На півдні Бахмута Сили оборони мають успіхи поблизу Кліщіївки та Андріївки. Росіяни поступово відходять із цих населених пунктів. Через нестачу важкого озброєння на Бахмутському напрямку окупанти застосовують танки не для танкових дуелей, а як артилерію.
Про це пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича, старший лейтенант Олег Калашніков розповів у інтерв’ю «24 Каналу».
За його словами, після успішних дій ЗСУ росіяни намагаються одразу контратакувати наші підрозділи.
Ворог постійно здійснює контратаки. Основна задача росіян зупинити наше просування. Завжди, коли маємо успіх, спостерігаємо ворожі атаки. Також ворог перевіряє нашу оборону, чи вдасться десь її посунути. З травня місяця йому це не вдається, все безрезультатно.
Олег Калашніков // пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича
Пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков. Фото: АрміяInform
Проблеми росіян з озброєнням
Старший лейтенант зазначив, що через нестачу важкого озброєння на Бахмутському напрямку окупанти використовують танки у якості артилерії. Він додав, що тут воюють 80-й та 68-й російські танкові полки.
Під Бахмутом воює 80-й та 68-й російський танковий полк, які, за словами росіян, мають новітнє озброєння. У противника просто вже не вистачає технічного резерву як у важкому озброєнні, так і безпосередньо у легкоброньованій техніці. Танки росіяни використовують як артилерію, яка працює на незначну відстань — 5-8 кілометрів, але може діставати до 12 кілометрів. Наразі ворог збирає усе наявне озброєння і кидає на фронт, аби стримати просування ЗСУ. Це стосується не лише нашого Бахмутського напрямку.
Олег Калашніков // пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича
Військовий додав, що поступово українська армія здобуває перевагу в артилерійському озброєнні.
На початку року на Бахмутському напрямку ворог мав перевагу в артилерії: на один артилерійський ствол ЗСУ було 5-6 артилерійських установок росіян, на деяких ділянках — до 8. Наразі сили стають паритетними. Щомісяця з травня по серпень окупанти в середньому втрачали 640-650 одиниць ствольної артилерії. Окупанти не встигають компенсувати ці втрати, адже щомісяця вони можуть поставляти 200-300 одиниць. Це ті артилерійські установки, які ворог знімає зі зберігання, відновлює і направляє на фронт.
Сили оборони дуже якісно відпрацьовують. При чому, це не лише контрбатарейна боротьба. Це зусилля дронів та наших спецпризначенців, які їх також знищують.
Олег Калашніков // пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича
Ситуація на фронті в районі Бахмута. Фото: DeepStateMapLive
На російських пропагандистських пабліках публікують кадри з Бахмута. Окупанти показали архівні фото міста, на яких зафіксовані руйнування. Коли зроблені ці фото не повідомляється. Очевидно, що це літні знімки, адже видно рясну зелень.
Редакція публікує вибрані знімки.
Бахмут, фото з окупації
Російські окупанти публікують архівні фото з Бахмута. Ці кадри, ймовірно, зроблені влітку, але показали їх тільки зараз.
На фото видно руйнування, завдані ударами рф. Приватні будинки бахмутян зруйновані, від деяких осель залишились самі руїни.
Вид на приватний сектор з висоти / фото росджерелаБудинки бахмутян зруйновані / фото росджерелаВцілілих будівель немає / фото росджерела
У кадр потрапили й деякі багатоповерхівки. Квартири в цих будинках знищені.
Вид зі зруйнованої оселі / фото росджерелаЗруйнований дах будинку / фото росджерелаВид на житловий масив / фото росджерелаБудинок, пошкоджений обстрілами / фото росджерелаНаслідки обстрілу / фото росджерела
Також у кадр потрапив Народний дім. Він теж знищений прямим потраплянням снаряда.
У середу, 2 квітня, відбудеться прямий ефір щодо законопроєкту №11161 та механізмів компенсації житла для ВПО. Законопроєкт, який передбачає механізм компенсації за житло на тимчасово окупованих територіях, був підтриманий Верховною Радою 19 грудня 2024 року. Та закон так і не запрацював, оскільки вже три місяці очікує на підпис президента. Активісти навіть створили петицію із закликом підписати закон, яка зібрала понад 25 тисяч підписів.
Під час прямого ефіру відбудеться обговорення поточної ситуації з ухваленим законопроєктом та будуть надані відповіді на запитання людей.
Учасники ефіру зможуть:
поставити питання авторам законопроєкту;
дізнатися актуальну інформацію про статус законопроєкту;
обговорити важливість компенсаційного механізму.
Спікерами обговорення будуть народний депутат України Артур Герасимов і бахмутський активіст, ініціатор закону Аркадій Петросян.
Ефір відбудеться 2 квітня о 16:00. Долучитися до нього можна:
Також ви можете залишити свої запитання для обговорення за посиланням.
Нагадаємо, що раніше редакція “Бахмут IN.UA” зібрала в бахмутян запитання щодо закону №11161. Серед питань, які турбують найбільше — подання заяви, отримання компенсації за квартиру на кілька власників, коефіцієнт вартості житла для Донецької області тощо. Відповіді на найактульніші питання шукайте в нашому матеріалі.
Читайте також:
Бахмутяни можуть отримати допомогу з подачею заяви до міжнародного Реєстру збитків: куди звертатися
На російських пропагандистських пабліках публікують кадри з Бахмута. Окупанти показали архівні фото міста, на яких зафіксовані руйнування. Коли зроблені ці фото не повідомляється. Очевидно, що […]
У середу, 2 квітня, відбудеться обговорення законопроєкту №11161 про компенсацію за житло на ТОТ. Воно проходитиме онлайн у прямому ефірі. Про це повідомляє Асоціація молодих […]
Благодійна організація “Карітас” реалізує програму REMARKET для підтримки бізнесу. В межах проєкту бізнеси можуть працевлаштувати ВПО та отримати за це 14 340 гривень доплати протягом […]
Російські пропагандистські джерела опублікували ролик зі свідченнями жінки, яка, нібито, переховувала дитину в місті Часів Яр. “Евакуйована” жінка стверджує, що добровільно тримала дитину в небезпеці, щоб виїхати […]
Російська армія має просування на Новопавлівському і Торецькому напрямку фронту. Окупанти пройшли вперед у селищі Розлив і біля села Пантелеймонівка. Про ситуацію на фронті розповідає […]