Російська армія намагається відновити наступ на півдні від Покровська

Валентина Твердохліб 10:15, 20 Лютого 2025
покровська
Наступ біля Покровська / скриншот мапи DeepState

Росіяни намагаються відновити темпи наступу біля Покровська. Для цього вони накопичують живу силу і техніку. Натомість у ЗСУ теж є успіхи в обороні. Окупанти не можуть відновити свої позиції в селі Піщане, звідки були вибиті українськими захисниками.

Про ситуацію на Покровському напрямку розповідає Бахмут IN.UA.

Наступ росіян на Покровськ

Військовий оглядач Костянтин Машовець повідомляє, що росіяни намагаються відновити наступ на Покровському напрямку. Очевидно, що наступальні дії вони відновлюватимуть на півдні і південному заході від Покровська.

Наразі окупанти мають тактичне вклинення у систему оборони ЗСУ на ділянці Успенівка–Шевченко глибиною до 7,6-7,7 кілометрів. Його вони намагаються розширити в напрямках Нововасилівка–Успенівка і Солоне–Удачне.

Також ворожі війська планують просуватися на північ за дорогу Покровськ–Межова в районі села Котлине, де передові підрозділи рф утримують агрофірму “Ковалиха”.

Просування росіян на півдні від Покровська / скриншот мапи DeepState

Про можливе відновлення наступу біля Покровська повідомляє і боєць СОУ Станіслав Бунятов.

“На Покровському напрямку фіксується збільшення присутності ворожої техніки в тилових районах Селидове, накопичують піхоту для подальших штурмових дій Успенівки та населених пунктів поряд”, — стверджує військовий.

Успіхи ЗСУ біля Покровська

Протягом останніх трьох діб противник не просунувся вперед. Натомість успіхи є в ЗСУ. Всі спроби окупантів відновити становище в районі звільненого села Піщане провалилися. Також на схід від селища Котлине, завдяки успішній контратаці ЗСУ в районі Піщаного, з двох флангів були охоплені російські підрозділи, які раніше підійшли впритул до села Звірове.

“У зв’язку з цим слід зазначити, що якщо підрозділи Збройних Сил України зможуть просунуться на відстань бодай 1 км по трасі Т-0406 у південно-західному напрямку, у напрямку Котлине, то, швидше за все, противнику доведеться припинити свої безперервні атаки в районі агрофірми “Ковалиха”, а також на захід від Котлиного, і взагалі відійти від дороги на Межову на південь. Крім того, той факт, що протягом вже 5-6 діб ворог так і не зміг взяти села Удачне та Успенівка (хоча зміг “зачепитися” за них своїми передовими підрозділами), де щодня тривають уперті бої, говорить про те, що загальне положення ударного угруповання противника на “верхівці” його тактичного вклинення на південь та південний захід від Покровська аж ніяк не стійке”, — зазначає Костянтин Машовець.

Відновлені позиції ЗСУ в районі Покровська (виділено блакитним) / скриншот мапи DeepState

Крім того, ЗСУ вдалося провести серію успішних контратак в районі села Даченське. Завдяки цьому українські захисники отримали незначне просування на південь.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]