Січень–квітень 2025: як росіяни просуваються в Часів Ярі – аналіз DeepState

Семаковська Тетяна 10:00, 10 Квітня 2025
Часів Яр, зліва січень 2025 року, зправа квітень 2025 року / фото Deep State

Від початку 2025 року російська окупаційна армія має успіхи у Часів Ярі. Росіяни просуваються повільно: місто постійно обстрілюють, тут застосовують дрони, важку техніку та артилерію.

Більше про зміни на карті бойових дій у районі Часів Яра, читайте в матеріалі.

Часів Яр, карта бойових дій

На початку січня карта бойових дій у Часів Ярі виглядала так:

Часів Яр / карта бойових дій Deep State станом на 1 січня 2025 року

Вагомих просувань росіяни не робили, більше руху фіксували у сусідньому Торецьку. Водночас в Часів Ярі, росіяни використовували димові гранати для піхоти, почали просочуватися у міську забудову. Також окупаційні війська активно вивозили на непідконтрольні Україні території цивільних, їх доля лишається невідомою. В середині січня окупанти почали маскуватися під цивільних, щоб проникнути в місто. Наприкінці місяця армія рф штурмом намагалась прорвати оборону в місті, але її зупинили військові 24 ОМБр.

Бої в Часів Ярі

На початку лютого 2025 року бої в Часів Ярі фіксували у міській забудові.

Часів Яр, бої тривають у міській забудові / карта бойових дій Deep State станом на 1 лютого 2025 року

На початку лютого між Часів Яром та Бахмутом росіяни звели антидроновий тунель, він мав допомагати окупантам уникати атаки українських дронів та довозити техніку для штурмів Часів Яра.

Тунель з сіток між Часів Яром та Бахмутом / скриншот з росджерел

В середині лютого росіяни просувалися у Північному і Новопівнічному мікрорайонах, а також у центральній частині міста. Будівлі, які росіяни не могли захопити, вони знищували.

Часів Яр, зима 2025 / фото 24 ОМБр

На початку березня росіяни знову почали пробувати захоплювати місто. Всередині місяця їм вдалось дещо просунутися углиб.

Часів Яр, бої тривають у міській забудові / карта бойових дій Deep State станом на 1 березня 2025 року

Атак на місто йшли з боку Оріхово-Василівки, Андріївки та біля Ступочок. 25 березня росіян відкинули від Андріївки, а на початку квітня в районі Часів Яру окупанти втратили унікальну техніку, йдеться про російський бронетранспортер РХМ-4 (радянська розвідувальна хімічна машина) на базі БТР-80.

Станом на зараз, початок квітня, окупанти мають зафіксовані просування вглиб міста. Оборона Часів Яра триває.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що таке діалог, у чому його цінність для громад та як він може вже сьогодні допомогти Сходу

Семаковська Тетяна 15:00, 7 Квітня 2025

Раніше в Україні не було заведено розв’язувати болючі питання через діалог. Цей формат напрацьовували багато років, і саме завдяки наполегливій роботі громадських організацій він став ефективним інструментом для громад. За останнє десятиліття діалог довів свою користь: він допомагає людям краще чути одне одного, розуміти різні думки та спільно знаходити рішення. Чому важливо не лише відстоювати свою правоту, а й навчитися розуміти інших? Як діалог змінює підходи до розвитку громад? Про це говорили активісти Луганщини та Донеччини.

Примітка. 25 березня відбулась онлайн зустріч “Студії Сходу: діалогові формати порозуміння і подолання конфліктів” в рамках проєкту «Посилення спроможності активістів українського Сходу впливати на процеси відновлення регіону (ІІ фаза)» за підтримкою Міжнародного фонду «Відродження», який реалізує ГО “Асоціація “Відродження та розвиток” у співпраці з консорціумом організацій ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення”, ГО “Центр політико-правових реформ”, ГО “Громадська ініціатива Луганщини”.

Діалог — допомагає побачити людину, а не групу, яку вона представляє

Тренерка та фасилітаторка діалогів Наталія Кертичак, представниця “Фонду Освіта для Демократії” каже, що у житті ми часто маємо справу зі словом “діалог”, але не завжди правильно його трактуємо. Найчастіше діалог плутають, вважаючи, що так можна назвати:

  • громадські слухання;
  • дискусію;
  • майстер-класи;
  • стратегічну сесію;
  • медіацію;
  • переговори;
  • терапію;
  • робочу зустріч;
  • зустріч для схвалення вже прийнятого рішення.

