Російська пивоварня випустила нове пиво під назвою “Пітерське”, використавши для його етикетки дизайн, який майже повністю копіює упаковку відомої української солі “Артемсіль” з Бахмута.
Соледарська сіль
Привласнення культурних та комерційних символів України росією є частиною гібридної війни. Такі дії спрямовані на розмивання української ідентичності та привласнення її елементів. Особливо цинічним це виглядає на фоні руйнування Бахмута, де знаходиться “Артемсіль”.
Дизайн етикетки “Пітерського” пива майже ідентичний упаковці “Артемсолі”. Збережено характерний шрифт та кольорову гаму, а змінено лише назву продукту та деякі дрібні елементи.
“Артемсіль” – одне з підприємств України, засноване у 1976 році. Воно є символом Бахмута та всього Донбасу. Використання його символіки російським виробником пива виглядає особливо цинічно на фоні руйнувань, яких зазнало місто внаслідок російської агресії.
Глінтвейн — ароматний напій, який вважається невіддільною частиною холодної пори року через свої зігріваючі властивості. В основному, для його приготування використовують вишукане червоне вино. Утім, його можна легко замінити на сік, що дозволить насолоджуватися глінтвейном навіть дітям.
Редакція Бахмут IN.UA зібрала добірку з трьох цікавих рецептів домашнього безалкогольного глінтвейну, який зможе приготувати кожен.
Користь глінтвейну
Келих смачного глінтвейну добре зігріває морозного дня. І на цьому користь солодкого напою не завершується, адже він дозволяє отримати величезну кількість вітамінів та мікроелементів зі всіх складників: соку, прянощів та фруктів. До того ж глінтвейн підтримує імунітет завдяки антиоксидантній дії, цілюще впливає на нервову систему та навіть стає профілактикою простудних захворювань у зимову пору.
Більш конкретна користь гарячого напою залежить від обраних інгредієнтів, особливо спецій, фруктів та ягід. Наприклад:
кориця містить коричні альдегіди, які підтримують серцево-судинну систему;
в апельсинах і лимонах, які додають до глінтвейну, є вітамін С — хороший антиоксидант;
імбир, який діє як блокатор кальцію, розслабляє судини та розширює їх;
гвоздика містить евгенол, що запобігає утворенню ракових клітин.
Безалкогольний глінтвейн на виноградному соку з апельсином, лимоном та журавлиною
Смачний та корисний напій на основі виноградного соку — основи для створення вина. Його можна вживати як дорослим, так і дітям.
Для приготування глінтвейну за цим рецептом потрібно:
1 літр червоного виноградного соку;
1 апельсин;
1 шматочок імбиру;
1 паличка кориці;
1 зірочка бадьяна;
6 бутончиків гвоздики;
2 кружечки лимона;
жменю свіжих або заморожених журавлин;
1 столова ложка меду або 1/2 столової ложки цукру.
Приготування потрібно розпочати з вливання виноградного соку в невелику каструлю. Апельсин і очищений імбир наріжте кружальцями, після чого додавайте до соку.
Наступним кроком стане додавання до суміші кориці, бадьяна, гвоздики, лимона, журавлини та меду чи цукру. Якщо використовуєте мед, кладіть його в готовий глінтвейн або в келихи з розлитим напоєм.
Суміш потрібно далі поставити на повільний вогонь та довести до кипіння, після чого зняти з плити та дати настоятися під кришкою 30 хвилин. Для того, щоб температура напою не знижувалася, можна додатково закутати каструлю чимось теплим.
Готовий глінтвейн треба процідити через сито та подавати гарячим.
Безалкогольний глінтвейн на журавлинному, апельсиновому, та яблучному соку
Вишуканий та солодкий напій з терпким смаком, в основі якого журавлинний апельсиновий, та яблучний сік, стане ідеальним доповненням до столу. Для його приготування потрібні:
600 мілілітри журавлинного соку;
250 мілілітри яблучного соку;
150 мілілітри апельсинового соку;
50 грамів цукру;
10 бутончиків гвоздики;
5 коробочок кардамону;
2–3 кружечки апельсина;
2 палички кориці;
2 зірочки бадьяна;
2 сушених лаврових листків;
2 чайні ложки меду;
трохи дрібно натертої апельсинової цедри;
мелений імбир та щіпка меленого мускатного горіха — до свого смаку.
У невеликій каструлі змішайте апельсиновий сік та цукор. Цю суміш потрібно варити на повільному вогні поки суміш не стане сиропом та не загусне. При цьому її потрібно помішувати.
Далі потрібно влити журавлинний та яблучний сік. До них додайте апельсин, корицю, бадьян, гвоздику, лаврові листки, імбир, цедру, мускатний горіх та кардамон. Доведіть напій до кипіння.
