Росіяни обстріляли Краматорськ: є загиблі та поранені

Семаковська Тетяна 14:45, 23 Вересня 2024
Дим від вибухів / фото ілюстративне

Опівдні, 23 вересня, російські військовослужбовці обстріляли Краматорськ, що на Донеччині. За останніми даними, в місті є загиблі й поранені.

Про це повідомили представники Краматорської міської ради в Telegram.

Обстріл міста Краматорськ

Сьогодні, 23 вересня, ворог обстріляв Краматорськ, що на Донеччині. В місті пролунали близько 6 вибухів. Пошкодження отримали 8 приватних будинків.

На жаль, є постраждалі. За даними Краматорської міської ради, внаслідок вибухів загинула жінка приблизно 45 років, а ще троє отримали поранення.

Наразі представники екстрених служб продовжують фіксувати наслідки ворожого обстрілу по Краматорську.

Евакуація з Донецької області

Наразі на Донеччині діє програма, яка дозволяє мешканцям та мешканкам області евакуюватися до Чернівецької області. Вже на місті їм гарантується безплатне житло у закладах комунальної форми власності, виплати та різноманітні види допомоги.

Евакуація проводитиметься спеціальним потягом, який курсуватиме раз на 4 дні. Найближчі рейси заплановані на 24 та 28 вересня 2024 року.

Для того, щоб евакуюватися до Чернівецької області потрібно:

  • залишити заявку за телефонами 0 800 500 121 або +380 (73) 050 0121 у Viber, Whatsapp, Telegram чи Signal;
  • дістатися до місця збору  безпосередньо у вашому населеному пункті, звідки здійснюватиметься підвіз до евакуаційного потягу.

Для евакуації осіб з тяжкими хворобами чи інвалідністю потрібно звертатися за наступними номерами: 

  • 0 800 332 614;
  • +380 (99) 710 4872;
  • +380 (99) 311 5314;
  • +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Гендерні радники та радниці: навіщо вони потрібні сучасній Україні

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:45, 20 Вересня 2024
Гендерні радники та радниці в Україні / ілюстрація Бахмут IN.UA

Україна — сучасна європейська держава, яка ухвалює велику кількість реформ для повноцінного вступу в ЄС. Вони стосуються й просування питань гендерної рівності та інклюзії в суспільство.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з гендерною радницею при Донецькій ОВА Тамарою Лук’янчук, яка пояснила навіщо сучасній Україні потрібні гендерні радники та радниці.

Гендерні радники та радниці в Україні

Ще 2017 року в Кабінеті Міністрів України запровадили посаду Урядового уповноваженого з питань гендерної політики для інтеграції в структури ЄС. Наразі цю посаду в Україні обіймає колишня президентка громадської організації “Ла Страда — Україна” Катерина Левченко.

У вересні 2020 року, в країні створили спеціальну Комісію з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Станом на зараз в кожній області працюють радники/ці з гендерних питань.

“Задача гендерних радників – це реалізація гендерної політики на обласному, місцевому, секторальному рівнях, підвищення спроможності та навчання з гендерної тематики, безпосередня консультативна допомога та контакти з громадськістю; комунікація та адвокація задля забезпечення гендерної рівності”, – розповідає гендерна радниця при Донецькій ОВА Тамара Лук’янчук.

Хорошою ілюстрацією того, що може статися, якщо такого консультанта немає, поділилися представниці ГО “50 відсотків” з посиланням на військовослужбовицю Аліну Сарнацьку. У квітні 2024 року на обкладинці газети “Спротив”, яку випускає Командування сил ТрО, зобразили оголену жінку з автоматом. Це пряма об’єктивація військовослужбовиць, якої не повинно бути як в армії, так і в суспільстві.. 

Об’єктивізація військовослужбовиці на обкладинці газети “Спротив” / фото Аліни Сарнацької

Наявність гендерних радників та радниць у різних державних структурах та інституціях мають певні результати роботи. Наприклад, у 2021 році в структуру Сухопутних військ Збройних сил України впровадили позаштатну посаду гендерного радника, яку обійняла Оксана Григор’єва. За її словами, посади гендерних радників повинні бути в кожній частині. Їх наявність гарантує  менше сексуальних домагань, гендерної дискримінації тощо.

Гендерні радники та радниці в Донецькій області

Робота щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків за допомоги відповідної спеціалістки має певні результати й на Донеччині. У 2023 році під головуванням Юлії Костюніної, яка на той час була заступницею голови ОВА, відбулася нарада, де на обласному рівні призначили радницю з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та 14 радників та радниць з гендерних питань на місцевих рівнях. Також були створені 5 гендерних профілів у Бахмутській, Сіверській, Дружківській, Лиманській та Краматорській військових адміністраціях.

Гендерні радники й радниці під час війни

Перша робоча нарада радників та радниць в Донецькій ОВА / фото Донецької ОВА

Війна, яка продовжується в Україні, суттєво загострює гендерний дисбаланс в суспільстві.

