Росіяни облаштувалися у підземеллях заводу шампанських вин в Бахмуті: фото

Семаковська Тетяна 10:30, 28 Серпня 2024
Підземелля у Бахмуті / фото з росджерел

Російська окупаційна армія, ймовірно, облаштувалася у підземних шахтах ArtWinery. Окупанти опублікували відео, де показали кадри з підземелля, на яких видно російські війська. За повідомленнями, тут дислокуються окупанти зі 195-го окремого медбатальйону.

Про це пише телеграм-канал “Бавовна”, також відео із підземель Бахмуту, яке датоване 27 серпням, редакція знайшла на пропагандистських ресурсах.

Бахмут на карті бойових дій

Вже рік Бахмут живе в повній російській окупації, росіяни пересуваються містом та періодично показують зруйновані вулиці та мікрорайони. Днями у мережі пропагандисти опублікували відео, нібито із підземель заводу шампанських вин в Бахмуті.

У відео самі росіяни кажуть, що вони облаштували сховище у підземеллі, де також утримують й російських поранених солдат. У відео нібито говорить російський окупант зі 195-го окремого медбатальйону. Це ж відео редакція знайшла на Youtube, скриншот наводимо нижче.

Росіяни, ймовірно, показують свою дислокацію у Бахмуті / фото з росджерел

Також відео з підземелля розмітив ще один пропагандистський паблік “донецкая группа новостей”.

Росіяни обуруюються, що відео виклали у відкритий доступ / фото з росджерел

Підтвердити точну дату зйомки даного відео ми не можемо. Ймовірно, росіяни можуть використовувати підземелля, як сховище для себе та поранених окупантів.

Нагадаємо, що у січні 2023 року росіяни намагалися підходити у Бахмуті до заводу шампанських вин. У кінці лютого 2024 року російська воєнкорка белла ліберман вже опублікували кадри з окупованого підземелля ArtWinery.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Прорив без втрат: бійці 31-ї ОМБр вийшли з тактичного “мішка” під Рівнеполем

Семаковська Тетяна 17:00, 8 Липня 2025
Ділянка фронту / фото DeepState

Підрозділ 31-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) Збройних сил України здійснив успішний прорив із так званого тактичного “мішка” на північ від Рівнополя, що на Донеччині.

Про це повідомили аналітики проєкту DeepState, які підтвердили вихід українських бійців із небезпечної ділянки фронту.

Донеччина: ситуація на фронті

Підрозділ 31-ї окремої механізованої бригади ЗСУ здійснив успішний прорив із так званого тактичного “мішка” на північ від Рівнополя. Як зазначають аналітики, складна ситуація тривала протягом кількох тижнів — українські військові перебували в оточенні з трьох боків. Попри тиск з боку ворога, всі бійці 1-го батальйону 31-ї ОМБр змогли залишити позиції організовано та без втрат. Лише один боєць отримав легке поранення під час прориву.

Аналітики DeepState додають, що впродовж останніх півтора місяця гарнізон на цій ділянці нечасто вступав у прямі бойові зіткнення. Основні сили противника були зосереджені на просуванні через Новопіль та вздовж траси. Проте до цього напрямок залишався осередком інтенсивних боїв. За словами військових, ситуація була настільки складною, що мінометні розрахунки іноді змушені були вести стрілецький бій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Розвідницю з Бахмута засудили до 8 років за шпигунство на користь фсб рф

Семаковська Тетяна 16:14, 8 Липня 2025
Бахмутянка, яка шпигувала на користь рф / фото Донецька обласна прокуратура

Жительку Бахмута засудили до 8 років позбавлення волі за співпрацю з фсб росії. Вона передавала ворогу відео з розташуванням українських військових у місті, прикидаючись, що знімає селфі.

Про вирок повідомили у Донецькій обласній прокуратурі.

Жительку з Бахмута засудили за шпигунство

Прокурори довели, що жінка виконувала вказівки російського агента та знімала позиції ЗСУ в Бахмуті, маскуючись під пересічну перехожу.

Слідство встановило, що у квітні 2022 року жінка в Telegram вийшла на контакт із представником фсб рф і добровільно погодилася передавати йому розвіддані. Після вербування вона почала фільмувати на телефон позиції українських військових у Бахмуті, зокрема, це були місця дислокації особового складу, розміщення штабу мотострілецької бригади ЗСУ та блокпости.

Щоб не привертати уваги, вона маскувала свою діяльність під зйомку селфі, тримаючи телефон перед собою, спрямовуючи камеру не на обличчя, а на військових.

Крім того, слідство виявило, що у 2014 році ця жінка брала участь у так званому “референдумі” на користь псевдореспубліки “днр”, тоді вона працювала у складі дільничної виборчої комісії.

Досудове розслідування проводилося Головним управлінням СБУ в Донецькій та Луганській областях. Весь цей час підозрювана перебувала під вартою. Її дії були кваліфіковані як держзрада та допомога ворогу під час збройної агресії проти України. Жінку засудили до 8 років позбавлення волі.

Читайте також:

До Бахмута приїхав російський депутат Денис Харитонов: що показав у місті

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Прорив без втрат: бійці 31-ї ОМБр вийшли з тактичного “мішка” під Рівнеполем

Підрозділ 31-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) Збройних сил України здійснив успішний прорив із так званого тактичного “мішка” на північ від Рівнополя, що на Донеччині. Про […]

Розвідницю з Бахмута засудили до 8 років за шпигунство на користь фсб рф

Жительку Бахмута засудили до 8 років позбавлення волі за співпрацю з фсб росії. Вона передавала ворогу відео з розташуванням українських військових у місті, прикидаючись, що […]

У “Дія”запустили цифровий простір для ветеранів та їх родин: які функції доступні

В Україні запустили новий цифровий сервіс — Ветеран PRO у застосунку “Дія”. Він дозволить ветеранам, ветеранкам і членам їхніх родин отримати найнеобхідніші державні послуги без […]

15:20, 08.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

переселенки
Історії

“Треба не чекати, а шукати можливості”: історії трьох переселенок, які наважились купити хати в селі

Тисячі родин переселенців втратили житло через війну. Через це дехто вимушений жити в тимчасових прихистках, орендувати житло чи мешкати у знайомих чи родичів. Разом з […]