У понеділок, 8 липня, росіяни вкотре здійснили масовану атаку на цивільну інфраструктуру України. У результаті було пошкоджено кілька медичних закладів Києва, зокрема дитяча лікарня Охматдит, тут опинилися під завалами люди. У зв’язку з цим ДСНС та UNICEF випустили пам’ятку з порадами про те, як діяти, якщо людина опинилася під завалами разом із дитиною.
8 червня стався масований російський обстріл низки українських міст. Під прицілом: Київ, Дніпропетровщина, Краматорськ, Слов’янськ, Покровськ та Кривий Ріг. Зокрема спантеличило всю країну влучання в дитячу лікарню “Охматдит”, що у столиці. Росіяни ж, своєю чергою, розкидуються виправдовуваннями про “військові об’єкти” поруч, а також традиційно звинувачують українську ППО.
Більше про наслідки обстрілу та про методичку росіян щодо своїх злочинів — у матеріалі редакції Бахмут IN.UA.
Обстріл Києва 8 липня
Близько 11-ї години 8 липня росія здійснила масований обстріл по кількох областях України. Найбільш обговорюваним містом у пропагандистських джерелах став Київ. У Солом’янському районі сталося падіння уламків на житловий будинок, який частково зруйновано. У Шевченківському — влучання у 5-поверхівку, один із під’їздів знищено повністю. У Дніпровському районі — падіння уламків по медичному центру “Адоніс”, унаслідок чого там 7 загиблих. А також — приліт по дитячій лікарні “Охматдит”. А саме по корпусу, де діти отримували діаліз. Пошкоджено реанімаційні, операційні та онкологічне відділення закладу. Точна кількість загиблих та поранених ще не встановлена, продовжуються пошуково-рятувальні роботи. Загалом через падіння уламків руйнувань зазнали 8 районів Києва: Подільський, Деснянський, Святошинський, Голосіївський, Дніпровський, Солом’янський, Дарницький та Шевченківський.
Версії росіян щодо влучань по Києву
Майже одразу після обстрілу Києва по російських пабліках поширились численні пости з кількома версіями виникнення руйнувань чималої кількості будівель та загибелі людей у столиці. Ми дослідили ряд російських Телеграм-каналів, що відреагували на події.
До прикладу, канал колишньої одеситки та російської пропагандисткиюлії вітязєвої, котра стверджує, що лікарня пошкоджена через роботу українських сил ППО. Ця версія вже як класика жанру російської пропаганди. Росіяни завжди підберуть вигідний для себе ракурс огляду подій: “Україна збила ракету — самі винні, що впали уламки” або “Україна не збила ракету — самі винні, що стався приліт”. Хоча головне питання залишається відкритим — яке росія має право порушувати повітряний простір суверенної держави та атакувати її ракетами?
А ось Телерам-канал сергія маркова, російського політолога та довіреної особи путіна, висуває ще одну “причину” атаки по “Охматдит”. Він стверджує, що біля лікарні проводилася нарада Генштабу ЗСУ, які нібито прикриваються цивільними. Те, звідки ця інформація надійшла, він не зазначив. Лише наголосив на тому, що “росія не б’є по цивільних”. Наостанок відзначив необхідність звільнити українців від вигаданих “фашистів”. Типова пропаганда та відсутність людяності.
Проросійський канал Alex Parker Returns пише, ніби в основному корпусі “Охматдит” лікують військовослужбовців, що є брехнею, адже це найбільший дитячий заклад України. Навіть назва лікарні розшифровується як “охорона материнства та дитинства”. Але для росії це не є значимим: їй треба привід, аби виправдати свою збройну агресію.
Видаючи різні дописи, рашисти ніяк не можуть домовитися між собою, яку версію висувати. Адже кожен розповсюджує те, що перше спало на думку, або те, що зазвичай використовують за методичкою. І, що цікаво, з “боліт” їм видніше, у якому напрямку летять ракети та куди влучають. На місці прильотів вони особисто не перебували, але вдають із себе свідків подій.
