Скільки зброї вилучили поліцейські Донеччини з початку 2023 року: інфографіка

Семаковська Тетяна 10:28, 2 Листопада 2023
Інфографіка / ілюстрація Бахмут IN.UA

З початку року поліція Донецької області слідкує за обігом зброї в області. Відтак, з січня 2023 року правоохоронці вилучили у громадян близько 200 тисяч одиниць зброї, 60 тисяч боєприпасів та ще десятки інших видів озброєння, зокрема гранатомети.

Про це повідомляє ГУ Нацполіції у Донецькій області.

Зброю та наркотики знаходять на блокпостах та пошті

Українці, які нелегально використовують зброю, часто намагаються перевезти її через блокпости чи поштові відділення, зазначають у поліції. Щодня тільки на стоп-контролях правоохоронці перевіряють понад 1200 осіб та близько 600 одиниць транспорту. Так, співробітники поліції блокують виток зброї за межі фронту й рятують життя людей у більш спокійних регіонах.

У 2023 році поліцейські задокументували 18 фактів торгівлі зброєю, провели 155 обшуків в рамках кримінальних проваджень за фактами незаконного поводження зі зброєю.

Загалом вилучено зброї:

  • 227 одиниць вогнепальної зброї;
  • 28 гранатометів;
  • 560 гранат;
  • понад 900 інших боєприпасів;
  • майже 59 тисяч патронів;
  • понад 430 кілограмів вибухівки.

Наркотики

Від початку 2023 року поліція вилучила 39 кілограмів наркотичних і психотропних речовин, з них близько половини – на блокпостах і й у посилках. Завдяки ретельній перевірці поліцейські Донеччини викрили міжрегіональну групу наркоторгівців, які звозили товар в область на автомобілі, а також угруповання, що збувало морфін і PVP-солі.

Алкоголь

Загалом вилучено понад 470 000 літрів алкогольної продукції на суму понад 45 млн гривень. Найбільшу кількість забороненого товару, а саме близько 30%, було виявлено під час перевірок на блокпостах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:05, 26 Липня 2024
Консультація психолога / фото ілюстративне

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”.

Про це редакції Бахмут IN.UA розповіли в БФ “Право на захист”.

Безплатна психологічна допомога українцям

Наразі представники та представниці БФ “Право на захист” проводить широку просвітницьку кампанію, метою якої є розповісти про основні аспекти й етапи проживання горя, заохочуючи українців не відкладати тему власного психологічного стану на інші дні, тижні чи місяці. 

В межах кампанії також надаватиметься безплатна психологічна допомога від спеціалістів.

Як отримати психологічну допомогу

Психологічна допомога тривалістю 50 хвилин надаватиметься в очному та онлайн форматах як дорослим, так і дітям. 

Для того, щоб отримати безплатну психологічну допомогу, потрібно  заповнити спеціальну форму за посиланням. При цьому треба надати наступну інформацію:

  • ім’я та прізвище;
  • статус заповнювача анкети;
  • очна чи онлайн консультація психолога;
  • якщо очно, то треба вказати місто (Київ, Полтава, Чернігів, Дніпро, Харків, Запоріжжя, Кривий Ріг, Павлоград, Миколаїв, Одеса, Чернівці, Житомир);
  • мобільний номер телефону.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зруйнований будинок

Авіабомба ФАБ та пошкоджені лінії електропередачі: фото сіл на Донеччині після обстрілів

Російська армія за минулу добу вбила двох людей на Донеччині, помер 33 річний чоловік з мамою. На село Торецьк росіяни скинули авіабомбу ФАБ, від влучання […]

Screenshot 171 f5e80

На Донеччині зафіксовано майже дві тисячі кримінальних проваджень за мародерство

Після початку повномасштабного вторгнення росії на територію України в країні поширились випадки мародерства. Попри те, на території Донецької області значно зменшилася кількість саме майнових злочинів.

pexels 8f9a1

Найчастіші афери під час війни: як вберегтися

Редакція «Бахмут.IN.UA» дослідила найпоширеніші схеми шахраїв, що намагаються нажитися на людському горі; розсекретила «потенційного переселенця з Бахмута», а також дізналася, чи існує профілактика від аферистів. […]