Радіодиктант національної єдності у 2024 читатиме поет з Донеччини

Семаковська Тетяна 14:00, 9 Жовтня 2024
Написання диктанту / фото ілюстративне, Getty

Вже 25 жовтня в Україні відбудеться Радіодиктант національної єдності, який присвятять Дню української писемності. Його читатиме поет з Донеччини, а нині військовий, Павло Вишебаба.

Про це повідомили в Суспільному.

Радіодиктант національної єдності-2024

За словами керівника проєкту “Радіодиктант національної єдності” Дмитра Хоркіна та координаторки радіодиктанту Юлії Шелудько в етері Українського Радіо, цього року авторкою диктанту стане українська письменниця Оксана Забужко, а читатиме її текст письменник, музикант і військовий Павло Вишебаба — уродженець міста Краматорськ, що на Донеччині.

Що відомо про авторку та диктора

Оксана Забужко — відома сучасна письменниця, авторка бестселерів “Польові дослідження з українського сексу” (1996) та “Музей покинутих секретів” (2009). Вона також є лауреаткою багатьох українських та міжнародних премій, зокрема, Національної премії України імені Тараса Шевченка (2019) та “Книга року ВВС” (2020).

Павло Вишебаба — уродженець Краматорська та відомий поет, музикант. Він добровільно пішов на війну з початком повномасштабного російського вторгнення. В той же рік він випустив збірник віршів “Тільки не пиши мені про війну”.

Цікаві факти про українську мову

Під час війни для багатьох українська мова стала сакральним символом незламності. Редакція Бахмут IN.UA розповідає громадянам про те, які маловідомі факти стосуються нашої рідної мови. Скільки усього разів забороняли українську мову? Якими були перші слова, написані українською? Хто дам українській мові статус офіційної? Яка найуживаніша та найменш уживана букви в мові? Відповіді на питання дізнавайтесь в матеріалі за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Людям, які старші 60 років, можуть не продовжити виплати ВПО: деталі

Валентина Твердохліб 10:35, 9 Жовтня 2024
виплати
Пенсіонер / фото Pexels

Допомога на проживання для ВПО встановлюється на 6-місячний термін. Після завершення цього строку виплати або подовжують, або можуть припинити.

В яких випадках виплати ВПО припиняють для людей, які старші 60 років, пояснює юридичний порадник для ВПО.

Виплати ВПО для людей, які старші 60 років

Однією з важливих змін у Порядку надання допомоги на проживання ВПО є пряме закріплення можливості продовження допомоги на проживання людям, які досягли 60-річного віку. Виплата допомоги призначається на 6-місячний період на підставі заяви на призначення допомоги.

Однак, продовжити виплати можуть не для всіх літніх людей. Їх можуть припинити у разі:

  • наявності в людини депозитів, дороговартісних покупок та житла на території, не внесеній до Переліку бойових дій/тимчасової окупації;
  • якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім’ї протягом 3-місячного періоду перевищує 9 444 гривні.

При цьому для продовження виплат не беруться до уваги період переміщення та зайнятість людини. Переселенцям, які досягли 60-річного віку, не потрібно додатково бути працевлаштованими чи стояти на обліку в Центрі зайнятості.

Юристи порадника для ВПО неодноразово стикалися з ситуаціями, коли переселенцям, які досягли пенсійного віку, але через недостатність страхового стажу не мали права на пенсію, відмовляли у продовженні виплат або ж відправляли в Центр зайнятості. В таких випадках юристи наполягали на тому, що досягнення пенсійного віку вже саме по собі повинно сприйматися як факт втрати працездатності по віку без прив’язки до призначення пенсії. Зараз же це прямо закріпили у Порядку надання допомоги на проживання ВПО.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Медіа “Східний Варіант” оголосило набір до Школи громадянської журналістики

Валентина Твердохліб 18:10, 8 Жовтня 2024
журналістики
Школа громадянської журналістики / фото “Східний Варіант”

Онлайн-медіа “Східний Варіант” запускає Школу громадянської журналістики. Тренінги будуть цікаві тим, хто хоче дізнатися більше про безпечне висвітлення інформації про тимчасово окуповані території.

Про це повідомляє медіа “Східний Варіант”.

Школа громадянської журналістики: як взяти участь

У межах Школи громадянської журналістики проведуть чотири онлайн-тренінгів. Вони відбудуться у жовтні-листопаді. Школа має закритий формат, тому за потреби можлива анонімна участь.

Тренінги мають на меті надати розуміння українцям та українкам, як безпечно та ефективно розповідати про реальність на окупованих територіях, обмінюватися інформацією або шукати її.

У межах школи лектори поділяться досвідом: 

  • як коректно висвітлювати тему тимчасово окупованих територій у своїх текстах?
  • як безпечно обмінюватися інформацією?
  • як шукати та перевіряти новини з окупованих або прифронтових територій України?
  • як безпечно підтримувати зв’язок з українцями та українками на ТОТ?

“Східний Варіант” активно висвітлює життя ТОТ сходу України, зокрема інформаційно допомагає українцям та українкам, які звертаються на “гарячу лінію” медіа. Команда поділиться своїм досвідом з людьми, які зацікавлені у тому, аби розкривати правду світові про життя в російській окупації.

Для кого ця школа:

  • для людей, які виїхали з ТОТ або з прифронтових територій і хочуть безпечно висвітлювати тему війни чи окупації;
  • для тих, хто живе на ТОТ і прагне безпечно передавати інформацію про реалії російської окупації; 
  • для всіх, хто прагне писати та працювати з темою тимчасово окупованих територій у своїх матеріалах.

Пройти навчання в межах Школи громадянської журналістики можна, заповнивши реєстраційну форму за посиланням. Заявки прийматимуть до 20 жовтня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

кампус

Маріупольський університет збудує в Києві великий кампус для студентів

Маріупольський державний університет збудує в Києві великий кампус. Для цього навчальному закладу виділили 4 гектарів землі. Передача такої великої території під кампус релокованого закладу освіти […]

Евакуаційний потяг

Евакуація з Донеччини у жовтні: куди і як часто їздять евакуаційні рейси

У Донецькій області триває евакуація населення. Людей закликають виїжджати з небезпечних територій, аби зберегти здоров’я і життя. Евакуацію організовує обласна влада спільно з громадами. Як […]

Пам’ять у полум’ї: росіяни показали знімки із квартир бахмутян

Російські окупаційні війська в одному з пропагандистських Telegram-каналів опублікували відеоролик з Бахмута, в якому показали декілька старих фотографій містян, знайдених в їх зруйнованих в будинках. […]

часів яр

Росіяни просунулися в Часовому Яру: яка ситуація в місті. Розповідає Сергій Чаус

Російські окупанти не полишають намірів захопити Часів Яр на Донеччині. Останніми днями вони накопичували сили біля міста і намагалися прорвати оборону. Частково їм це вдалося. […]

Евакуація до Чернівецької області з Донеччини: найближча дата виїзду

Мешканці та мешканки Донеччини, які проживають неподалік лінії фронту, можуть евакуюватися до Чернівецької області. Вже на місті їм гарантується безплатне житло у закладах комунальної форми […]

10:05, 18.10.2024 Скопіч Дмитро