На півдні Бахмута Сили оборони мають успіхи поблизу Кліщіївки та Андріївки. Росіяни поступово відходять із цих населених пунктів. Через нестачу важкого озброєння на Бахмутському напрямку окупанти застосовують танки не для танкових дуелей, а як артилерію.
Про це пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича, старший лейтенант Олег Калашніков розповів у інтерв’ю «24 Каналу».
За його словами, після успішних дій ЗСУ росіяни намагаються одразу контратакувати наші підрозділи.
Ворог постійно здійснює контратаки. Основна задача росіян зупинити наше просування. Завжди, коли маємо успіх, спостерігаємо ворожі атаки. Також ворог перевіряє нашу оборону, чи вдасться десь її посунути. З травня місяця йому це не вдається, все безрезультатно.
Олег Калашніков // пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича
Пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков. Фото: АрміяInform
Проблеми росіян з озброєнням
Старший лейтенант зазначив, що через нестачу важкого озброєння на Бахмутському напрямку окупанти використовують танки у якості артилерії. Він додав, що тут воюють 80-й та 68-й російські танкові полки.
Під Бахмутом воює 80-й та 68-й російський танковий полк, які, за словами росіян, мають новітнє озброєння. У противника просто вже не вистачає технічного резерву як у важкому озброєнні, так і безпосередньо у легкоброньованій техніці. Танки росіяни використовують як артилерію, яка працює на незначну відстань — 5-8 кілометрів, але може діставати до 12 кілометрів. Наразі ворог збирає усе наявне озброєння і кидає на фронт, аби стримати просування ЗСУ. Це стосується не лише нашого Бахмутського напрямку.
Олег Калашніков // пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича
Військовий додав, що поступово українська армія здобуває перевагу в артилерійському озброєнні.
На початку року на Бахмутському напрямку ворог мав перевагу в артилерії: на один артилерійський ствол ЗСУ було 5-6 артилерійських установок росіян, на деяких ділянках — до 8. Наразі сили стають паритетними. Щомісяця з травня по серпень окупанти в середньому втрачали 640-650 одиниць ствольної артилерії. Окупанти не встигають компенсувати ці втрати, адже щомісяця вони можуть поставляти 200-300 одиниць. Це ті артилерійські установки, які ворог знімає зі зберігання, відновлює і направляє на фронт.
Сили оборони дуже якісно відпрацьовують. При чому, це не лише контрбатарейна боротьба. Це зусилля дронів та наших спецпризначенців, які їх також знищують.
Олег Калашніков // пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича
Ситуація на фронті в районі Бахмута. Фото: DeepStateMapLive
У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.
Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.
Навчання для жінок у Києві 2025
Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:
водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
операторка верстатів з програмним керуванням;
фрезерувальниця;
електрогазозварниця;
машиністка екскаватора;
столярка та інші.
Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.
Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.
Хто може долучитися до програми
Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.
Як подати заявку
Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.
Ремонтна бригада ДТЕК знову потрапила під обстріл у Донецькій області. Про це повідомили у ДТЕК. Росіяни обстріляли машину ДТЕК Сьогодні в Донецькій області ремонтна бригада […]
У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]
16 травня російські війська двічі атакували Костянтинівку з використанням дронів-камікадзе типу “Молнія-1” та FPV. Обстріл стався близько 11:30 дня. Про це повідомила Донецька обласна прокуратура. […]
У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]
16 травня до України повернули тіла 909 полеглих Захисників, які загинули на різних напрямках фронту. Репатріація стала можливою завдяки скоординованим діям державних органів і підтримці […]