Росіяни показали, в яких умовах проходить так звана “евакуація” людей з нещодавно захоплених населених пунктів Донеччини. Мешканців вивозять озброєні військові у машинах без вікон, дверей і даху.
Кадри з “евакуацій” публікують окупанти на своїх ресурсах.
Евакуація на окупованих територіях, які умови надають росіяни
Окупанти проводять так звану “евакуацію” людей з нещодавно захоплених населених пунктів. Їх вивозять углиб Донеччини — в населені пункти, які були окуповані раніше. Один із таких маршрутів, як повідомляють російські військові, йде з Українська до Авдіївки. Раніше була інформація, що людей вивозять і до Ясинуватої.
Умови евакуації, які пропонують окупанти, не можна назвати безпечними і комфортними. Замість броньованих автівок людей вантажать у машини без вікон, дверей і даху. Такі “транспортні засоби” росіяни називають “обрєзиші”.
При цьому такі умови окупанти виправдовують “заходами безпеки”. За словами пропагандистів, машини без вікон і дверей безпечніші для людей. Нібито, коли на цю машину летітиме дрон, то з неї можна швидко вистрибнути. Очевидно, що евакуація броньованими машинами була б безпечнішою, але такі авто для евакуації цивільних росіяни не надають.
Вивезенням населення займаються не волонтери, а озброєні військові.
Як евакуюють людей до України: порівняння
Попри важку ситуацію, на Донеччині безперебійно триває евакуація населення до більш безпечних регіонів України. Людей евакуюють автобусами до найближчих залізничних станцій, звідки в різні регіони України вирушають безоплатні потяги.
Можлива евакуація і з міст, де тривають бойові дії. Евакуація з найгарячіших точок фронту — Торецька, Часового Яру, Покровського і Курахового напрямків — можлива лише броньованими автомобілями. Її проводять бійці ДСНС і евакуаційні групи “Білі янголи”. При цьому вони йдуть на великий ризик, адже броньовані авто є мішенню для окупантів.
Як минулоріч евакуювали людей з Покровська і Мирнограда можна подивитися в нашому відеоматеріалі.
Люди, які евакуювалися до інших регіонів України, можуть отримати різноманітну допомогу. Всім, хто потребує прихистку, надають тимчасове житло, в якому можна мешкати скільки потрібно. Також у різних областях України працюють центри підтримки ВПО. Раніше редакція розповідала, як працюють центри підтримки ВПО з Селидового та осередки підтримки ВПО з Бахмута.
Загалом люди, які евакуювалися до інших регіонів України, можуть розраховувати на:
- безоплатне житло у закладах комунальної форми власності чи волонтерських організацій;
- щомісячну виплату допомоги на проживання деяким категоріям ВПО;
- гуманітарну допомогу;
- психологічну допомогу;
- медичну допомогу.
Донецька область, контакти для евакуації
Звернення на евакуацію приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.
Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.
Читайте також:
- Росіяни використали для пропаганди мешканок Селидового
- Росіяни показали, як облаштували позиції в будинках бахмутян (Оновлено)
- “Доїзд до міста важкий, але допомогу надаємо”: Сергій Чаус про ситуацію в Часовому Яру
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!