Лінія фронту в Донецькій області / скриншот мапи DeepState
У травні російські війська збільшили кількість наступальних атак. На Донеччині найгарячішими лишаються Покровський і Новопавлівський напрямки. Там окупанти намагаються прорвати українську оборону.
Про ситуацію на фронті розповідає Бахмут IN.UA.
Ситуація на Донеччині
За даними аналітиків DeepState, протягом травня російська армія наростила наступальні атаки на 19%, порівняно з минулим місяцем. Якщо у квітні в середньому за добу було 154.8 атак, то у травні це число зросло до 183.6.
Найактивніше окупанти наступають на Покровському напрямку. За інформацією Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби, 1 червня, на Покровському напрямку зупинили 47 ворожих атак. Росіяни наступали в районах Попів Яру, Миролюбівки, Малинівки, Лисівки, Удачного, Новосергіївки, Новомиколаївки та Андріївки.
На Новопавлівському напрямку, як повідомляють в ОСУВ “Хортиця”, росіяни намагались прорвати оборону в районах Комара, Багатиря та Костянтинополя. Загалом ЗСУ відбили 14 ворожих штурмів у районах Новосілки, Зеленого Поля, Новополя, Вільного Поля, Багатиря, Костянтинополя та Одрадного.
На Торецькому напрямку ворог провів 11 атак у районах Торецька та Диліївки.
Втрати рф за 1 червня
За даними Генштабу ЗСУ, протягом 1 червня російська армія втратила:
Звільнені з полону 25 травня / фото Володимир Зеленський
25 травня завершився фінальний етап обміну у форматі 1000 на 1000. Це найбільший обмін полоненими за весь час повномасштабної війни. Завдяки посередництву Туреччини вдалося домовитися про триетапний обмін у форматі. Серед звільнених, військовослужбовці ЗСУ, НГУ, ДПСУ, Держспецтранспорту, а також цивільні, які були незаконно утримувані на окупованих територіях або в рф.
У матеріалі Бахмут IN.UA повний список імен 1000 звільнених українців.
Обмін 1000 на 1000: повний список повернених додому протягом обміну 23, 24 та 25 травня
Обмін 1000 на 1000 розпочався 23 травня, додому у триетапний обмін повернулися 1000 українців. 23 травня 2025 року Україна провела масштабний обмін полоненими у форматі 390 на 390. Обмін полоненими 24 травня відбувся у другій половині дня. Додому повернулися 307 українців.
Сьогодні, 25 травня 2025 року, завершився третій, фінальний, етап наймасштабнішого обміну полоненими між Україною та росією у форматі 1000 на 1000, узгодженого за посередництва Туреччини. Додому повернулися ще 303 українських захисники. У 1 корпусі НГУ “Азов” нагадали, що в обміні “1000 на 1000” не було жодного військовослужбовця 12-ої бригади “Азов”.
“Бійці, які потрапили в полон за наказом після 86-денної оборони Маріуполя, знаходяться там вже більше 3 років. Понад 800 азовців четвертий рік в полоні”, – написали в пресслужбі.
Повний список повернутих з полону у форматі 1000 на 1000 опублікували на каналі “Списки знайдених та полонених”. Список звільнених полонених на сьогодні нижче у алфавітному порядку.
Полковник Національної гвардії України та командир 1-го корпусу НГУ “Азов” Денис Прокопенко відреагував на підсумки масштабного обміну полоненими 1000 на 1000, який завершився 25 травня. Серед звільнених не було жодного бійця полку “Азов”.
Про це Денис Прокопенко написав на своїй сторінці у Facebook.
Обмін без азовців
Полковник Денис Прокопенко відреагував на обмін полоненими 1000 на 1000, серед яких не було жодного бійця “Азову”.
Це виглядає як знущання. Над тими, хто четвертий рік знаходиться під нелюдським тиском у російському полоні, в найгірших умовах. Над їхніми рідними, близькими і побратимами. Над тими, кому давали гарантії, та хто має абсолютне право бути в пріоритеті на обміни, тому що вони вийшли в полон не за власним бажанням, а за наказом вищого командування,
Денис // Прокопенко
Він нагадав, що вихід гарнізону з “Азовсталі” відбувався за наказом вищого командування, з гарантіями подальшого повернення додому. Попри це, більшість обмінів оминають бійців “Азову”, зазначив Прокопенко.
“Я ніколи не повірю в маячню про те, що єдина причина відсутності азовців у більшості обмінів — це небажання росіян віддавати їх. Якби це було так, ані я, ані інші бійці «Азову» не повернулися б з полону. Причина в іншому”, – пише Денис Прокопенко.
Він закликав до перегляду стратегії обмінів. Зокрема, запропонував шукати нові підходи — з урахуванням інтересів РФ до осіб, пов’язаних із діяльністю російських спецслужб, наприклад, представників московського патріархату в Україні.
Також він звернув увагу на можливість участі України у міжнародних обмінах, що здійснюються за посередництва західних союзників.
“Я не вірю, що влада зацікавлена в поверненні азовців, якщо обмінами четвертий рік неефективно займаються одні і ті самі люди”, — підсумував військовий.
В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]
У восьми областях України працюють виїзні мобільні групи, які надають безплатну юридичну, соціальну та психологічну підтримку ветеранам і їхнім родинам. Про це повідомили представники Програми […]
17 червня росіяни обстріляли Київ — російські війська завдали ударів по цивільній інфраструктурі, внаслідок чого є поранені та загиблі. У місті почали діяти осередки, де […]
18 червня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]
У Часовоярській громаді тривають активні бойові дії. Попри це, у громаді продовжують лишатися цивільні. Їх наразі налічується понад 140 осіб. Через складну безпекову ситуацію вивезення […]