“Це як ще одна дитина в родині”: що потрібно знати перед тим, як взяти улюбленця з притулку

Палій Катерина 13:35, 27 Листопада 2024
Домашні улюбленці з притулку / фото надане героїнею

В умовах постійного зростання кількості безпритульних тварин, особливо в Україні після повномасштабної війни, питання про те, чи варто взяти тварину з притулку стає все більш актуальним.

Варто розуміти, що за кожною твариною стоїть власна історія, а багато з них вже колись мали домівку і втратили її з різних причин.

Раїса Мельницька, керівниця громадської організації “Покинутий Ангел”, для журналістів Бахмут IN.UA поділилась своїми порадами для тих, хто розглядає можливість взяти тваринку з притулку. 

Взяти тварину з притулку: чому варто обміркувати своє рішення

Першою порадою для людей, які планують взяти тварину з притулку, є ретельне обдумування цього кроку. 

Не забувайте, що у вашій родині з’явиться ще один член, зі своїми звичками, характером та поведінкою. Це велика відповідальність, адже життя тварини тепер повністю залежатиме від вас! Це як ще одна дитина у родині”, — підкреслює зоозахисниця.

Важливо усвідомити, що це не просто бажання “мати песика чи котика”, а також значні зобов’язання.

При виборі майбутнього домашнього улюбленця важливо зважити на кілька моментів:

  • деякі породи собак і котів линяють більше, ніж інші;
  • залежно від розміру (переважно це стосується собак) – вони можуть вимагати більше місця, ніж є в однокімнатній квартирі;
  • вік тварини: якщо ви проводите більшу частину дня на роботі, молодий пес може виявитися не найкращим вибором, оскільки потребує більшої фізичної активності та триваліших прогулянок.
  • важливо враховувати наявність інших тварин у домі, а також дітей.

Як дбати про тварину

Раїса Мельник та собака з притулку / фото з особистого архіву героїні

Тварини в притулках, як правило, оброблені від паразитів і мають всі необхідні щеплення. Раїса Мельницька відзначає, що нові родини тварин, яких взяли з притулку також повинні дбати про їхнє здоров’я.

Важливо забезпечити ветеринарний супровід на постійній основі. Ми віддаємо тваринок стерилізованими або кастрованими, і однією з умов нашої роботи є те, щоб нові власники також слідкували за цим”, — каже керівниця. притулку.

Вона також зазначає, що у випадку цуценят вони завжди допомагають з організацією стерилізації, як тільки настає час.

Також кішки та собаки повинні мати насамперед правильний раціон, бажано рекомендований або складений ветеринарним дієтологом, в якому будуть враховані всі нюанси. Наприклад, у собак вітамін Д не виробляється під впливом ультрафіолету, на відміну від людей, і є ще багато таких особливостей в організмі котів та собак.

Сучасний підхід до харчування – це важливість забезпечення тварини всіма необхідними макро та мікроелементами, та поживними речовинами.”, — стверджує зоозахисниця.

Стереотипи та їх руйнування

Як війна вплинула на притулки для тварин / ілюстрація Бахмут IN.UA

Ще одна важлива проблема — це стереотипи про притулки. Деякі люди вважають, що тварини з притулків є неадекватними або агресивними. 

Багато людей вважають притулки чимось на зразок концтаборів для тварин, де вони живуть у жахливих умовах”, — зазначає Мельницька. Проте вона запевняє, що це не так, і вагомі зміни можливі лише за активного залучення до цієї теми. Адже багато людей, відвідавши притулок, змінюють своє ставлення до бездомних тварин. 

Крім того, важливо врахувати, що не всім потенційним власникам тваринок вдається отримати їх з притулку. 

“Для нас важливі умови, в яких тварини житимуть після виходу з притулку. Ми не можемо віддати улюбленця тій людині, яка планує просто тримати його на ланцюгу”, — підкреслює зоозахисниця.

Основна відповідальність керівництв

Особливо важливо, щоб керівники притулків усвідомлювали відповідальність за життя тих, кого вони рятують. 

Це велика відповідальність за інші життя! Якщо очолюєте притулок, то повинні робити це гідно, з реальним бажанням допомогти тваринам”, — говорить Раїса Мельницька. Вона зазначає, що якщо людина не готова до такої відповідальності, можливо, їй краще звернутися до інших видів діяльності. 

Взяти улюбленця з притулку — це не просто добрий вчинок, а величезна відповідальність, що потребує серйозного підходу. Ваш новий компаньйон із притулку вартий найкращого”, – запевняє Мельницька.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Зміни в законопроєкті №11161: яку умову додали для отримання компенсації

Валентина Твердохліб 15:09, 25 Листопада 2024
Бахмут
Знищені будинки в Бахмуті / скриншот

Законопроєкт №11161, який передбачає можливість отримати компенсацію за житло на ТОТ, поповнився важливими правками. Одна з основних змін — людина, яка хоче отримати компенсацію за житло на ТОТ, має прожити в Україні протягом двох останніх років.

Про це йдеться у порівняльній таблиці до другого читання законопроєкту №11161. Також редакція отримала підтвердження про внесення правки від бахмутського активіста та ініціатора законопроєкту Аркадія Петросяна.

