Напередодні росіяни поширили нові кадри з тимчасово окупованого Бахмута. На відео потрапив понівечений центр міста: Бахмутський пологовий будинок, частина вулиці Миру та зруйновані багатоповерхівки.
Відео поширив російський Telegram-канал, який висвітлює діяльність повітрянодесантних військ зс рф.
Вулиця Миру в Бахмуті: нові кадри 2024
Відеозапис починається кадрами, на яких окупанти рухаються від Бахмутського пологового будинку, вздовж вулиці Миру. Будівля зазнала значних руйнувань: обвалився дах, на стінах видно сліди від уламків снарядів, розбиті вікна. Також тут, за адресою вулиця Миру, 16, розміщувалося терапевтичне відділення лікарні. До слова, пологовий будинок у Бахмуті призупинив роботу в квітні 2022 року.
“Прогулянка Артемівськом, пейзаж вражає”, — так окупанти прокоментували зняте в зруйнованому російськими військами Бахмуті відео.
Зазначимо, що на відео видно, як по вулиці Миру в одному із зруйнованих будинків щось горить. Десантники-окупанти, вештаючись неподалік, обговорюють чи це був приліт, чи просто щось запалили в багатоповерхівці.
“Ти впевнений, що це приліт. Мені, здається, пацани просто запалили щось. Рибу коптять, так?”, — розмірковують загарбники.
Нагадаємо, на початку березня російські пропагандисти оприлюднили списки нових евакуйованих, які залишалися в селі Іванівське (Красне) Бахмутського району. Так, за інформацією окупантів, станом на 5 березня 2024 року з села вивезли ще 3 людей.
Осінь — це сезон гарбузів, яка також вважається одним з головних атрибутів свята Гелловіну. Він є ідеальним елементом для приготування різних страв, зокрема, вишуканого ризотто чи ситної запіканки з куркою.
Детальніше про те, що можна приготувати з гарбуза до Гелловіну та рецепти, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA
Рецепти з гарбуза
Гарбуз — це унікальний овоч, який поєднує в собі користь та універсальність. З нього можна робити не тільки кашу, а й супи, салати, випічку та навіть напої.
Споживання гарбузів може гарно відобразитися на організмі, адже в них містяться антиоксиданти, такі як альфа-каротин, бета-каротин і бета-криптоксантин. Ці органічні речовини здатні нейтралізувати вільні радикали, що знижує ризик розвитку раку, хвороб очей та інших небезпечних захворювань.
Редакція Бахмут IN.UA підготувала підбірку з трьох цікавих рецептів з гарбуза, які зможуть приготувати усі.
Ризотто з гарбузом
Ризотто з гарбузом — це вишукана страва, яка здатна чудово зігрівати в холодний осінній день. Для його приготування не потрібно багато зусиль. Лише інгредієнти та інструкція.
Для приготування ризотто з гарбузом потрібні:
рис арборіо — 160 грамів;
пюре гарбузове — 200 грамів;
бульйон овочевий — 500 мілілітрів;
несолоне вершкове масло — 50 грамів;
салатна цибуля — 1/2 штуки;
сухе біле вино — 1/2 склянки;
тертий пармезан — 40 грамів.
Приготування потрібно почати з підготовки інгредієнтів. Спершу варто розморозити гарбузове пюре у маленькій каструльці та почати дрібно нарізати цибулю.
Далі сковороді з високими бортами, розігріваємо вершкове масло та на середньому вогні готуємо цибулю до м’якого стану, але не золотого. Коли цибуля буде готова, додаємо рис і даємо інгредієнтам увібрати в себе масло, постійно помішуючи протягом 2–3 хвилин.
В готову суміш поступово потрібно вливати вино. Коли воно википить, потрібно додати гарбузове пюре та перемішувати. Вже після треба починати підливати бульйон, який повинен вискіпати. Сам рис повинен постійно бути в рідині, але не плавати у ній. Такий спосіб приготування дозволить йому стати кремовим. У такий спосіб готуємо наступні 25 хвилин.
В кінці потрібно вимкнути вогонь, додати олію, сир та пів ополоника бульйону. Все перемішати. Консистенція на цьому етапі має бути трохи рідкою, а вже при подачі воно загусне та буде придатним до споживання.
Фарширований гарбуз із ковбасками та рикотою
Фарширований гарбуз із ковбасками, соусом маринара та рикотою — чудова страва для буднього дня, котра буде нагадувати лазанью чи італійську пасту.
Приготування потрібно розпочати з промивки та обсушки гарбузів, після чого його треба розрізати навпіл та вибрати насіння. Далі необхідно покласти гарбуз зрізами вниз у форму з бортиками, влити 1 склянку води та відправити у розігріту до 200 градусів духовку на 20-35 хвилин.