Втім діалог, це унікальний формат і цінність діалогу насамперед у слуханні, він є безпечним майданчиком для розмови людей. Мета діалогу — це пояснення та слухання, де ми шукаємо сильні сторони співрозмовника, проявляємо самодисципліну та толерантність.

Нагадаємо, що діалог — це процес справжньої взаємодії, у якому люди слухають один одного настільки уважно, щоби в них відбулася зміна, внаслідок того, що вони дізналися. Водночас зміна може й не відбутися, але поглибить світогляд людини про певні речі.

Наталія Кертичак / скриншот з відео

“Це нетиповий для нас формат слухання, коли ми справді зосереджуємось на тому, щоб глибоко когось зрозуміти. Саме тому важлива присутність фасилітатора та прийняття певних правил”, — пояснює спікерка.

Вона додає, що тоді як в дебатах — зміну думку сприймають як ознаку слабкості, то в діалозі навпаки — це є ознакою зрілості співрозмовника.

“Не йдеться про те, що ми 100% змінюємо нашу думку, переорієнтовуємо нашу систему цінностей, змінюємо свою ідентичність. Не про це йдеться, а про те, що внаслідок такої глибокої розмови, я можу почути певні речі, які поглиблюють мою картину, наприклад, уявлення про якусь систему. Я можу дізнатись про щось, про що раніше не думала. Наприклад, змінити ставлення до певної групи або перестати сприймати цю групу в стереотипний спосіб”, — пояснює Наталя Кертичак.

І саме такий формат діалогів є ключем до успіху для переміщених осіб з новими громадами, чи з місцевою владою, щоб позбутись тих самих стереотипів. 

Коли потрібен діалог та як працювати з упередженнями до нього

Діалог потрібен у кількох випадках. Зокрема у: 

  • процесах ухвалення рішень;
  • для обговорення складних та суперечливих тем;
  • у конфліктних ситуаціях;
  • для запобігання поляризації та ізоляції.

Попри те, що діалог ціннісний формат для спілкування, до нього не можна змусити. Ця потреба має бути у самій громаді, адже якщо у людей не має зацікавлення, то результату також не слід очікувати. 

Що робити, якщо формат діалогу потрібен, але людина відмовляється від нього? За словами Наталії Кертичак, у такому випадку, можна пропрацювати упередження щодо діалогу з людиною, чи групою людей. Пояснити, чому це важливо, дати розуміння, що відбуватиметься, у чому суть запланованого діалогу.

Не слід забувати, що причиною чому від діалогу громади можуть відмовлятися можуть полягати у страху пережити важкі емоції, непередбачуваність цього процесу чи через минулий поганий досвід.

“Зараз рівень напруги у суспільстві дуже високий, і це впливає на спілкування між людьми, а отже створення такого простору для щирого відкритого спілкування — це є виклик”, — розповідає фасилітаторка діалогів.

Та попри складнощі у проведенні діалогу варто пам’ятати, у чому він може бути корисний для громади. Це побудова відносин, інклюзивної розмови, розширення прав та можливостей, а також — це гуманізація “іншого”. Тобто, ми починаємо у ході діалогу помічати не групу з навішаними ярликами, а людей, які її творять, наголошує спікерка.

Чому важливо проводити діалог у громадах?

Як зазначає експертка Наталія Кертичак, успішні діалоги допомагають людям краще розуміти одне одного, поєднуючи різний життєвий досвід мешканців. Це особливо важливо для прифронтових громад Сходу, де люди пережили складні події й потребують підтримки.

Учасники діалогу отримують можливість висловити свої емоції, будувати довіру та спільно шукати рішення для своїх громад. Це також зміцнює відчуття зв’язку між мешканцями, допомагає їм краще розуміти проблеми одне одного та бачити реальні можливості для змін.

Важливу роль у процесі відіграє фасилітатор — людина, яка допомагає зробити діалог продуктивним. Саме він задає правильний тон спілкуванню, вчить учасників слухати одне одного з повагою та ставити запитання, що відкривають глибший рівень розмови.

Завдяки правильній організації діалогу громада може не лише краще усвідомити свої потреби та проблеми, а й знайти ресурси для їхнього вирішення.

Як з форматом діалогів працюють в Україні?

