Російський воєнкор у квартирі бахмутян / росджерела
Російські воєнкори опублікували відео, на якому вони заходять у багатоповерхівку в Бахмуті, та гуляють по розтрощених їх же військами квартирами.Втім на шанс на відновлення є, запевняють пропагандисти.
Редакція публікує обрані кадри.
Квартири у Бахмуті
Росіяни зруйнували практично весь житловий фонд Бахмута, однак подекуди є вцілілі будинки. Саме звідти пропагандисти зробили сюжет. Окупанти знайшли в одній з квартир дитячий альбом, показали розмародерені ними квартири та похизувалися тим, що “захищають місто”.
Росіянин тримає у руках дитячий альбом, бахмутська квартира / росджерела
Квартира бахмутян / росджерела
Розкидані речі у квартрах бахмутян / росджерела
Зазначимо, що станом на червень 2023 року росіяни зруйнували у Бахмуті понад 6 тисяч будинків. З них 605 багатоквартирних (або 89,8%) та 5 539 приватних (або 35,2%) будинків.
У ще одній квартирі росіяни показали дитяче фото, яке залишили бахмутяни / росджерела
Пропагандисти ходять по квартирах бахмутян, та стверджують, що “захищають те, що залишилося”.
Вперше за довгий час українські військові з бригади “Айдар” зняли з дрону кадри повністю зруйнованого росіянами міста Бахмут, де раніше мешкало понад 70 тисяч людей. Військові обіцяють звільнити та відбудувати місто.
Кадри відео, опубліковані на каналі “Айдар” 12 червня, 2024 року.
Бахмут – місто-привид
На відеокадрах, зроблених бійцями “Айдару” з безпілотника, Бахмут постає містом-привидом з бетонними руїнами. Як зазначають військові, сьогодні назва міста асоціюється лише з пам’яттю про полеглих побратимів і вбитих росіянами цивільних.
Зруйновані багатоповерхівки у Бахмуті / скриншот
Вигляд згори на місто / / скриншот
Розстріляні росіянами будинки міста / скриншот
Зруйновані будинки Бахмута / скриншот
Контраст між мирним минулим та жахливим сьогоденням Бахмута вражає. Місто, де колись на вулицях безтурботно гралися діти, перетворилося на суцільні бетонні руїни через російську агресію.
Вигляд зруйнованого міста / скриншот
Вигляд зверху на зруйновані будинки / скриншот
Нагадаємо, що у Бахмуті до повномасштабного вторгнення проживало близько 70 тисяч людей, сьогодні бахмутяни прживають в евакуації у різних куточках України, та закордоном.
Читайте також:
Даруємо 6 кружок та патч з ілюстраціями про Бахмут за донат у 50 грн: результати розіграшу
Що відомо про втрати чвк “вагнера” у “м’ясорубці” за Бахмут: розслідування
20 травня 2024 року російські пропагандисти почали поширювати у своїх каналах повідомлення про “річницю звільнення Бахмута”. Загарбники згадують й за вагнерівців, які повністю знищили місто. До так званої “річниці” редакції публікує фото до та після “звільнення”. Показуємо, як виглядав Бахмут до приходу російської окупації у 10 кадрах.
Бахмут коли окупували?
Армія рф окупувала місто весною 2023 року, офіційно битва за Бахмут почалася з серпня 2022 року. Станом на 11 квітня 2023 року аналітики Інституту вивчення війни візуально підтвердили, що російські сили окупували щонайменше 76,5% міста. У цей час в Бахмуті наші війська частково продовжують утримувати оборону та знищувати так звані “елітні” війська росіян.
В середині квітня Міністерство оборони росії заявило, що ПВК “вагнер” захопило три квартали на півночі, у центрі та на півдні Бахмута. Вагнерівці також просунулися в північному, південному та центральному Бахмуті. Йдеться про більшу частину залізничного вокзалу та району через залізницю.
Пропагандисти заявили, що війська “вагнера” просунулися на захід від залізничної лінії в західному Бахмуті. Росіяни просунулися до Будинку Культури Мартинова. У травні 2023 року наші війська все ще контролювали район “Літака”, але сили противника переважали, місто поступово перейшло під російський контроль. Окупанти назвали це “звільненням Бахмута”.
Російські окупанти святкують “звільнення Бахмута” / скриншот
“Річниця звільнення Бахмута” для бахмутян — це рік без домівок та рідного міста. Ми публікуємо кадри до звільнення армією рф й після, аби наочно показати культуру “руского мира”.
Бахмут “до” та “після” у 10 кадрах
Вулицями Бахмута раніше гуляли родини, а весною 2023 року з калюж на дорозі бахмутяни черпали воду
Бахмутський вокзал теж “звільнився”
Бахмутська набережна також отримала новий вигляд після приходу рф
Бахмут. Мурали на будинках по вулиці Чайковського. 2021 рік та 2023 рік
Житлові двори та вулиці у Бахмуті тепер виглядають, як російські вулиці у селах
Бахмутський коледж транспортної інфраструктури — одна з найвизначніших та найкрасивіших будівель старовинного Бахмута. Саме в будівлі колишньої Бахмутської повітової земської управи в листопаді 1917 року Центральна Рада проголосила владу Української Народної Республіки, а на її фасаді підняли синьо-жовтий український прапор.
Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна. Про […]
У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді. Про це […]
На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з району вокзалу Бахмута. Окупанти показали знімки, на яких зафіксовані руйнування на вулиці Миколи Дяченка (колишня назва — Пушкіна). Кадри […]
Мешканці дев’яти вразливих регіонів України можуть отримати безоплатні бебі-бокси. У складі наборів — найнеобхідніші речі для немовлят до трьох місяців. Наповнення складають одяг, гігієнічні і […]
У Часів Ярі тривають активні бої. Окупанти не припиняють спроб повністю захопити місто. Останніми днями ворог активізував наступ. Щодня ЗСУ відбивають до 7-9 ворожих атак. […]