзе.

У абсолютній ваговій категорії серед чоловіків спортсмен був сильнішим за опонентів з Бразилії й Польщі. Борець мав три зустрічі з представниками Японії: в 1/16 фіналу та півфіналі в активі сумоїста перемоги, а у вирішальній дуелі — поразка від Хаято Міви.

Майстер спорту України Єлизавета Моренко в жіночій абсолютній ваговій категорії спочатку виграла у спортсменки з Польщі, далі здолала двох сумоїсток із Японії. У півфіналі атлетка з Бахмута перемогла землячку Вікторію Царук, а у фіналі поступилася ще одній українці — Світлані Ярьомці.

До змагань сумоїстів із Донеччини підготував заслужений тренер України, бахмутянин Олег Рева.

Шлях Єлизавети Моренко до призового місця

Бахмутянка Єлизавета Моренко наразі проживає в Києві. За її словами, у столиці є складнощі, оскільки потрібно орендувати квартиру, платити за тренажерну залу, сауну. Дівчина пригадує, що в Бахмуті подібних труднощів не виникало, адже функціонував комплекс «Металург», який всі ці потреби закривав, та була своя домівка. Тепер спортсменам доводиться постійно думати, як проводити домашню підготовку до змагань.

Єлизавета Моренко
Єлизавета Моренко на Чемпіонаті світу в Японії / фото Управління спорту Донецької ОДА

Підготовка до змагань

У коментарі «Бахмут IN.UA» дівчина розповіла, як налаштовувалась на головний старт в особистих змаганнях на Всесвітніх іграх єдиноборств.

«У нас була велика підготовка під цей старт. Були постійні збори на олімпійській базі «Конча-Заспа». Спочатку були збори під Чемпіонат Європи, слідом були змагання в Кротошині (Польща), де я посіла перше місце в команді. Потім пройшли збори під Чемпіонат Світу. І в Токіо стала першою, теж в команді. Далі відбувся збір до Всесвітніх ігор єдиноборств у Саудівській Аравії. Це був мій головний старт в особистих змаганнях. 

Я посіла другу сходинку пʼєдесталу. В моїй категорії було 40 жінок з різних куточків світу. В перший день дуже перенервувала і програла. Але наступного дня зібралась, відпустила погані думки та з новими силами вийшла на боротьбу. До «срібла» був тяжкий шлях: перемоги над полячкою, японкою, українкою та ще однією японкою. Зупинилася тільки за крок до першого місця, програла чинній чемпіонці світу та Всесвітніх Ігор Світлані Ярьомці», — поділилася спортсменка.

Вдячність за підтримку

Бахмутянка висловила подяку людям, які її мотивують та змушують рухатися вперед. За словами юної сумоїстки, без підтримки близьких та тренерів вона не перемогла б.

Мій шлях дорослого сумо тільки починається. Я знаю, що в мене все ще попереду, багато роботи буде. Дякую моєму тренеру Олегу Реві, головним тренерам збірної України сумо, команді збірної України, моїй команді Донецької області сумо, родині та друзям. Без їхньої підтримки перемоги не було б.

Єлизавета Моренко // сумоїстка з Бахмута

Результати збірної на Всесвітніх іграх єдиноборств

У командному заліку змагань з сумо в Ер-Ріяді збірна Україна тріумфувала з великою перевагою над іншими країнами. Так, наші сумоїсти вибороли шість золотих, п’ять срібних і дві бронзові медалі. До слова, у другої в заліку команди Японії — одне «золото» та дев’ять «бронз», у команди Грузії — одне «золото».

Всесвітні ігри єдиноборств — це мультиспортивні змагання, що у 2023 році проходять з 20 по 30 жовтня. У Саудівській Аравії більш як 1500 атлетів із понад 120 країн борються за 950 нагород у 16 видах спорту.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Семаковська Тетяна 18:20, 28 Березня 2025

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та вбивати українців.

Відеоператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував у двох прифронтових містах: Краматорську та Добропіллі. Ми дізнавались, що думають про мир з росією донеччани.

Мир з росією? Що думають про це мешканці Краматорська та Добропілля

Український стяг в Краматорську / фото Роман Потапенко

У Краматорську вітряно, але на вулицях багато людей. Місцеві прогулюються, віпочивають на лавочках, у місто прийшла весна, на перший погляд тут “спокійно”. Хоча вибухи тут доволі часті, місто періодично обстрілюють росіяни.