Тетяна Калиниченко / скриншот з відео

Фасилітаторка Тетяна Калиниченко поділилася власним досвідом роботи у громадській організації “Діалог у Дії”. Її мета — змінити підхід до комунікації, замінивши методи тиску та примусу на культуру відкритого спілкування, співпраці та взаємоповаги. Організація створює майданчики для чесних розмов без страху та осуду.

“По-перше, діалоги працюють і вони працюють в Україні, і це досі,  на жаль, не є найпопулярнішим форматом ухвалення рішень чи зборів, чи обговорень певних тем. Але ми працюємо над тим, щоб це ставало більш популярно”, — ділиться досвідом пані Тетяна.

За її словами, навіть звичайна робоча нарада може стати справжнім діалогом, якщо говоритимуть не лише керівники, а й усі учасники процесу. Фасилітатори ж у такому випадку допомагають почути одне одного та знайти спільне рішення.

“Деякі територіальні громади в Україні навіть закріпили діалог у своїх Статутах як спосіб ухвалення важливих рішень. Але з початком повномасштабної війни цей процес пригальмувався. Причина проста — діалог потребує не лише часу, а й готовності людей слухати та домовлятися”, — зазначає експертка.

На жаль, не завжди всі розуміють, як правильно вести розмову.

“Не можна просто зібратися і сказати: “Запросіть нашого мера на діалог, ми йому пояснимо, що він корупціонер”. Це не працює”, — додає Тетяна Калиниченко.

Важливо пам’ятати, що результатом діалогу не завжди є конкретне рішення. Але навіть, якщо домовленості досягти не вдалося, учасники отримують важливий досвід спілкування та розуміння позицій одне одного.

Щоб привчити громаду до діалогів, можна почати з найпростіших побутових питань. Наприклад, визначити, хто відповідатиме за роздачу гуманітарної допомоги у селищі. Якщо люди зможуть знайти спільне рішення у такому питанні, у майбутньому їм буде легше домовлятися і про більш масштабні проблеми.

Діалог — помічник для органів місцевого самоврядування

Юрій Степанець / фото Facebook

Успішним кейсом використання діалогів поділився Юрій Степанець, голова правління ГС “Громадські ініціативи України”. Ця спілка має досвід проведення діалогів в Україні з понад 120 громадами, зокрема і в умовах повномасштабної війни. 

Протягом 2022-2023 року “Громадські ініціативи України” реалізувала проєкт “Лабораторії творчого діалогу в громадах”, робота йшла у 12 областях України, в кожній області виділяли від 5 до 10 громад. У цих 120 громадах підготували фасилітаторів, ними стали близько 240 людей з-поміж органів місцевого самоврядування

“Ми працювали, щоб поширювати цей механізм та переконувати людей говорити між собою”, — згадує Юрій Степанець.

Тут варто зазначати, що діалог допомагає не лише з боку громади, але й органам місцевого самоврядування, адже з 2022 року вони взяли на себе нові виклики, зокрема це й стійкість громад в евакуації.

“Важливо, щоб у місцевому самоврядуванні збереглися цінності демократії, тобто ухвалення рішень не лише однією людиною, як це відбувається в державних органах влади чи в цивільних чи військових адміністраціях. Діалогові процеси допомагають підвищити стійкість та зменшити замовчувані конфлікти”, — пояснює пан Юрій.

За рік роботи активістам вдалося провести 233 діалоги у 108 громадах. У 80 громадах рішення ухвалили під час діалогів. Після їх проведення для учасників запустили опитування, де 79% респондентів сказали, що вони впевнені, що рішення та ідеї, які обговорювалися — місцева влада врахує.

Світлана Ткаченко / скриншот з відео

“Люди відчули, що вони не просто прийшли, поговорили, а шукати спільне рішення через такі діалогові практики, тому я вважаю, що цей інструмент дуже важливий для нас на Сході”, – каже менеджерка з моніторингової оцінки проєкту Світлана Ткаченко.

Несподіванкою стало те, ділиться Юрій Степанець, що деякі рішення не потребували залучення коштів, їх можна було прийняти поговоривши. 

На його думку, вже зараз ми можемо починати діалоги на тему викликів повоєнної України. Це діалоги мешканців: ВПО, ветеранів, біженців, які повернулися, це включення нових мешканців громади в життя, а також проєкти відновлення та відбудови.

Як може виглядати діалог? 

