Росіяни нарощують сили на Донеччині: де фіксують найбільше атак

Валентина Твердохліб 09:50, 28 Травня 2025
донеччині
Лінія фронту на Донеччині / скриншот мапи DeepState

Російська армія намагається зберегти темпи наступу на Донеччині, атакуючи на різних напрямках. Порівнюючи зимову активність ворога, кількість ворожих атак збільшується. Наразі найскладнішим відтинком фронту є Покровський, де щодня фіксують понад 50 штурмових і наступальних дій.

Про ситуацію на фронті розповідає Бахмут IN.UA.

Атаки рф на Донеччині

Окупанти намагаються зберегти темпи наступальних дій на всій лінії зіткнення. За даними DeepState, найважчим напрямком фронту залишається Покровський, де атак найбільше. Там ворог намагається розвинути успіх у напрямку Добропілля і перекидає великі сили для цього.

Значна активність зберігається також на Новопавлівському і Торецькому напрямках.

“Динаміка атак демонструє, що ворог фактично не припиняє наступальну кампанію, змушуючи Сили Оборони завжди бути у тонусі постійних атак, що ускладнює багато інших армійських процесів. В 2025 році кацапи дали частині особового складу відпочити і накопичитися у лютому, а з березня і по зараз середньодобові показники атак виросли на 41%”, — зазначають аналітики.

За даними ОСУВ “Хортиця”, протягом минулої доби окупанти провели 53 штурмових та наступальних атак на Покровському напрямку. Високу активність ворога фіксували в районах Зорі, Миролюбівки, Малинівки, Лисівки, Звірового, Удачного, Єлизаветівки, Котлиного, Горіхового, Новосергіївки, Новомиколаївки, Муравки, Котлярівки, Троїцького, Богданівки, Андріївки.

На Торецькому напрямку окупанти 15 разів намагалися прорвати українську оборону в районах Дружби, Диліївки та Торецька.

На Новопавлівському напрямку ЗСУ зупинили 16 атак у районах Костянтинополя, Бурлацького, Новополя, Зеленого Поля та в напрямку Шевченко.

Втрати рф за 27 травня

За даними Генштабу ЗСУ, протягом 27 травня російська армія втратила:

  • близько 1050 військових;
  • 4 танки;
  • 2 бойових броньованих машин;
  • 18 артилерійських систем;
  • 65 БПЛА оперативно-тактичного рівня;
  • 52 одиниці автомобільної техніки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити статус виплат ВПО онлайн: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 19 Липня 2025
Робота за ноутбуком / фото ілюстративне

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть перевірити статус своїх соціальних виплат онлайн, без необхідності відвідувати ЦНАП.

Детальніше про те, як скористатися електронним сервісом та перевірити статус ВПО — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як перевірити статус виплат ВПО онлайн

В Україні значно спростили процес подання документів на виплати для ВПО, а також створили можливість відстежувати статус без потреби відвідувати ЦНАП. Для цього достатньо зареєструватися в особистому кабінеті на сайті того ЦНАПу, до якого ви подавали заяву.

Для цього потрібно:

  • ввести у Google назву ЦНАПу, до якого ви зверталися;
  • перейти на його офіційний сайт і знайти розділ “Реєстрація на вебпорталі”;
  • заповнити реєстраційну форму, вказавши особисті дані та електронну адресу;
  • створити пароль і завершити реєстрацію;
  • увійти в кабінет та знайти розділ на кшталт “Стан справ” (назва може різнитися залежно від сайту);
  • ввести номер справи й отримати детальну інформацію про її статус.

На електронному порталі ЦНАП також можна:

  • подавати нові заяви на адміністративні послуги;
  • переглядати статус і деталі вже поданих звернень;
  • отримувати онлайн-консультації щодо соціального захисту;
  • користуватися додатковими послугами, які пропонує конкретний ЦНАП.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мрія про мир: бахмутянка перемогла у міжнародному конкурсі графіки

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:25, 18 Липня 2025
Векторна картина Каріни Тренбач / фото Каріни Тренбач

Бахмутянка Каріна Тренбач, яка зараз проживає на Полтавщині, перемогла в міжнародному конкурсі графіки. Дівчина здобула перше місце в номінації “Векторна графіка” завдяки роботі, створеній у межах спільного проєкту з американською дизайн-студією. У розмові з нами Каріна поділилась, що ця ілюстрація має особливу мету — привернути увагу іноземців до українців, які, попри війну, не втрачають надію на мир.