За цей час потрібно почистити цибулю й базилік та подрібнити їх, а ковбаски нарізати кубиками.
У великій сковороді на середньому вогні варто розігріти олію та покласти туди ковбасу, цибулю, орегано і сіль. При приготуванні періодично варто переміщувати, поки цибуля не підрум’яниться. Далі необхідно вмішати соус маринара, після чого зняти отриману суміш з вогню та додати базилік з переміщуванням.
Суміш потрібно викласти в човники з гарбуза, зверху доповнюючи її рикотою та тертим сиром. Все це необхідно запікати у духовці розігрітій до 180 градусів протягом 15-20 хвилин, поки сир не розплавиться.
Гарбузова запіканка з куркою
Ще один простий, але не менш смачний рецепт з гарбуза, який зможе приготувати кожен.
Для його приготування потрібні:
куряче філе — 2 штуки;
гарбуз — 500 грамів;
ріпчаста цибуля — 1 штука;
сіль, перець та зелень — за смаком.
Для заливки потрібні:
курячі яйця — 3 штуки;
твердий сир — 150 грамів;
сметана 15% — 120 грамів;
сіль та перець — за смаком.
Приготування розпочинається з обсмаження курячого філе, яке до цього потрібно промити, нарізати шматочками, посолити та поперчити. Саме м’ясо обсмажувати до рум’яності.
Далі потрібно підготувати гарбуз. Його треба почистити від шкірки та насіння, а після нарізати кубиками. Цибулю ж потрібно нарізати напівкільцями.
Отримані інгредієнти необхідно викласти у форму. Знизу повинні знаходитися кубики гарбуза, а зверху — курка й цибуля.
Далі необхідно приготувати заливку. Для цього варто збити яйця, сіль, сметану та тертий твердий сир. Цією сумішшю заливайте інгредієнти в формі.
Страву запікайте 30-40 хвилин при температурі 180 градусів. Вже готову запіканку з куркою і гарбузом прикрасьте зеленню.
З 01 жовтня 2024 року неповнолітні мешканці України можуть отримати безоплатну психологічну допомогу в межах естонсько-українського сервісу “Спокій”. Консультації проводитимуться в онлайн форматі.
Детальніше про те, як отримати безоплатну психологічну допомогу, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Безплатна психологічна допомога дітям в Україні
“Спокій” — це унікальний естонсько-український проєкт із надання безоплатної психологічної та психотерапевтичної допомоги жителям України в онлайн форматі. З 1 жовтня 2024 року допомогу почали надавати й неповнолітнім.
За словами координаторки проєкту Лесі Кондратюк, від самого початку”Спокій” мав на меті надавати психологічну допомогу лише дорослим. Проте, згодом виявилося, що аналогічний запит є й серед неповнолітніх, що вимушені проживати у реаліях війни. Це не тільки життя біля зон бойових дій, але й в умовах вимушеного переміщення, втрат у родині та інших.
Умови отримання допомоги
Наразі отримати психологічну допомогу можуть як діти старше 14 років, так і менше цього віку. Для останніх існує важлива умова — вони мають відвідувати консультацію в супроводі одного із законних представників. Якщо дорослого не буде поруч, то дитина все одно отримає допомогу. Проте, їй не будуть надаватися жодні рекомендації із подальшого лікування без дозволу батьків.
Підлітки, старші 14 років можуть отримати допомогу самостійно.
Як записатися на консультацію
Для того, щоб отримати психологічну допомогу дітям в межах проєкту “Спокій”, необхідно пройти анонімне опитування для оцінки психологічного стану. Це можна зробити за посиланням.
Після заповнення опитувальника з’являється можливість зареєструватися на консультацію в обраний час. Тривалість одної консультації — 30–60 хвилин. Для запису на консультації користувачі мають поділитися персональними даними.
Осінь — це сезон гарбузів, яка також вважається одним з головних атрибутів свята Гелловіну. Він є ідеальним елементом для приготування різних страв, зокрема, вишуканого ризотто […]
З 01 жовтня 2024 року неповнолітні мешканці України можуть отримати безоплатну психологічну допомогу в межах естонсько-українського сервісу “Спокій”. Консультації проводитимуться в онлайн форматі. Детальніше про […]
Субсидії — важлива адресна державна допомога, що надається мешканцям домогосподарств на відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг. Втім, вона недоступна для деяких категорій населення. Детальніше […]
Дніпропетровщина — один з наймальовничіших районів України, який має безліч цікавих місць для відпочинку подалі від гучних міст. Редакція Бахмут IN.UA розповідає про те, куди […]
Представники громадської організації “Карітас-Надвірна”, ставши офіційними помічниками Святого Миколая, анонсували проведення щорічної акції для дітей ВПО на Івано-Франківщині. Про це повідомили представники “Карітас-Надвірна” в Facebook. […]