Діалог, за словами Тетяни Калиниченко, проводять не тільки у форматі кола для обговорення.  Для того, щоб залучити та зацікавити його учасників ГО “Діалог в Дії” проводить його у ігрових форматах, також можуть симулюватися ситуації, і такий спосіб справді допомагає знайти практичні рішення. 

“У вас в центрі громади є земельна ділянка, недобудова чи інший об’єкт. Ви розумієте, що він може бути якось використаний, і хотіли б зроби це інклюзивно, щоб включати максимальну кількість різного населення та пояснити, що ми хочемо використати це так, щоб громаді було добре. Це один з приводів, як ви збираєте людей на діалог”, — наводить приклад фасилітаторка.

Роль діалогів у воєнний, післявоєнний час

Андрій Зайцев / фото скриншот з відео

Луганщина — один з регіонів, який практично повністю окупований росіянами. Попри те місцева обласна державна адміністрація намагається впроваджувати формат діалогу, зокрема, таким прикладом поділився Андрій Зайцев, представник ОДА.

“Намагаємось реалізовувати декілька ініціатив, зокрема, запроваджених головою держави, наприклад, діалог з бізнесом. Він можливо, трошки виходить за рамки, діалогу з громадами, але все ж таки залишається у сфері діалогу з громадськістю. Цей бізнес тісно пов’язаний з громадами, наприклад, місцевий виробник шкарпеток, якого ми також намагаємось підтримати”, — каже пан Андрій.

Через те, що великий відсоток Луганщини окупований, влада дещо обмежена в ресурсі проводити такі діалоги з громадою, зазначає посадовець. Натомість шукає можливості вести діалоги на міжнародному рівні, підвищувати впізнаваність регіону.

Яна Любимова, голова  Ради питань ВПО Луганщини вважає, що сьогодні в Україні вже є передовий досвід проведення діалогів.

“Війна прийшла в Україну більш ніж 11 років тому. Ми в Луганській області вже опрацьовували діалогові практики. В Україні багато передового досвіду, й на жаль ми його маємо, бо прийшла війна, й ми його вимушені використовувати”, — каже Яна Любимова.

Яна Любимова / Facebook

Вона додає, що за даними УВКБ ООН в перші роки після закінчення збройних конфліктів рівень насильства та порушень прав людини може зменшуватися від 30 до 50%, якщо в компоненті перехідного правосуддя використовуються механізми діалогових форматів. Саме на це дослідження варто спиратись Україні, каже спікерка, при розбудові коаліційних зусиль. В умовах воєнного стану діалоги можуть зменшити рівень напруженості, пояснює Яна Любимова та наводить приклад:

“Ми працювали як громадська організація “Дієва громада” у Старобільську, Луганській області. Так от, навіть за нашими спостереженнями, цей глибинний конфлікт переміщеної та приймаючої громади — він потребує нашої з вами уваги. На жаль, люди сьогодні до людей, які працюють з діалоговими практиками ставляться із засторогою, не дуже хочуть про це говорити й не готові це робити. Ми мусимо бути свідомі, що це доволі травматичний процес, бо це про персональні переживання”, — пояснює пані Яна.

Тому роботу активістів та загалом громадськості, спікерка бачить як та, що має бути спрямована на підтримку м’якого середовища в процесі відновлення.

“У реаліях Луганщини та Донеччини хочеться говорити про те, що понад 60% ВПО в Україні, за різними дослідженнями громадських активістів, говорять про те, що проговорювання у процесі діалогу допомагає їм персонально подолати травму війни й відновити почуття безпеки. Це дуже часто не про якісь конфлікти або розбіжності з сусідом, це часто про конфлікти усередині нас”, — каже голова  Ради питань ВПО Луганщини.  

Резюмуючи Яна Любимова пояснює, що сьогодні говорячи про діалоги ми повинні ставити акцент на використання м’яких форматів відновлення демократії для зміцнення нашої соціальної згуртованості та пошуку компромісів. Звісно, що діалог — не є єдиним способом вирішення конфліктів, розмірковує пані Яна, але він точно є важливим механізмом для перехідного правосуддя, який дозволяє зокрема:

  • зберегти пам’ять;
  • подолати травму;
  • налаштувати людей на побудову мирного й справедливого майбутнього.

“Відновлення зв’язків має бути не тільки між громадами, а між людьми всередині. Важливо говорити про те, що ми всі подолали глибокі розколи. Відверто й чесно говорити, що ті, хто сьогодні будуть вимушені повертатися з-за кордону для них це також буде травматично, бо останні три роки свого життя вони проживали й намагались відновлюватися там, де вони є. Якщо ми зможемо сьогодні вбудувати діалогові процеси в наші ідеї та сценарії відновлення, то ми зможемо підвищити інтеграцію людей, які були вимушені переміститися”, — додає вона.