Бахмутянка поділилась з редакцією Бахмут IN.UA, як їй вдалося взяти участь в конкурсі.

Бахмутянка перемогла у міжнародному конкурсі графіки

Каріна Тренбач працює у “Гадяцькому Будинку дитячої та юнацької творчості”, де навчає дітей з 5 до 13 років ліпленню. Але, крім того, дівчина ще студентка Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, який наразі працює в Полтаві. Вона навчається за спеціальністю “Дизайн”, паралельно вдосконалює навички з веб- та графічного дизайну в “Alpaca — практичній школі ІТ-професій”.

Як зазначає сама дівчина, протягом навчання вона брала активну участь у конкурсах, і тому, коли викладачі з Alpaca School запропонували взяти участь в “Українсько-американському конкурсі з комп’ютерної графіки”, вона одразу погодилася.

Конкурс мав тему “Мої мрії про майбутнє”, а на створення роботи відводилося 36 годин. Каріна працювала близько 28 годин із перервами на сон. Роботу виконувала на графічному планшеті, використовуючи Adobe Photoshop.

Про натхнення

Відповідаючи на питання про те, що надихнуло дівчину на цю роботу, вона ділиться, це мрія про мир.

Мені здається, що якщо запитати кожного українця про мрії — усі згадають про мир. Ліва частина картини — це те, що, як мені здається, залишиться в кожного українця навіть після війни: те, що ми зберігаємо в серці — зокрема, згадки про дім, навіть якщо він уже зруйнований. А права частина — це якраз та мрія про майбутнє, про відбудову, про відновлені міста, про повернення додому, про щасливе мирне життя“, — каже дівчина.

За словами Каріни, її робота — це не про бажання перемогти в конкурсі, а про посил — мир в Україні, який вона хотіла передати не лише журі, а й 12 іноземним учасникам, зокрема, зі США та Казахстану. Бахмутянка наголошує: навіть якби не перемогла, головною метою було донести бачення українців — те, що попри все, вони не втрачають надії на мирне майбутнє.

Я запитала себе, що для мене наразі важливо — як для людини, яка живе в країні, де йде війна; яка втратила дім і не має змоги повернутися до рідних стін; як для людини, у якої близькі на фронті. Саме це і підштовхнуло мене до створення такої роботи“, — резюмувала бахмутянка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити статус виплат ВПО онлайн: покроковий гід

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть перевірити статус своїх соціальних виплат онлайн, без необхідності відвідувати ЦНАП. Детальніше про те, як скористатися електронним сервісом та перевірити статус […]

11:00, 19.07.2025 Скопіч Дмитро
IMG 7103 8b1e0

Нічний Бахмут: як до війни виглядав мікрорайон “Західний”

У 2020 році Бахмут ще дихав миром. У мікрорайоні Західному тоді стало по-особливому затишно: в оновленому парку з’явилися лавочки, висадили молоді дерева й квіти, тротуари […]

Історії

Мрія про мир: бахмутянка перемогла у міжнародному конкурсі графіки

Бахмутянка Каріна Тренбач, яка зараз проживає на Полтавщині, перемогла в міжнародному конкурсі графіки. Дівчина здобула перше місце в номінації “Векторна графіка” завдяки роботі, створеній у […]

16:25, 18.07.2025 Скопіч Дмитро

Для вагітних бахмутянок до Дня міста готують привітання: триває опитування

Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради проводить опитування серед вагітних жінок громади, які очікують народження малюка у вересні цього року. Майбутніх […]

14:19, 18.07.2025 Скопіч Дмитро
техніку

Торецькі комунальні підприємства планують здати техніку в оренду: хочуть заробити 1,3 мільйона гривень

У серпні 2025 року торецькі комунальні підприємства запланували провести п’ять аукціонів. Всі вони стосуються передачі в оренду комунальної техніки. Загальна сума, яку підприємства хочуть отримати […]