За словами Тамари Лук’янчук, робота з досягнення гендерної рівності в області суттєво сповільнене через те, що вся Донеччина віднесена до територій активних (можливих) бойових дій або тимчасово окупованих.

“У зв’язку з війною ми не змогли завершити роботу зі створення Гендерного паспорта Донецької області (ред. сучасний інструмент впровадження гендерної політики, який надає суспільству інформацію про соціально-демографічну ситуацію у гендерному вимірі, зокрема, стосовно різниці у зарплатні). Разом з тим, у 2023 напрацювали зміни до плану дій з виконання резолюції Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2025 у Донецькій області”, — розповідає гендерна радниця при Донецькій ОВА Тамара Лук’янчук.

Резолюція “Жінки, мир, безпека”

Сама ж резолюція “Жінки, мир, безпека” — це спеціальний документ, який включає конкретні кроки, покликані створити умови для забезпечення рівної участі жінок і чоловіків у подоланні конфліктів, встановленні миру, процесах відновлення, протидії безпековим викликам, системній протидії насильству за ознакою статі та насильству, пов’язаному з конфліктом. Він містить п’ять пунктів, серед яких запобігання насильства за ознакою статі та створення умов для рівноправної участі чоловіків та жінок у вирішенні конфліктів на всіх рівнях та в усіх сферах, зокрема в секторі безпеки та оборони.

Гендерна рівність / фото ілюстративне

Фахівчиня додає, що відомство стежить за сімейною політикою та гендерною рівністю в суспільстві, зокрема, перевіряє дотримання в офіційних документах ОДА, її структурних підрозділів, комунальних закладів та установ на наявність фемінітивів й дискримінації за статевою ознакою в документації.

Гендерна радниця також розповіла й про те, що, попри бойові дії, минулого року в Донеччині провели конкурс “Жінка Донеччини”, метою якого є визнання та підтримка жінок, котрі вносять значний внесок у соціальне та культурне життя суспільства. Цього року він також буде проведений.

Матеріал створено у партнерстві з Волинським прес-клубом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міськрада Селидового купує пікап за 3,5 мільйони в оштрафованого підрядника 

Марія Носуля Носуля Марина 17:30, 19 Вересня 2024
Автомобіль Peugeot Landtrek
Пікап Peugeot Landtrek / фото з відкритих джерел

Закупівлі для прифронтових територій почастішали, так днями опублікували закупівлю автівки на порталі Прозорро, датовану 16 вересня. 

Закупівлі, Селидове

Закупівлі для Селидового у вересні тривають. Йдеться про автомобіль вантажний спеціалізований з панцерним захистом ПЗСА-3 (В6) PLB6 на базі Peugeot Landtrek вартістю більш як 3,5 мільйони гривень мають доставити до Селидового до 6 жовтня цього року.

В аукціоні взяв участь один підрядник ТОВ “РЕФОРМ”. 

Місяць тому, 15 серпня, закупівлю ідентичного пікапу за таку ж ціну купували для Костянтинівки, продавець так само  — ТОВ “РЕФОРМ”.

Що не так з підрядником 

Продавця автівки у 2020 році оштрафував на 68 тисяч гривень Антимонопольний комітет за антиконкурентні дії на торгах. Про це писали у виданні “Наші гроші. Львів” та NGL.media. 

Тоді Головне управління Держпродспоживслужби замовило під виглядом спецавтомобіля  найдорожчу комплектацію кросовера Skoda Kodiag Style 2.0. Від звичайного автомобіля його відрізняли лише чотири елементи: два набори медичних товарів, сумка-холодильник та термоконтейнер. Відтак  ТОВ “РЕФОРМ”  заборонили брати участь у торгах на три роки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Біля Часів Яру ліквідували російського пропагандиста з Russia Today

Російського пропагандиста та продюсера russia today Магомеда Бучаєва ліквідували біля Часів Яру. Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на RT. Часів Яр, Магомед Бучаєв Продюсер […]

опитне

Опитне: росіяни показали архівні кадри

На російських пропагандистських пабліках публікують архівні кадри з селища Опитне, що під Бахмутом. Росіяни показали, який вигляд мали багатоповерхівки селища у липні 2024 року. Редакція […]

вугледара

Біля Вугледара росіяни розстріляли п’ятьох українських полонених

Росіяни розстріляли беззбройних українських бійців, яких взяли в полон. Це сталося біля Вугледара під час боїв за місто. Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура. Розстріл полонених біля […]

курахівка

Який вигляд мають окуповані Курахівка і Гірник: фото

Ватажок так званої “днр” денис пушилін відвідав нещодавно окуповані населені пункти Покровського району — місто Гірник і селище Курахівка. Там він зустрівся з російськими військовими […]

Голодомор

Факти замовчували, а кількість жертв невідома й досі: що відомо про Голодомор в Україні і в Бахмуті

Сьогодні, 23 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. Радянська влада закатувала мільйони людей голодом. В матеріалі редакція “Бахмут IN.UA” зібрала свідчення родичів та експертів […]