На вулицях людно / фото Роман Потапенко

У мешканців Краматорська ми питали:

  • Чи вірять жителі прифронтових міст у закінчення війни?
  • Що вони думають про можливу мирну угоду, майбутнє України та чи варто довіряти ворогу?
  • Яким країнам чи міжнародним лідерам довіряють як посередникам у перемовинах щодо припинення вогню?

Мешканці з журналістами спілкуються неохоче, але нам вдалося отримати кілька коментарів. Поза камерою люди стверджували: довіряти росії не варто. Ті, хто не боїться говорити на камеру, кажуть, що вірять в силу дипломатії.

Місцева жителька Краматорська / фото Роман Потапенко

Одна з жительок Краматорська розмірковує, що допогти припинити війну в Україні, на її думку може бути дипломатія. Жінка додає, що як посередникам угоди довіряла б лідерам Франції та Італії.

У Добропіллі місцеві теж неохоче коментують на камеру, поза нею, кажуть, що росії довіряти не можна.

Дивіться відео, в якому жителі прифронтових міст Краматорська та Добропілля розповідають про власні думки щодо закінчення війни

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Семаковська Тетяна 14:00, 19 Березня 2025

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 році евакуювалась до Дніпропетровської області. Але, попри всі труднощі, жінка не опустила руки, а започаткувала власну справу.

Нове життя у селі: з чого все почалося

Переїхавши до одного з невеличких сіл Дніпропетровщини, Наталя стикнулася з проблемою, знайомою багатьом переселенцям: відсутністю роботи та фінансової стабільності. Але опускати руки жінка не збиралася. Вона мала досвід у вирощуванні курей в Бахмуті, та цього разу вирішила спробувати свої сили у розведенні свиней.

“У Бахмуті мала невеличке господарство, тут вирішила спробувати вирощувати свійських тварин”.

Жінка самотужки придбала одразу 12 свиней і взяла на себе повну відповідальність за їх догляд. Протягом року Наталя вирощувала тварин, годувала домашніми кормами, слідкувала за здоров’ям.

Господарство пані Наталі / фото надане героїнею

Через рік клопіткої праці господарство пані Наталі почало давати перші результати. Вона вирішила запропонувати людям домашнє м’ясо власного виробництва. Зараз у її домогосподарстві залишилося 11 свиней.

Особливістю бізнесу Наталі є можливість доставки м’яса поштою. М’ясо перед відправкою жінка підморожує, аби зберегти якість продукту. Вона відправляє замовлення поштою, дбаючи про те, щоб кожен клієнт отримав свіже та якісне м’ясо. Уже зараз продукція має попит серед земляків та інших охочих скуштувати натуральний продукт без хімії.

“Люди замовляють, дякують, кажуть, що м’ясо дуже смачне та свіже”, — з радістю розповідає жінка.

Підтримати бахмутянку можна, замовивши її продукцію. Для деталей та оформлення замовлення потрібно зв’язатися з Наталею телефоном +380 (50) 247 1670.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та […]

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]

“Дрони допомагають тримати оборону”: офіцер розвідки “Алекс” про війну БПЛА та мобілізацію в бригаду “Тайфун”

Війна в Україні змусила змінити не лише стратегію та тактику, але й технологічний підхід до ведення бойових дій. Дрони стали важливими союзниками в розвідці, атаках […]

спільноти

“Ми хотіли зробити так, щоб про Бахмут не забули”: як Інесса Мішеніна створила спільноту для допомоги і об’єднання земляків

Інесса Мішеніна — відома перукарка-стилістка з Бахмута, в рідному місті вона мала свій салон краси. Після початку повномасштабної війни жінка переїхала до Києва, де продовжила […]

Психолог потрібен кожному: як капеланка Мейра Беспьорстова підтримує військових на фронті

Мейра Беспьорстова — психологиня та капеланка, яка регулярно працює з військовими. Вона вела в Бахмуті активну волонтерську діяльність, а зараз підтримує дух військових, котрі боронять […]

18:15, 14.02.2025 Скопіч Дмитро