Росіяни квапляться перекинути додаткові дивізії у напрямку Часів Яру

Семаковська Тетяна 10:25, 2 Травня 2024
Український снайпер на позиції / фото Генштаб

Армія рф може спробувати перекинути частини 76-ї або 7-ї дивізії ПДВ, або обидві дивізії на схід України для підтримки штурмів в Донецькій області, та таким чином скористатися поточним вікном вразливості до того, як американська військова допомога почне надходити на фронт у повному обсязі.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Часів Яр: росіяни перекидають додаткові ресурси на захоплення

Російські війська хочуть використати свої сили на північний захід від Авдіївки для досягнення ширшого прориву в цьому районі, таким чином планують активізувати дії по захоплення Часів Яру. Ймовірно, що командування рф може мати намір ввести елементи 76-ї та 7-ї дивізій ПДВ як значне підкріплення для будь-якої з цих операцій. Крім того, нові резерви мають замінити виснажені війська рф.

Відомо, що російські війська створили угруповання сил на Бахмутському напрямку, ці війська також планують задіяти для наступу на Часів Яр. На думку аналітиків, така передислокація має ризик для здатності України сповільнити триваючі російські наступальні операції на сході України в найближчі тижні перед прибуттям американської допомоги.

Чи зможуть росіяни зайти за канал у Часів Ярі

Станіслав Бунятов, доброволець 24 ОШБ “Айдар” пише, що головна ціль росіян відрубати окраїну Часів Яру за каналом та вирівняти лінію. Потім ворог перейде до перетину самого каналу, який є головним барʼєром до основної частини міста та Костянтинівки. За його словами, найбільший тиск зараз приходиться на південь від Бахмутської траси.

“Особисто моя думка така: при правильній розстановці сил та засобів, за канал ворог зайти не зможе, там у нас є фортифікаційні споруди і контроль ФПВ. В майбутньому буде розвивати свою роботу в Кліщіївці, Андріївці, Іванівському та з напрямку Озарянівки, для інформаційного тиску та деморалізації свідомого населення”, — пише військовий.

Зазначимо, що за даними Генштабу на Бахмутському напрямку ЗСУ відбили 20 атак в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області; Верхньокам’янське, Спірне, Новий Донецької області.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Семаковська Тетяна 16:11, 2 Липня 2025
Алебстрове лиття на будівлі бахмутського музею / фото Управління культури Бахмутської міської ради

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало включення цього елементу до обласного переліку. Зазначимо, що офіційно в Бахмуті не має жодного елементу, який був б включений до нематеріальної культурної спадщини.

Про деталі ініціативи редакції Бахмут IN.UA розповіла Ірина Булгакова, начальниця управління культури.

Алебастрове лиття

Йдеться про унікальне місцеве ремесло, це виготовлення прикрас для інтер’єру з алебастру, що побутувало серед мешканців Бахмута в минулому столітті. Колись подібні вироби прикрашали стелі, дзеркала, дверні арки, зокрема й у громадських будівлях.

Ірина Булгакова пояснює, що ідея внести алебастрове лиття до нематеріальної культурної спадщини області з’явилося під час обговорень з іншими громадами, які активно збирають та зберігають історію своїх громад таким чином.

Вирішили, що нам так само треба цим зацікавиться і зайнятися цим питанням, бо в нас жодного елементу не було внесено. Але наша культура дуже багата. Ми знайшли носійку цієї культури, в якої ще прабабуся займалася ліпленням. Ми хочемо зберегти  ідентичність бахмутської культури, й передати цю традицію далі. Це може стати першим елементом нематеріальної культурної спадщини з Бахмута, якщо громада підтримає цю ініціативу,

розповідає начальниця управління культури // Ірина Булгакова

Наразі фахівці збирають спогади, свідчення та думки громади через онлайн-анкету.

“Зараз працюємо з нашим краєзнавчим музеєм, щодо історичної довідки всього напрямку, працюємо по заповненню документів. Це робота така дуже кропітка, бо багато документів треба заповнити. Це й інвентарна картка, і облікова картка”, — пояснює Ірина Булгакова.