Фасилітаторка діалогів Наталія Кертичак вкінці зустрічі також додає, що сьогодні в Україні є фахівці та напрацювання для того, щоб працювати у форматі діалогів в громадах.

“Коли говоримо про Схід країни, про громади, які були в окупації чи близько до лінії зіткнення — це створює багато викликів, у яких діалог може бути серйозним допоміжним інструментом”, — фіналізує Наталія Кертичак.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна повернула 175 захисників з російського полону: перші фото

Семаковська Тетяна 17:00, 19 Березня 2025
Українські захисники, які повернулися додому / фото Володимир Зеленський

Сьогодні 19 березня Україна повернула додому 175 оборонців, які були в російському полоні.

Про це повідомив Володимир Зеленський, президент України.

Обмін полоненими 19 березня

19 березня підтвердили повернення додому 175 українських військових. За словами Володимира Зеленського, ще 22 захисники повертаються додому завдяки заходам поза обмінами. Серед них важкопоранені та воїни, яких росія переслідувала за вигадані злочини. Це один з найбільших обмінів.

Перші обійми після розлуки / фото Володимир Зеленський
Оборонці повертаються додому / фото Володимир Зеленський
Українські воїни вдома / фото Володимир Зеленський
Військовим надають медичну та психологічну допомогу / фото Володимир Зеленський
Воїн з українським прапором / фото Володимир Зеленський
Перші кроки вдома / фото Володимир Зеленський
Українські захисники вдома / фото Володимир Зеленський
Машини швидкої у зоні обміну / фото Володимир Зеленський

Хто повернувся додому 19 березня

За даними розвідки, додому повертаються:

  • воїни ЗСУ (таких 149 та 4 з ТрО);
  • ВМС (11);
  • Нацгвардійці (8, у тому числі троє з “Азова”);
  • троє прикордонників;
  • військовослужбовці, які обороняли місто Маріуполь – 31 (у т.ч. оборонці “Азовсталі” – 18);
  • військовослужбовці, які обороняли Донеччину – 74;
  • військовослужбовці, які обороняли Луганщину – 39;
  • військовослужбовці, які обороняли Харківську область – 8;
  • військовослужбовці, які обороняли Херсонщину – 5;
  • по 2 військовослужбовців, які обороняли Миколаївщину, Запорізьку, Сумську області, брали участь у бойових діях на Курщині.

Серед врятованих з російської неволі цього разу 166 рядових та сержантів та дев’ятеро офіцерів.

Список полонених 2025, яких повернули 19 березня

Повний список звільнених з полону 19 березня, а це 197 людей опублікували на каналі “Списки знайдених та полонених”.

