Часів Яр та Торецьк: яка ситуація в містах

Семаковська Тетяна 09:45, 3 Січня 2025
Українські військові на позиціях / фото Генштаб

За 1, 2 січня в Часів Ярі росіяни не зробили підтверджених просувань. Водночас окупанти просунулися в сусідньому Торецьку. В обох локаціях тривають важкі бої. Для атак піхоти росіяни задіюють туман та димові гранати, аби застати українських військових зненацька.

Про актуальну ситуацію на фронті читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Часів Яр, карта бойових дій

Російські джерела стверджують, що 1 і 2 січня, їх сили нібито просунулися в північній частині Часів Яру і біля вогнетривкого заводу в центральній частині Часів Яру. Але наразі підтверджень цим заявам немає, пише Інститут вивчення війни.

Один з російських воєнкорів стверджував, що російські війська завдали важких ударів з планерних бомб і безпілотників по українських позиціях на території вогнетривкого заводу в Часів Ярі, щоб підготуватися до майбутніх штурмів. Відомо, що армія рф в напрямку Часів Яру в основному проводить піхотні атаки й лише в обмеженій кількості робить механізовані атаки, щоб застати українські війська зненацька. Додатково росіяни використовують туман і димові гранати для приховування своїх наземних атак в Часів Ярі і Торецьку.

В Часів Ярі продовжують діяти підрозділи 98-ї повітряно-десантної дивізії росії, а також нещодавно тут зафіксували підрозділи 1008-го мотострілецького полку (6-та мотострілецька дивізія, 3-й АК) росії.

Як повідомляє Генштаб, окупанти атакували чотири рази у районах Часового Яру та Ступочок.

Торецьк, карта бойових дій

Геолокаційні кадри, опубліковані 1 січня, вказують на те, що російські війська нещодавно просунулися на північному заході та заході Торецька після механізованої атаки силами взводу. 31 грудня пов’язаний з кремлем російський воєнкор заявив, що російські війська контролюють приблизно 60 % Торецька, за даними Інституту вивчення війни наразі йдеться вже про 65%.

Ще одне джерело рф стверджує, що оператори безпілотників російської 9-ї мотострілецької бригади (51-ї ОМСБр, колишній 1-й АК “днр”) завдали ударів по українських автомобілях поблизу Торецька. Це дозволило окупантам просунутися вперед в цьому районі.

За даними Генштабу, ворог здійснив 6 атак на Торецькому напрямку неподалік населених пунктів Торецьк, Нью-Йорк та Щербинівка. Більшість атак противник спрямував на Торецьк.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Донецький аеропорт: який вигляд має у 2025 році. Фото

Валентина Твердохліб 11:00, 21 Січня 2025
аеропорт
Залишки будівлі Донецького аеропорту / фото росджерела

Росіяни опублікували нові кадри з Донецького аеропорту. В об’єктив потрапили руїни летовища і прилегла територія.

Який вигляд має Донецький аеропорт у січні 2025 року, показує Бахмут IN.UA.

Донецький аеропорт, нові фото, 2025 рік

Російські окупанти показали, який вигляд має знищений Донецький аеропорт у січні 2025 року. Від колишнього летовища залишилися самі руїни. Стіни будівель, які частково збереглися, посічені уламками снарядів.

Донецький аеропорт, січень 2025 року / фото росджерела

Прилегла до аеропорту територія захаращена і всипана уламками боєприпасів, іржавими залишками техніки, будівельним сміттям. За 10 років після захоплення аеропорту росіяни навіть не провели розмінування.

Територія аеропорту / фото росджерела

Очевидно, що цьогоріч Донецький аеропорт стане однією з головних тем у медіапросторі окупантів. Адже на 2025 рік так звана влада “днр” запланувала відбудову аеропорту. “Голова днр” пушилін анонсував розмінування і обстеження аеропорту для проведення підготовчих робіт до будівництва.

Як зрозуміло зі слів пушиліна, аеропорт будуть зводити з нуля на тому ж самому місці. Терміни початку будівництва не вказують, у планах поки лише підготовчі роботи.