В серпні планується обласна нарада, на якій й представлятимуть алебастрове лиття та ухвалюватимуть рішення, чи включати його до нематеріальної спадщини регіону. У планах є відродження алебастрового ремесла, бахмутян хочуть залучати до майстер-класів та уроків при Центрах або осередках підтримки бахмутян, аби зберегти історію.

Крім того, у планах є й виставки елементів алебастрового лиття. Очільниця управління культури пояснює, що експозиція може включати як нові роботи бахмутян, які будуть створені під час майстер-класів, так й зацифровані елементи з Бахмута.

Заповнити анкету можна за посиланням: https://forms.gle/xowqBgCQcrTrcX8C6. Форма буде відкрита до 31 липня 2025 року. За словами пані Ірини, у анкеті вже є понад 20 відповідей, і в багатьох з них люди згадують, що алебастрові вироби вони часто зустрічали в Бахмуті.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грошова підтримка для ВПО від “Карітас Полтава”: хто і як може отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:50, 2 Липня 2025
Грошові виплати на оренду житла для переселенців / фото НБУ

Благодійна організація “Карітас Полтава” продовжує реалізацію програми фінансової допомоги для постраждалих внаслідок війни, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які потребують підтримки з оплатою житла.

Про це йдеться в офіційному повідомленні організації.

Грошова допомога від Карітас у Полтаві

Грошова допомога призначена для новоприбулих ВПО, які переїхали до Полтавської області менше ніж 30 днів тому та отримали довідку ВПО. Підтримка орієнтована на найбільш вразливі категорії населення:

  • люди з інвалідністю або тяжкими хворобами;
  • самотні літні люди або домогосподарства, що складаються з однієї чи двох осіб пенсійного віку без підтримки родичів;
  • одинокі матері або батьки з дітьми до 18 років;
  • багатодітні родини (троє і більше дітей);
  • вагітні жінки та матері з дітьми до трьох років.

Додаткові умови

Обов’язковою умовою участі є середньомісячний дохід на одного члена сім’ї, що не перевищує 6 318 гривень. Крім того, підтримка не надається тим, хто вже отримував аналогічну грошову допомогу від інших організацій.

Необхідні документи та як отримати допомогу

Для подання заявки на отримання коштів необхідно мати при собі:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • довідку ВПО;
  • рахунок IBAN;
  • документи, що підтверджують належність до однієї з вразливих категорій;
  • довідки ОК-5 та ОК-7.

Як подати заявку

Звернутися можна до офісу “Карітас Полтава” за адресою: м. Полтава, вул. Пилипа Орлика, 20/1. Для отримання консультації телефонуйте: +380 (50) 346 4693. Всі звернення розглядаються індивідуально.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало […]

Грошова підтримка для ВПО від “Карітас Полтава”: хто і як може отримати

Благодійна організація “Карітас Полтава” продовжує реалізацію програми фінансової допомоги для постраждалих внаслідок війни, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які потребують підтримки з оплатою житла. […]

14:50, 02.07.2025 Скопіч Дмитро

Бахмутська житлова управляюча компанія провела першу закупівлю на роботи в Гощі

Бахмутська житлова компанія проводить першу закупівлю на роботи в Гощі. Розповідаємо, що саме планують зробити. Житло для бахмутян в Гощі За даними платформи Прозорро комунальне […]

Закупівлі

Що придбала Торецька МВА у червні: аналіз закупівель на Прозорро

Близько 150 тисяч гривень у червні витратила Торецька міська військова адміністрація на закупівлі. Що саме придбали за ці кошти, читайте на Бахмут IN.UA. Торецьк, закупівлі […]

У Костянтинівці внаслідок удару FPV-дроном постраждали четверо людей

Близько 5-ї ранку російські війська атакували цивільну інфраструктуру Костянтинівки за допомогою FPV-дрона. Є 4 постраждалих. Про це повідомили в Костянтинівській МВА. Обстріл Костянтинівки 2 липня […]