Як отримати компенсацію за житло на ТОТ: умови

Основна мета законопроєкту №11161, ініційованого Асоціацією молодих ВПО України — юридично прирівняти житло на тимчасово окупованих територіях до знищеного. Це дозволить людям, які залишили житло в окупації, отримати компенсацію від держави.

Якщо Верховна Рада прийме законопроєкт, компенсацію за втрачене житло зможуть отримати люди, які мають документи про право власності на житло, що знаходиться на тимчасово окупованій території або в зоні проведення активних бойових дій.

Законопроєкт вже ухвалили в першому читанні. Готуючи його до другого (фінального) читання, до документа внесли правки. Одна з основних — вимога до отримувачів компенсації щодо проживання в Україні.

Згідно з порівняльною таблицею, компенсацію за знищене житло на ТОТ надаватимуть за умови, що отримувач компенсації на дату подання заяви проживав в Україні протягом останніх двох років. Проживання в Україні для цілей цього закону означає:

  • проживання на території в межах державного кордону України;
  • перебування у плаванні на судні під прапором України;
  • перебування у відрядженні в закордонних дипломатичних установах України, міжнародних організаціях та їх органах;
  • перебування на полярній станції України;
  • перебування у складі формування Збройних Сил України, дислокованого за межі України.

Також людьми, які проживали в Україні вважаються ті, чий разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а строк перебування за межами України кожного річного періоду
протягом останніх двох років на дату подання заяви про надання компенсації не перевищував 183 дні.

Не є порушенням вимоги про проживання в Україні виїзд за кордон у випадках:

  • службового відрядження;
  • навчання,
  • відпустки;
  • лікування за рекомендацією медичного закладу.

Після подання заяви на компенсацію за житло на ТОТ буде вирішуватися питання про можливість чи неможливість обстеження оселі заявника. Після цього складається акт, який направлять заявнику протягом 10 календарних днів з дня подання заяви.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова допомога для дітей до Дня Святого Миколая у Вінниці: деталі нової ініціативи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:25, 25 Листопада 2024
Грошова допомога дітям / фото ілюстративне, pexels

Департамент соціальної політики міста Вінниця розпочав прийом заявок та документів на видачу грошової допомоги до Дня Святого Миколая. Отримати кошти можуть діти полеглих чи зниклих безвісти військовослужбовців, у тому числі й ВПО.

Про це йдеться на офіційному сайті Вінницької міської ради.

Грошова допомога для дітей військовослужбовців

Нова грошова допомога, яку надаватиме Вінницька міська рада, становить 3 000 гривень на кожну дитину до 18 років. Отримати таку виплату можуть діти, які є членами сім’ї загиблих чи зниклих безвісти військовослужбовців. 

Зазначається, що діти та їх сім’ї, які отримуватимуть допомогу, мають бути членами Вінницької громади або ВПО, зареєстрованими у Вінниці. Вони також повинні перебувати в Єдиному муніципальному реєстрі.

Як отримати грошову допомогу 

Для того, щоб отримати грошову допомогу для дітей у місті Вінниця, матір/батько/інший уповноважений представник дитини повинні звернутися до одного з двох наступних Управлінь соціального захисту населення:

  • Управління соціального захисту населення (Лівобережне): м. Вінниця, вулиця Замостянська, 7. Телефон: +380 (68) 983 8340, 380 (93) 190 8393, (0432) 50 8670, (0432) 50 8677;
  • Управління соціального захисту населення (Правобережне): м. Вінниця, проспект, Космонавтів, 30. Телефон: +380 (97) 101 5840, +380 (63) 856 6272, (0432) 50 8388, (0432) 50 9133.

При зверненні потрібно надати наступні документи:

  • паспорт або ID картка та довідка про реєстрацію місяця проживання;
  • довідка про присвоєння РНОКПП;
  • свідоцтва про народження дитини (дітей);
  • довідка про місце реєстрації дитини (дітей);
  • довідка про взяття на облік ВПО (у разі необхідності);
  • рішення про встановлення опіки чи піклування (у разі необхідності);
  • посвідчення члена сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби (або посвідчення дитини військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби), з пред’явленням оригіналу, а для дітей віком до 7 років — відповідної довідки;
  • документ ВЛК із зазначеною причиною смерті загиблої особи, з пред’явленням оригіналу;
  • витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
  • або сповіщення, видане військовою частиною;
  • довідка про відкриття особового банківського рахунку заявника;
  • інформація щодо перебування дитини (дітей) на обліку в Реєстрі пільговиків.

Подати заявку на грошову допомогу можна до 10 грудня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити бронь від мобілізації у 2024 році: пояснення

Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання. Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від […]

15:00, 03.12.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП через портал “Дія”: покрокова інструкція

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці […]

16:49, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати.  Детальніше […]

14:50, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

єМалятко: як зареєструвати дитину через “Дія” та які функції доступні

єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних […]

11:45, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Допомога по безробіттю у 2024 році: як почати отримувати виплати

В Україні діє державна програма, яка надає можливість отримувати регулярні грошові виплати безробітним громадянам. З 1 жовтня 2024 року запрацювали норми, які внесли відчутні зміни […]

12:00, 30.11.2024 Скопіч Дмитро