Нагадаємо, що в січні 2025 року виповнюється 10-та річниця боїв за Донецький аеропорт. Летовище було повністю зруйноване 22 січня 2015 року. 13 січня 2015 року обвалилася диспетчерська вежа Донецького аеропорту. Вона стала символом героїзму захисників України, яких прозвали “кіборгами” за їхню витримку і міць.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Програма Acted з ремонту пошкодженого внаслідок війни житла: як долучитися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:25, 21 Січня 2025
Пошкодження будинку внаслідок бойових дій / фото ілюстративне, Нацполіція

Французька гуманітарна організація Acted продовжує реалізацію проєкту, в межах якого надається допомога в ремонті пошкодженого житла внаслідок бойових дій. Вона діє в семи областях України, включно з Донецькою.

Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Допомога з ремонтом пошкодженого житла від Acted

Програма ремонту житла, яке було пошкоджене внаслідок бойових дій, вже давно реалізовується в Україні. Наразі скористатися нею можуть жителі семи областей України, а саме у наступних регіонах:

  • Миколаївська область — Шевченківська громада, Березнегуватська громада, Миколаїв;
  • Донецька область — Святогірська громада;
  • Сумська область — Сумська громада;
  • Харківська область — Харків, Ізюмська громада, Лозівська громада;
  • Херсонська область — Чорнобаївська громада, Високопільська громада, Великоолександрівська громада, Херсон;
  • Чернігівська область — Сновська громада, Менська громада;
  • Дніпропетровська область — Зеленодольська громада.

Отримати допомогу можуть громадяни, чиї будинки отримали:

  • незначні пошкодження внаслідок бойових дій (необхідна заміна 1-3 вікон, влаштування віконних укосів, заміна одних дверей, ремонт або заміна даху до 20 м² даху чи інші дрібні ремонтні роботи) — легкий ремонт
  • середні пошкодження внаслідок бойових дій (необхідна заміна 1-5 вікон, влаштування віконних укосів, заміна декількох дверей, ремонт або заміна від 20 м² даху, ремонт внутрішніх стін або стель чи інші ремонтні роботи) — середній ремонт.

Як зареєструватися

Для того, щоб отримати допомогу з ремонтом, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням. В ній потрібно обрати пункт “Гуманітарна допомога”, а далі “Я хотів би отримати від Acted допомогу по ремонту житла пошкодженого внаслідок військових дій”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

аеропорт

Донецький аеропорт: який вигляд має у 2025 році. Фото

Росіяни опублікували нові кадри з Донецького аеропорту. В об’єктив потрапили руїни летовища і прилегла територія. Який вигляд має Донецький аеропорт у січні 2025 року, показує Бахмут […]

Програма Acted з ремонту пошкодженого внаслідок війни житла: як долучитися

Французька гуманітарна організація Acted продовжує реалізацію проєкту, в межах якого надається допомога в ремонті пошкодженого житла внаслідок бойових дій. Вона діє в семи областях України, […]

10:25, 21.01.2025 Скопіч Дмитро

Російська піхота зменшила атаки біля Покровська: яка ситуація на фронті

Росіяни продовжують наступ на Покровському напрямку. Останнім часом активність ворожих військ біля самого Покровська зменшилась, але окупанти поступово просуваються вперед. Про ситуацію на Покровському напрямку […]

Росіяни вдарили по Костянтинівці з артилерії та авіації

Сьогодні, 20 січня, росіяни завдали ударів з авіації й артилерії по Костянтинівській громаді. Внаслідок атак постраждали житлові й нежитлові будівлі в Костянтинівці та Іванопільський старостинський […]

лікарня

Бахмутська лікарня придбала обладнання для виявлення неврологічних хвороб

Бахмутська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування (БЛІЛ) придбала нове меличне обладнання — електронейроміограф. При діагностиці на цьому обладнанні лікарі можуть виявити неврологічні хвороби на ранніх стадіях. […]