  1. Артаманов Владислав Володимирович;
  2. Барабаш Віталій Ярославович;
  3. Барладян Аркадій Юрійович;
  4. Береговенко Руслан Васильович;
  5. Бережко Петро Миколайович;
  6. Борищук Дмитро Михайлович;
  7. Бортко Сергій Григорович;
  8. Бурий Володимир Ігорович;
  9. Бучок Володимир Олександрович;
  10. Вайнагій Анатолій Васильович;
  11. Веренготов Олександр Валерійович;
  12. Вінницький Андрій Васильович;
  13. Вітвицький Олег Миколайович;
  14. Вовк Олександр Іванович;
  15. Волошин Віталій Васильович;
  16. Волошин Петро Михайлович;
  17. Вольвач Сергій Миколайович;
  18. Гаврюшин Денис Вʼячеславович;
  19. Галюк Дмитро Іванович;
  20. Гвирик Ігор Володимирович;
  21. Геєр Дмитро Миколайович;
  22. Геращенко Олександр Олександрович;
  23. Герій Василь Володимирович;
  24. Герман Андрій Ігорович;
  25. Гойда Назарій Юрійович;
  26. Гоневич Віталій Русланович;
  27. Гоношилін Ярослав Віталійович;
  28. Гребець Олег Михайлович;
  29. Григорьєв Микола Петрович;
  30. Грицик Степан Васильович;
  31. Грубіян Сергій Валентинович;
  32. Гуцал Богдан Анатолійович;
  33. Гикало Павел Миколайович;
  34. Давидов Дмитро Сергійович;
  35. Даниловський Віталій Віталійович;
  36. Данилюк Євген Євгенович;
  37. Демчук Любомир Несторович;
  38. Дмитрук Олександр Васильович;
  39. Дорош Григорій Михайлович;
  40. Дурнєв Вадим Володимирович;
  41. Жакун Валентин Миколайович;
  42. Жидачевський Остап Олегович;
  43. Жук Юрій Дмитрович;
  44. Задорожний Андрій Михайлович;
  45. Заєць Олександр Олександрович;
  46. Зіняк Віктор Петрович;
  47. Зубрицький Костянтин Юрійович;
  48. Ісай Володимир Юрійович;
  49. Каландія Валерʼян Леонтійович;
  50. Карпов Олександр Юрійович;
  51. Качмар Петро Андрійович;
  52. Керімов Артур Аразлієвич;
  53. Кецбая Юрій Гівʼєвич;
  54. Кишеня Юрій Степанович;
  55. Кіщук Богдан Богданович;
  56. Клименко Виталій Сергійович;
  57. Климів Андрій Володимирович;
  58. Корнієнко Віталій Миколайович;
  59. Корнієнко Владислав Миколайович;
  60. Король Ігор Дмитрович;
  61. Коротков Кирило Володимирович;
  62. Коротя Олег Олегович;
  63. Косий Олександр Олександрович;
  64. Костащук Андрій Васильович;
  65. Котик Віктор Петрович;
  66. Котик Степан Павлович;
  67. Коцеруба Ігор Григорович;
  68. Коцун Володимир Петрович;
  69. Кошкелов Марк Джемалійович;
  70. Кравчук Олександр Петрович;
  71. Кришталенко Ігор Юрійович;
  72. Кругленко Андрій Григорович;
  73. Куйбар Олександр Сергійович;
  74. Кулай Андрій Павлович;
  75. Кулинич (Кулініч) Степан Михайлович;
  76. Курʼян Назарій Романович;
  77. Кусій Андрій Іванович;
  78. Лапицький Павло Ярославович;
  79. Леонов Сергій Андрійович;
  80. Лійко Сергій Олександрович;
  81. Логай Ігор Романович;
  82. Логінський Володимир Мирославович;
  83. Лутчин Роман Іванович;
  84. Лисак Ігор Степанович;
  85. Любич Володимир Володимирович;
  86. Ляпін Максим Миколайович;
  87. Мазурок Володимир Володимирович;
  88. Маркевич Євген Олегович;
  89. Матросов Володимир Ігорович;
  90. Матющенко Дмитро Олександрович;
  91. Махмутов Микола Миколайович;
  92. Медвідь Олександр Іванович;
  93. Мельник Сергій Іванович;
  94. Мордюк Володимир Петрович;
  95. Мороз Володимир Іванович;
  96. Мостика Юрій Володимирович;
  97. Мостовий Петро Ярославович;
  98. Маяк Роман Сергійович;
  99. Муха Василь Олександрович;
  100. Миколенко Вадим Миколайович;
  101. Надеїн Ігор Олександрович;
  102. Нестеренко Володимир Миколайович;
  103. Ніколаєнко Антон Олександрович;
  104. Норовило Антон Володимирович;
  105. Обозний Сергій Миколайович;
  106. Олійник Сергій Миколайович;
  107. Онопрієнко Віктор Володимирович;
  108. Опенько Олександр Миколайович;
  109. Орел Андрій Вікторович;
  110. Пастухов Віктор Вікторович;
  111. Паш Руслан Сергійович;
  112. Петровський Іван Павлович;
  113. Печериця Володимир Петрович;
  114. Підсуткевич Олег Романович;
  115. Приставський Василь Михайлович;
  116. Проскура Андрій Васильович;
  117. Проць Роман Вікторович;
  118. Процюк Дмитро Петрович;
  119. Пушкарьов Євген Олександрович;
  120. Редько Андрій Володимирович;
  121. Роговець Олександр Васильович;
  122. Рогуліч (Рагуліч) Микола Олексійович;
  123. Романів Василь Степанович;
  124. Романов Олександр Сергійович;
  125. Романюк Вадим Дмитрович;
  126. Романюк Іван Зіновійович;
  127. Рижуля Михайло Дмитрович;
  128. Савов Олександр Володимирович;
  129. Самофалов Олег Валерійович;
  130. Сапіжук Олександр Васильович;
  131. Саркісян Емін Рубенович;
  132. Селіхов Олександр Валерійович;
  133. Сензюк Євген Васильович;
  134. Сенів Андрій Миронович;
  135. Сидорович Микола Степанович;
  136. Сіленок Валерій Іванович;
  137. Скугра Андрій Романович;
  138. Сливінвський Віктор Анатолійович;
  139. Смоленг Роман Володимирович;
  140. Смук Сергій Анатолійович;
  141. Сорокін Михайло Валерійович;
  142. Стасюк Микола Сергійович;
  143. Степанов Андрій Вікторович;
  144. Стефаненко Володимир Віталійович;
  145. Сторожук Сергій Сергійович;
  146. Стрюк Борис Іванович;
  147. Сухина Микола Володимирович;
  148. Сухобок Ігор Юрійович;
  149. Танчик Павло Сергійович;
  150. Тараненко Олег Васильович;
  151. Тарасюк Роман Андрійович;
  152. Терещенко Михайло Михайлович;
  153. Тищенко Євген Валерійович;
  154. Ткаченко Антон Геннадійович;
  155. Труш Володимир Володимирович;
  156. Туркевич Василь Ігорович;
  157. Тимко Олександр Миколайович;
  158. Тицейко Петро Михайлович;
  159. Фальківський Руслан Ярославович;
  160. Фальченко Вадим Павлович;
  161. Фартушний Олександр Олегович;
  162. Фаріма Олег Михайлович;
  163. Феденьків Іван Миколайович;
  164. Федірко Віктор Володимирович;
  165. Федоренко Костянтин Олександрович;
  166. Федорів Віталій Михайлович;
  167. Федорич Володимир Іванович;
  168. Філяк Григорій Дмитрович;
  169. Халанія Марʼян Олегович;
  170. Хміль Анатолій Володимирович;
  171. Холдаров Алішер Махаммаджонович;
  172. Хомик Юрій Володимирович;
  173. Хомин Роман Львович;
  174. Христенко Іван Миколайович;
  175. Хруль Юрій Володимирович;
  176. Цивун Роман Володимирович;
  177. Цикало Віталій Володимирович;
  178. Цюпко Сергій Володимирович;
  179. Цябук Максим Олександрович;
  180. Чабаненко Ігор Юрійович;
  181. Чебанов Олександр Євгенович;
  182. Черепанов Олександр Констянтинович;
  183. Чернихівський Іван Васильович;
  184. Чех Максим Володимирович;
  185. Чобан / Чабан Андрій Васильович;
  186. Шарлай Ігор Олексійович;
  187. Швець Микола Миколайович;
  188. Шевченко Олександр Олександрович;
  189. Шевчук Леонід Михайлович;
  190. Шинкевич Олег Корнійович;
  191. Шкап’як Олег Васильович;
  192. Школа Іван Іванович;
  193. Штангарт Ігор Володимирович;
  194. Шумський Роман Богданович;
  195. Юнак Олександр Миколайович;
  196. Ясниський Степан Петрович;
  197. Яцишин Денис Валерійович

