Російські війська опублікували кадри з окупованої Парасковіївки, Бахмутського району. У лютому 2023 року село опинилося під контролем росіян. Тут практично повністю розбита дорога, окремі будинки вціліли.
Редакція публікує обрані кадри.
Фото Парасковіївки в окупації
До повномасштабного вторгнення Парасковіївка налічувала близько 2 тисяч жителів. На початку лютого 2023 року росіяни практично впритул підійшли до села, через кілька тижнів воно перейшло під контроль рф.
Хто окупував Парасковіївку
За окупацію Парасковіївки відповідали найманці ПВК “вагнер”, яких згодом ліквідували в Бахмуті. Саме захоплення цього села дало можливість росіянам штурмувати північну частину Бахмута. Головні бої за населений пункт розпочалися в січні, окупанти кинули резерви на взяття Бахмута й оточували сусідні села.
16 лютого 2023 року на пропагандистських каналах опублікували фото, де росіяни посміхаються на фоні зруйнованого ними сільського будинку культури.
Дитячі будинки сімейного типу з Донецької області отримають житло в безоплатне користування. Їм нададуть будинки в більш безпечних регіонах України.
Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.
Житло для дитячих будинків сімейного типу
Безоплатне житло в більш безпечних регіонах України отримають 20 дитячих будинків сімейного типу з Донеччини. Його нададуть родинам до кінця цього року.
Житло нададуть у:
Київській області — 5 родин;
Одеській області — 4 родини;
Дніпропетровській області — 3 родини;
Вінницькій області — 2 родини;
Івано-Франківській області — 2 родини;
Полтавській області — 1 родина;
Черкаській області — 1 родина;
Кіровоградській області — 1 родина;
Закарпатській області — 1 родина.
Наразі триває пошук житла для дев’яти дитячих будинків сімейного типу. 11 приміщень вже знайдено, зараз їх розглядають для проживання сімей з прийомними дітьми.
Родини мешкатимуть у житлі, придбаному за державні кошти. При цьому оселі не належатимуть дитячим будинкам сімейного типу. Воно перебуватиме у власності громад, де ті проживають, а сім’ї отримають його в безоплатне користування.
Інклюзивно-ресурсний центр міста Бахмут продовжує роботу в евакуації. Фахівці центру продовжують супровід і навчання дітей з особливими освітніми потребами. Заняття проходять у дистанційному і очному форматі.
Про це редації “Бахмут IN.UA” розповіла директорка Бахмутського ІРЦ Оксана Коляденко.
Бахмутський ІРЦ: як проходить навчання
Наразі Бахмутський ІРЦ проводить навчання для дітей з особливими освітніми потребами у двох форматах. Переважна більшість вихованців навчаються дистанційно, заняття проходять онлайн.
Також бахмутяни мають можливість відвідувати очні заняття. Вони проходять у Дніпрі, в хабі “З Бахмутом у серці”. Фахівець-консультантка Світлана Жизневська проводить очні заняття для дітей і консультації для батьків, які проживають у Дніпрі.
Цього навчального року на супроводі в Бахмутському ІРЦ перебувають 361 дитина з особливими освітніми потребами. Це діти дошкільного і шкільного віку.
Директорка ІРЦ каже, що на початку дистанційного навчання були виклики, але їх успішно подолали.
“Наші діти забезпечені технікою, тому в цьому не було труднощів. Та все ж перелаштуватися на дистанційну форму було складно, адже для дітей з особливими освітніми потребами важливий контакт з фахівцями. Раніше вони ходили до нас на проходження комплексної оцінки, відвідували корекційно-розвиткові заняття. Тепер же все це переважно в дистанційному форматі. Поступово робота налагодилася і ми надаємо ті ж самі послуги, що і в Бахмуті, але онлайн. Також ми пропонуємо очні заняття з фахівцем-консультантом у Дніпрі”, — зазначила Оксана Коляденко.
Заняття в Бахмутському ІРЦ відвідують і діти, які вимушено евакуювалися за кордон.
“Є діти, які відвідують заняття з-за кордону, таких дітей не мало. В основному це діти з інвалідністю, які навчаються на педагогічному патронажі. А діти , які навчаються на інклюзивному навчанні, отримують послуги в закладах освіти. Все ж більша частина вихованців — це ті, які знаходяться в Україні”, — каже Оксана Коляденко.
Кожного навчального року Бахмутський ІРЦ набирає нових вихованців.
“Кожного року ми набираємо на інклюзивне навчання дітей дошкільного і шкільного віку. Також ми набираємо спеціальні групи дітей дошкільного віку, які потребують занять з логопедом. Одні діти випускаються по досягненню відповідного віку, а інші починають навчання. Заняття ми проводимо лише для бахмутян, але за консультацією до нас звертаються й батьки з інших міст. Наприклад, пішли до свого ІРЦ в місті, але потім звернулися до нашого закладу за допомогою. Ми маємо багато позитивних відгуків від батьків щодо нашої роботи і щодо роботи наших фахівців, тому щороку маємо нових вихованців”, — зазначила Оксана Коляденко.
Дитячі будинки сімейного типу з Донецької області отримають житло в безоплатне користування. Їм нададуть будинки в більш безпечних регіонах України. Про це повідомив голова Донецької […]
Інклюзивно-ресурсний центр міста Бахмут продовжує роботу в евакуації. Фахівці центру продовжують супровід і навчання дітей з особливими освітніми потребами. Заняття проходять у дистанційному і очному […]
ЮНІСЕФ видаватиме грошову допомогу на Харківщині. Її можуть отримати жителі Новгород-Сіверської громади та переселенці, які туди переїхали. Про це повідомляє Новгород-Сіверська міська громада. Допомога від […]
8 листопада, у четвер, для бахмутян, які проживають у місті Жовті Води на Дніпропетровщині працюватиме фахівець ЦНАПу Бахмутської міськради. Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян […]
Росіяни займаються так званою “евакуацією” населення з тимчасово окупованих територій. Наразі російські військові активно вивозять людей з нещодавно захопленого Селидового. Лише за минулу добу з […]