Потім зніміть глінтвейн з вогню та залиште під кришкою на 30 хвилин або довше. Можна додатково укутати каструлю чимось теплим. Перш ніж подавати, процідити через сито.
До готового напою можна додати мед або вже в самі келихи з гарячим напоєм, що вже розлитий.
Безалкогольний глінтвейн на гранатовому чи вишневому соку з яблуком, апельсином та лимоном
Ароматний безалкогольний глінтвейн, в основі якого яскраві гранатові чи вишневі нотки, зданий закріпити приємну зимову атмосферу в колі друзів чи сім’ї. Для його приготування потрібні:
800 мілілітри гранатового чи вишневого соку;
200 мілілітри води;
3 бутончики гвоздики;
2 палички кориці;
1 яблуко;
½ апельсина;
½ чайної ложки меленого мускатного горіха;
½ лимона;
невеликий шматочок імбиру;
мед — до свого смаку.
Наріжте очищений імбир кружальцями, а апельсин напівкруглими скибочками. З яблука видаліть серцевину і наріжте.
У невеликій каструлі закип’ятіть воду та викладіть туди корицю, гвоздику, імбир та мускатний горіх. Прокип’ятіть хвилину. Додайте яблуко, апельсин і вичавлений з лимона сік. Перемішайте та влийте гранатовий або вишневий нектар.
Грійте напій, не доводячи до кипіння. Вимкніть вогонь та залиште під кришкою мінімум на пів години. Напій можна укутати чимось теплим, щоб зберегти високу температуру.
Готовий глінтвейн процідіть через сито та подавайте гарячим, додавши мед.
Раніше Бахмут IN.UA писали про зарплати керівництва Бахмута й старостинських округів територіальної громади за пів року 2024. Детальніше про цьогорічні зарплати посадовців у матеріалі за посиланням.
Крім зарплат ми дізнавалися у Бахмутської МВА чи змінилися посадові обов’язки керівників міста й старостинських округів, адже і сам Бахмут, і села громади перебувають в окупації вже понад два роки. У матеріалі ми порівняємо оплату праці бахмутських старост і їхні обов’язки у 2021 році й у поточному 2024 році.
Що робить староста
Староста — це посадова особа місцевого самоврядування, інституція, створена для того, щоб інтереси всіх жителів сіл і селищ в територіальних громадах були належним чином представлені. Щоб соціальні, побутові та інші потреби мешканців села були задоволені. Щоб проблеми місцевого значення вирішувалися швидко, відкрито, зрозуміло.
Староста представляє інтереси жителів села, здійснює комунікацію між владою та громадою села, а також має робоче місце на території свого старостинського округу. У нього – чіткий графік роботи, зручний для жителів. Він організовує заходи у селі, відстежує проблеми громади та пропонує варіанти їх вирішення. Таке визначення старости на сайті Децентралізація.
Як повідомили у Бахмутській ВА, старости сіл зокрема мають виконувати такі обов’язки:
сприяють утворенню на території села органів самоорганізації населення на території сіл, проведення зборів, слухань тощо;
беруть участь в організації виконання рішень міськради на території своїх старостинських округів;
здійснюють приймання жителів старостинського округу;
беруть участь у підготовці рішень щодо об’єктів права комунальної власності (рухоме й нерухоме майно), що розташовані на території села старостинського округу;
контролюють об’єкти комунальної власності на території свого старостинського округу;
сприяють створенню умов для розвитку культури, а також спорту за місцем проживання населення та в місцях масового відпочинку.
Ось тут повний перелік обов’язків старост, який нам надали у відповідь на запит:
У запиті до Бахмутської МВА редакція дізнавалася, як змінилися обов’язки старост у 2024 році, коли деякі села громади, як і саме місто Бахмут, знищені й окуповані росіянами?
У відповідь на запит нам повідомили — ніяк.
Чи змінилися зарплати старост?
Попри те, що не змінилися обов’язки старост, є зміни в їх зарплаті.
У 2021 році, до повномасштабної війни та окупації більшості сіл громади, коли старости працювали у своїх старостинських округах, влаштовували особисті прийоми та розв’язували питання жителів своїх старостинських округів, їх зарплати за рік були такими:
Данько Олена, село Іванівське, — 451,9 тисячі гривень;
Костюченкова Олена, староста Опитного — 450,5 тисяч;
Пономаренко Олександр, староста села Зайцеве — 526,4 тисячі гривень;
Федоренко Павло, село Покровське, — 408,7 тисячі гривень;
Смолярчук Юлія, староста Клинового, — 407,5 тисяч гривень.
Так, за інформацією запиту, середня заробітна плата старости села Бахмутської громади коливалася від 37 до 43 тисяч гривень на місяць.
