Соціальна відпустка у 2024 році: що це та хто може нею скористатися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 4 Грудня 2024
Відпуска для батьків / фото ілюстративне, pexels

Соціальна відпустка — особливий вид відпусток, який надається працівникам з неповнолітніми або повнолітніми дітьми з певною групою інвалідності. Її можна отримати не залежно від відпрацьованих днів чи факторів.

Детальніше про те, як отримати соціальну відпустку у 2024 році та які документи потрібні для цього, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Соціальна відпустка у 2024 році

Відповідно до статті 19 Закону України “Про відпустки працівникам, які мають неповнолітніх дітей або повнолітніх дітей з інвалідністю з дитинства I групи підгрупи А”, деякі категорії громадян з неповнолітніми або повнолітніми дітьми з певною групою інвалідності мають право на додаткову відпустку. Скористатися нею можна в будь-який період календарного року, незалежно від кількості відпрацьованих днів чи інших факторів.

Скористатися соціальною відпусткою можуть:

  • один з батьків, які виховують двох або більше дітей до 15 років (якщо ж в родині одна дитина віком до 15 років, то права на таку відпустку немає);
  • жінки, які мають повнолітню дитину з інвалідністю з групи І підгрупи А або ті, хто взяли під опіку дитину вказаної категорії.

Додаткова соціальна відпустка також може надаватися працівникам, які мають дітей віком до 18 років, а саме:

  • одиноким матерям;
  • жінці, яка всиновила дитину;
  • жінці, яка має дитину з інвалідністю;
  • батьку, який самостійно виховує дитину (мати може перебувати у цей час на тривалому лікуванні в медзакладі);
  • людині, яка взяла під опіку дитину віком до 14 років;
  • особі, яка була визнана піклувальником дитини віком 14-18 років;
  • одному з батьків-усиновителів або батьків-вихователів.

Отримати додаткову соціальну відпустку можна лише при наявності підтверджувальних документів.

Соціальна відпустка: термін та компенсація

За законом, соціальна відпустка для батьків має термін у 10 календарних днів, у які не включаються святкові чи неробочі дні. Проте, варто зазначити, що правило щодо незарахування святкових і неробочих днів до додаткової відпустки не діють під час дії воєнного стану в Україні.

Соціальна відпустка може збільшитися у тривалості до 17 днів, якщо отримувач має декілька підстав для її отримання.

Компенсація за вихід у соціальну відпустку не виплачуються.

Які документи потрібні

Необхідна документація для виходу на соціальну відпустку може різнитися залежно від конкретного випадку та конкретної ситуації. Наприклад:

  • для батьків, які мають двох або більше дітей до 15 років, потрібно подати роботодавцю копії свідоцтв про народження всіх дітей;
  • для батьків, які мають дитину з інвалідністю необхідно надати роботодавцю копію свідоцтва про народження дитини та копію пенсійного посвідчення або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що заміщає пенсію, з позначкою про інвалідність дитини, або копія медичного висновку, що підтверджує інвалідність дитини до 18 років, виданого закладами охорони здоров’я.
  • для батьків, які усиновили дитину, необхідно надати роботодавцю копію свідоцтва про народження усиновленої дитини та копію рішення суду про усиновлення.

Також в окремих випадках може знадобитися довідка, яка буде підтверджувати, що другий з батьків не використовував право на додаткову відпустку на дітей у цей самий період. Її може отримати другий з батьків за місцем роботи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Все, що відбувається — це нормальна реакція на ненормальну війну”: психолог з Костянтинівки про життя та власну діяльність

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:15, 4 Грудня 2024
Ілюстрація “Бахмут IN.UA”

Андрій Кузнєцов — психолог з Бахмут, який наразі проживає у Львові. Чоловік є частиною спільноти місцевого театру імпровізації, де люди можуть передавати власні емоції в правильне річище.

Історію психолога з Донеччини Андрія розповідає Бахмут IN.UA у своєму відеорепортажі.

Психологічний стан ВПО

Андрій — професійний психолог, який працює у благодійному фонді Première Urgence Internationalе. Чоловік почав працювати в цьому БФ ще у Костянтинівці, де збирав гуманітарну допомогу та проводив творчі заходи для сімей. 

Переїзд у Львів стався спонтанно. Йому сказали, що в місці відкриватиметься офіс. Тоді герой вирішив діяти. Він подав заявку на спеціальний конкурсний відбір співробітників, виграв його та почав працювати психологом в бригадах мобільної медичної бригади, яка працювала по всій області.

Чоловік прекрасно розуміє людей ВПО, які переїхали до Львова зі Сходу. 

Все, як в тумані. Не може оговтатися від побаченого та пережитого. І таких людей було дуже багато. Звісно, вони отримували допомогу і підтримку. Але вже після стабілізації емоційного стану важливо було нормалізувати життя людини“, — каже психолог.

Гарним способом, як зазначає чоловік, стали спільноти. Сам він є частиною імпровізаційного театру, де люди не грають по сценарію, а вчаться розуміти власні почуття та передавати їх героям.

Ми повертаємо глядачеві історію через рух, емоції, голос та пластику. Інколи відбувається магія і людина зцілюється після того, як побачила гру акторів, котрі змогли показати її у форматі плейбеку“, — додає герой.

Детальніше про життя психолога з Донеччини, його діяльність та спільноти — у відеорепортажі Бахмут IN.UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 13:45, 4 Грудня 2024
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

11 грудня 2024 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Зверніть увагу, що прийом громадян запланований у середу, 11 грудня 2024 року, за локацією: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206 (представники ЦНАП);
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій;

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами:

  • +38 (098) 850 0561 або +38 (099) 667 9206 (представники ЦНАПу); 
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Все, що відбувається — це нормальна реакція на ненормальну війну”: психолог з Костянтинівки про життя та власну діяльність

Андрій Кузнєцов — психолог з Бахмут, який наразі проживає у Львові. Чоловік є частиною спільноти місцевого театру імпровізації, де люди можуть передавати власні емоції в […]

18:15, 04.12.2024 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

11 грудня 2024 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

Як перевірити бронь від мобілізації у 2024 році: пояснення

Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання. Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від […]

15:00, 03.12.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП через портал “Дія”: покрокова інструкція

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці […]

16:49, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати.  Детальніше […]

14:50, 02.12.2024 Скопіч Дмитро