Росіяни квапляться перекинути додаткові дивізії у напрямку Часів Яру

Семаковська Тетяна 10:25, 2 Травня 2024
Український снайпер на позиції / фото Генштаб

Армія рф може спробувати перекинути частини 76-ї або 7-ї дивізії ПДВ, або обидві дивізії на схід України для підтримки штурмів в Донецькій області, та таким чином скористатися поточним вікном вразливості до того, як американська військова допомога почне надходити на фронт у повному обсязі.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Часів Яр: росіяни перекидають додаткові ресурси на захоплення

Російські війська хочуть використати свої сили на північний захід від Авдіївки для досягнення ширшого прориву в цьому районі, таким чином планують активізувати дії по захоплення Часів Яру. Ймовірно, що командування рф може мати намір ввести елементи 76-ї та 7-ї дивізій ПДВ як значне підкріплення для будь-якої з цих операцій. Крім того, нові резерви мають замінити виснажені війська рф.

Відомо, що російські війська створили угруповання сил на Бахмутському напрямку, ці війська також планують задіяти для наступу на Часів Яр. На думку аналітиків, така передислокація має ризик для здатності України сповільнити триваючі російські наступальні операції на сході України в найближчі тижні перед прибуттям американської допомоги.

Чи зможуть росіяни зайти за канал у Часів Ярі

Станіслав Бунятов, доброволець 24 ОШБ “Айдар” пише, що головна ціль росіян відрубати окраїну Часів Яру за каналом та вирівняти лінію. Потім ворог перейде до перетину самого каналу, який є головним барʼєром до основної частини міста та Костянтинівки. За його словами, найбільший тиск зараз приходиться на південь від Бахмутської траси.

“Особисто моя думка така: при правильній розстановці сил та засобів, за канал ворог зайти не зможе, там у нас є фортифікаційні споруди і контроль ФПВ. В майбутньому буде розвивати свою роботу в Кліщіївці, Андріївці, Іванівському та з напрямку Озарянівки, для інформаційного тиску та деморалізації свідомого населення”, — пише військовий.

Зазначимо, що за даними Генштабу на Бахмутському напрямку ЗСУ відбили 20 атак в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області; Верхньокам’янське, Спірне, Новий Донецької області.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут і Кам’янець-Подільський підписали Декларацію солідарності для підтримки ВПО

Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 29 Травня 2024
Декларація солідарності / фото Бахмутської міської ради

Бахмутська міська військова адміністрація та Кам’янець-Подільська міська рада уклали угоду про співпрацю щодо допомоги внутрішньо переміщеним особам під час робочої поїздки бахмутської делегації.

Про це повідомили в Бахмутській міській раді.

Декларація солідарності 

Ключовим результатом зустрічі стало підписання Декларації солідарності між Бахмутом і Кам’янцем-Подільським. Цей документ відкриває шлях для співробітництва у питаннях підтримки мешканців Бахмутської громади, які були змушені залишити свої домівки.

“Ця ініціатива є початком процесу співпраці та відкриває перспективи для пошуку нових партнерів, у тому числі для повоєнної відбудови територій”, – наголосив Олексій Рева.

Допомога ВПО

Під час візиту міські голови детально обговорили актуальні проблеми внутрішньо переміщених осіб та практичні кроки для їх підтримки. Серед ключових напрямків – тимчасове житло, працевлаштування, освіта дітей і медичне забезпечення.

Декларація солідарності закладає міцний фундамент для тіснішої співпраці між Бахмутом і Кам’янцем-Подільським в інтересах вимушених переселенців з прифронтових міст.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ПАРЄ підтримала виплату грошової допомоги українським біженцям для повернення в Україну після війни

Валентина Славінська Славінська Валентина 16:00, 29 Травня 2024
Засідання ПАРЄ / фото Олексій Гончаренко

Комітет з міграції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ухвалив рішення про надання фінансової підтримки українцям, які захочуть повернутися на батьківщину після завершення бойових дій. Ця норма стала частиною великої доповіді про міграційну ситуацію в Україні.

Про це повідомив нардеп та очільник Комітету з міграції, біженців та переміщених осіб Олексій Гончаренко

Виплати біженцям за повернення до України

Ця норма є вкрай важливою для майбутнього відновлення України та повернення вимушених переселенців додому. Фінансова підтримка допоможе українцям розпочати нове життя на батьківщині після деокупації.

Опитування серед бахмутян 

Нещодавно редакція Бахмут IN.UA провела велике опитування серед своїх читачів. Понад 80% з 6 тисяч респондентів висловили бажання повернутися в Бахмут після війни. Близько 70% були готові долучитися до відбудови міста фінансово або фізичною працею.

Дехто з опитуваних готовий повернутися, але інші ставляться до перспективи повернення скептично через руйнування та брак ресурсів для відбудови.

Хочу і сподіваюся повернутись. Але маючи інженерну освіту та солідний життєвий досвід не вірю. Сил та фінансів не вистачить знову стартувати з нуля, гірше ніж з нуля – з руїн. А в допомогу держави в особі її чиновників не вірю вже давно. Згадайте Чорнобиль, так для прикладу

Бахмутянин // в опитування

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут і Кам’янець-Подільський підписали Декларацію солідарності для підтримки ВПО

Бахмутська міська військова адміністрація та Кам’янець-Подільська міська рада уклали угоду про співпрацю щодо допомоги внутрішньо переміщеним особам під час робочої поїздки бахмутської делегації.

ПАРЄ підтримала виплату грошової допомоги українським біженцям для повернення в Україну після війни

Комітет з міграції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ухвалив рішення про надання фінансової підтримки українцям, які захочуть повернутися на батьківщину після завершення бойових дій. Ця […]

1000 гривень у руках

Як продовжити отримання житлових субсидій та пільг у 2024 році: інструкція від Пенсійного фонду

Пенсійний фонд України оприлюднив оновлену інформацію про перелік документів та способи подання заяв для продовження виплат житлових субсидій та пільг у 2024 році. Скористайтеся зручними […]

Підтримка дітей

Нова грошова допомога від ЮНІСЕФ для сімей з вразливих категорій при евакуації з прифронтових територій

Уряд запровадив нову грошову допомогу від ЮНІСЕФ для сімей з дітьми, які вимушено евакуюються з прифронтових районів Харківської та Сумської областей. Допомога становитиме 3600 грн […]

У Рівному зведуть модульне містечко для реабілітації військових: деталі

У Рівному планують збудувати модульне містечко з котеджних будинків для тимчасового проживання військових, які проходять реабілітацію після поранень.