Чим обстріляли “Охматдит”
СБУ опублікувала нові докази того, що по дитячій лікарні був завданий удар ракетою Х-101. На місці трагедії знайдено уламок двигуна цієї крилатої ракети. Окрім того, слідчі Служби безпеки виявили:
уламок механізму розкриття крил ракети Х-101;
уламок блоку постановки завад ракети Х-101;
середню частину корпусу крилатої ракети Х-101 (на фото під завалами);
обтікач хвостового відсіку і уламок гідроблока крилатої ракети Х-101;
уламки кожуха двигуна крилатої ракети Х-101 із відображенням інвентарного (внутрішня сторона) та серійного номерів (зовнішня сторона).
Висновки експертів однозначні – це був цілеспрямований удар.
Типові методички росіян із виправдань своїх злочинів
росія не вперше б’є по цивільних, а зокрема — по медичних закладах. Трагічно відома подія — авіаудар окупантів по пологовому будинку в Маріуполі 9 березня 2022 року. Спочатку факт влучання рашисти заперечували. А згодом «10 березня на пресконференції у Туреччині глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що російські військові обстріляли будівлю, бо там нібито була база батальйону “Азов”», – пише Суспільне.
За весь період війни, ще задовго до 2022 року, росіяни регулярно виправдовували свої воєнні злочини проти населення України. Будь-яке влучання ракети, за їхніми словами, нібито спричинене розташуванням військових об’єктів. У деяких ситуаціях справді під прицілом опиняються такі споруди, у деяких ситуаціях — прильоти по цивільних. В обох випадках росія не має права зазіхати на життя людей: ані військових, ані цивільних, на їхнє житло та іншу інфраструктуру в тому числі. Утім нація вбивць так не вважає, і завжди прикриває свої удари тим, що “влучили у військовий об’єкт”, мовляв, “українці самі винні”.
Читайте також:
Відеофейк: українські військові провокують вибухи боєприпасів
Наступної середи фахівці столичних медичних центрів проведуть прийом на базі «Дитячого територіального медичного об’єднання» в Краматорську. Потрапити на консультацію можна тільки за попереднім записом.
Пацієнтів прийматимуть фахівці Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, а також Національної дитячої спеціалізованої бригада «Охматдит».
Прийом здійснюватимуть:
дитячий серцево-судинний хірург Юлія Кіян, завідуюча відділення рентгенендоваскулярної хірургії;
дитячий лікар-кардіолог Юлія Шуліна;
Лор Оксана Лазоренко (може дивитись як дітей, так і дорослих);
дитячий хірург Денис Кисіль;
психолог Олена Філіпенко.
Прийом буде проводитися 13 жовтня, з 09:00 до 17:00. Поліклініка Комунального некомерційного підприємства «Дитяче територіальне медичне об’єднання» Краматорської міської ради знаходиться за адресою: вулиця Героїв України, 20.
Як потрапити на прийом?
Консультації доступні тільки за попереднім записом в реєстратурі КНП «ДТМО» КМР за телефонами:
Ціна на пальне у 2025 році — це питання, яке дуже турбує водіїв. Її підвищення може призвести до збільшення витрат на обслуговування автомобілю. Редакція Бахмут […]
8 січня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]
Сьогодні, 2 січня, була зруйнована стела на вʼїзді в місто Покровськ. Ймовірно, причиною цього стали уламки, які пошкодили стелу. Про руйнування об’єкта повідомив Павло Вишебаба, […]
На Львівщині, у місті Стрий, дітей віком від 6 років запрошують на безплатний перегляд мультфільму “Різдвяна зірка”. Також доєднатися можуть діти місцевих із вразливих категорій. […]
Російські війська мають просування на Донеччині. Так, ворог просунуся біля Вовкового, Нескучного, в Новоєлизаветівці, Солоному, Воздвиженці, Кураховому та його південних околицях. Про актуальну ситуацію на […]