У 2024 році зарплати старост за пів року змінилися на такі:
Данько Олена, село Іванівське, — 373, 4 тисячі гривень:
Костюченкова Олена, староста Опитного — 351,2 тисячі гривень:
Пономаренко Олександр, староста села Зайцеве — 475,4 тисячі гривень:
Федоренко Павло, село Покровське, — 383,5 тисячі гривень:
Смолярчук Юлія, староста Клинового, — 383,5 тисячі гривень:
Середня зарплата старост цьогоріч виросла до 65 тисяч гривень на місяць, а це у півтора раза більше у порівнянні з 2021 роком.
А як з обов’язками?
Оскільки у відповіді на запит редакції нам зазначили, що зміни до обов’язків не вносили, ми звернулися до самих старост за коментарями, адже більшість обов’язків старост зосереджені на селах територіальної громади та передбачають їхню присутність.
Журналісти звернулися до старост громади за коментарями щодо їхньої роботи в евакуації. Троє з п’яти старост нам повідомили, що вже не виконують обов’язків старост з жовтня цього року, тому розповісти про роботу не можуть.
З посад звільнили старосту Покровського — Павла Федоренка, старосту Клинового — Юлію Смолярчук та старосту Зайцевого — Олександра Пономаренка.
Обов’язки цих старост тепер виконуватимуть староста Іванівського округу – Олена Данько та спеціалістка із Зайцівського старостинського округу – Людмила Лихненко.
Натомість звітували про роботу на сторінках Бахмутської міської ради. Старости брали участь в заходах громади в осередках, роздавали гуманітарну допомогу у містах.
Що кажуть старости
Олена Данько, староста Іванівського також очолює осередок для бахмутян у жовтих Водах, на Дніпропетровщині, про це жінка розповідала у жовтні 2023 року журналістам місцевого медіа Жовті Води City. У коментарі Бахмут IN.UA Олена Данько надіслала перелік своїх обов’язків, серед яких тепер:
надання довідок у межах старостинського округу;
консультації щодо підготовки та оформлення документів до реєстру пошкодженого та зруйнованого майна;
складання побутових характеристик на особу.
Повний перелік обов’язків:
Виконувачка обов’язків старости Зайцівського старостинського округу, Людмила Лихненко у коментарі редакції повідомила наступне:
“На період відсутності старости, я, як спеціаліст 1 категорії Бахмутської міської ради, виконую свої повноваження згідно посадової інструкції, а саме: дистанційно в телефонному режимі та електронної пошти приймаю, оформлюю, видаю за зверненням (запитів) жителям Зайцівського старостинського округу та органів державної влади, місцевого самоврядування, установ передбачені законодавством документи: довідки, характеристики тощо.
Приймаю участь в роботі семінарів, конференцій, тренінгів з питань діяльності старостинського округу та інше. Також, на теперішній час працюю в Осередку підтримки бахмутян у м. Полтава та Полтавській області, який надає гуманітарну допомогу мешканцям Бахмутської громади, які тимчасово зареєстровані ВПО та мешкають на території Полтавської області”.
Коментар старости Опитного — Олени Костюченкової редакції отримати не вдалося.
Колишні старости Покровського та Клинового — Павло Федоренко та Юлія Смолярчук раніше в інтерв’ю виданню Буг, у червні 2024 року розповідали, що “вони розшукують мешканців Бахмутської громади по всій Україні для того, щоб їм допомогти та нагадати, що Бахмутська міська рада про них не забула”.
За словами старост, “найчастіше переселенці звертаються із питаннями квартирного обліку, наявності компенсацій за втрачене та зруйноване житло, майно, відновлення документів, виплати. Також вони проводять консультації стосовно того, які є програми Бахмутської міської ради щодо підтримки мешканців, надання гуманітарної допомоги, допомоги на лікування, проведення операцій. Іноді людям просто важливо відчути підтримку від когось свого” — зазначали у коментарі волинському виданню.
Читайте також:
Яку зарплату отримує влада Бахмута у 2024 році: огляд
Трьох старост сіл Бахмутської громади звільнили: деталі
Глінтвейн — ароматний напій, який вважається невіддільною частиною холодної пори року через свої зігріваючі властивості. В основному, для його приготування використовують вишукане червоне вино. Утім, […]
Раніше Бахмут IN.UA писали про зарплати керівництва Бахмута й старостинських округів територіальної громади за пів року 2024. Детальніше про цьогорічні зарплати посадовців у матеріалі за […]
Дружківська міська військова адміністрація разом із представниками БФ “Янголи спасіння” видаватимуть гуманітарну допомогу для пільгових категорій населення, яку надали в межах Всесвітньої Продовольчої Програми ООН. […]
Російські окупанти зняли сюжет про Бахмут, в ролику кілька російських солдатів гуляють окупованим містом. Скаржаться, що Бахмут за майже два роки окупації сильно змінився. Також […]
В Україні бувають випадки, коли людям, які від держави, не приходять гроші в межах цієї програми. Це може бути пов’язано з великою кількістю проблемних питань, […]