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни намагаються прорвати оборону на Новопавлівському напрямку: карта

Російські окупанти просунулись на Новопавлівському напрямку фронту. Переважно ворог проводить атаки на мотоциклах. Українські захисники тримають оборону, попри переважаючі сили противника. Про ситуацію на Новопавлівському […]

Як отримати грошовий переказ Western Union через Приват24: гід

Western Union — один із найпопулярніших сервісів грошових переказів, яким користуються мільйони людей по всьому світу. Українці також активно отримують кошти від рідних і друзів […]

18:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро

Грошова допомога на оренду житла у 2025 році від ООН: хто може отримати і як подати заявку

Благодійна організація “Право на захист” за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) розпочала прийом заявок на отримання грошової допомоги для покриття […]

17:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро

Відрядження за кордон 2025: які документи потрібні для виїзду

У 2025 році все більше українців і українок виїжджають у відрядження не лише в межах країни, а й за кордон. Такі поїздки часто пов’язані з […]

16:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро

Як зробити глазур на паску: 3 цікавих та простих рецепти

Глазур — завершальний штрих, який робить паску справжньою окрасою великоднього столу. У кожної господині вона своя: білкова, цукрова чи навіть з ніжним шоколадним присмаком. Редакція […]

15:00, 17.04.2025 Скопіч Дмитро