Працівники захопленого заводу в Донецьку скаржаться, що їм роками не виплачують зарплати

Валентина Твердохліб 15:45, 17 Грудня 2024
Працівники заводу “Донецькгірмаш” / скриншот

Працівники захопленого окупантами заводу “Донецькгірмаш” скаржаться на окупаційну владу. Люди зазначають, що нове керівництво роками не виплачує їм зарплати і постійно порушує так зване “трудове законодавство днр”.

Обурені люди описали свої скарги у відеозверненні.

Донецьк, заборгованість зарплат

Працівники заводу “Донецькгірмаш” записали відеозвернення, в якому описали проблеми, що з’явилися після захоплення підприємства так званою “владою днр”.

За словами співробітників заводу, протягом десяти років окупанти систематично порушують трудове законодавство. Основне питання, яке турбує людей — невиплата заробітної плати, внаслідок чого накопилася велика заборгованість. За словами працівників, зароблені кошти керівництво заводу свідомо виплачує вибірково. При цьому кошти перераховують ще й не в повному обсязі — сума не відповідає навіть мінімальному розміру оплати праці, встановленому в “днр”.

Окрім цього, працівники “Донецькгірмашу” зазначають, що їм не виплачують і лікарняні. Зокрема, люди не отримали виплати за 2022-2023 роки. Також не виплачуються обіцяні кошти чоловікам, яких примусово відправили на війну в Україні.

Наразі завод на межі зупинки, адже основна частина його працівників — пенсіонери. Як зазначають самі співробітники, вони ходять на роботу “на голому ентузіазмі”.

Щоб вирішити проблему з боргами по зарплатах, працівники заводу вже зверталися до так званого “голови днр” дениса пушиліна. Однак, окупаційна влада так і не погасила заборгованість.

Тепер люди вирішили звернутися до путіна. Вони сподіваються, що це питання їм допоможе вирішити росія.

Звернення працівників “Донецькгірмашу” / скриншот

“Донецькгірмаш” до війни

До 2014 року “Донецькгірмаш” був відомий, як велике машинобудівне підприємство. Продукція заводу постачалася в 34 країни світу.

На заводі виготовляли різноманітне обладнання для роботи гірників. Зокрема, гірничодобувні землерийні комплекси, шахтні підйомні машини, причіпне обладнання, вентиляційні установки для провітрювання шахт, очисні насоси тощо.

У 2014 році роботу заводу зупинили через бойові дії. Потім його захопила самопроголошена влада “днр”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бійці “Азову” атакували логістичні шляхи окупантів у Донецьку та околицях

Валентина Твердохліб 13:00, 12 Червня 2026
азов
Карта уражень / скриншот

Бійці 41-го полку безпілотних систем Pilum 1-го корпусу НГУ “Азов” атакують логістику російських військ на тимчасово окупованих територіях. Під вогневим контролем українських захисників перебувають дороги в Донецьку та його околицях, якими окупанти перекидають техніку та живу силу.

Про це повідомляють бійці полку Pilum.

Ураження росіян у Донецьку

Оператори 41-го полку безпілотних систем Pilum 1-го корпусу НГУ “Азов” завдають ударів по логістиці російських окупаційних військ на дорогах Донецька та його околиць. Оператори дронів контролюють ділянки доріг між тимчасово окупованими Донецьком, Горлівкою, Зугресом, Старобешевим, Докучаєвськом і Кураховим. Саме цим маршрутом росіяни перекидають живу силу і боєприпаси для забезпечення своїх підрозділів на лінії зіткнення.

На оприлюдненому відео зафіксовано ураження російської техніки в тилу окупантів. Дрони вдарили по вантажівках, тралах та автоцистернах. Кількість ураженої техніки не уточнюється.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Окупанти заявили про розгляд заяв на компенсації від жителів Бахмутського району

Валентина Твердохліб 12:00, 12 Червня 2026
багатоповерхівки, заяви
Знищений житловий квартал у Бахмуті / фото росджерела

Росіяни на окупованій Донеччині звітують про розгляд заяв на компенсації від мешканців Бахмутського району. Втім жодних подробиць про населені пункти і рішення комісії окупанти не повідомляють. Через це в мешканців ТОТ є недовіра до окупантів.

Про це пише Бахмут IN.UA.

Окупанти розглядають заяви на компенсації

Росіяни продовжують робити нові заяви щодо компенсацій мешканцям окупованої Донеччини. За інформацією одного з пропагандистських каналів, цього тижня провели засідання міжвідомчої комісії, під час якого, нібито, розглянули 156 заяв. Всі вони були від мешканців так званого Артемівського муніципального округу. Нагадаємо, що до складу цієї окупаційної адміністративної одиниці входять понад 70 наслених пунктів, серед яких Бахмут, Соледар, Сіверськ і Часів Яр.

Міжвідомча комісія, нібито, розглядає заяви з населених пунктів, де відсутні органи місцевого самоврядування. Більше жодних деталей окупанти не повідомляють. Невідомі ні населені пункти, щодо яких були заяви, ні рішення комісій. Чи справді окупанти розглядати заяви і чи отримали люди обіцяні кошти, невідомо.

Люди вимагають прозорості і відкритої звітності в роботі комісії / скриншот

Нагадаємо, що минулого тижня росіяни звітували про перше засідання комісії, де розглядали справи щодо так званих “закритих” міст. Загалом щодо таких міст, нібито, розглянули 184 заяви. Позитивне рішення, начебто, отримали шестеро людей, їм призначили виплати на загальну суму 12,2 мільйонів рублів (ред. за сьогоднішнім курсом близько 7,4 мільйонів гривень). Та самі мешканці окупованих територій ставлять під сумнів заяви окупантів. Вони стверджують, що не знають реальних випадків отримання компенсацій, а окупаційна влада не уточнює, жителі яких населених пунктів отримали кошти. Через це в людей є недовіра.

Ще влітку 2025 року окупанти звітували про виплату компенсацій 388 мешканцям Бахмута, але ці заяви виявились фейком. Їх спростували самі мешканці окупованої Донеччини

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

азов

Бійці “Азову” атакували логістичні шляхи окупантів у Донецьку та околицях

Бійці 41-го полку безпілотних систем Pilum 1-го корпусу НГУ “Азов” атакують логістику російських військ на тимчасово окупованих територіях. Під вогневим контролем українських захисників перебувають дороги […]

багатоповерхівки

Окупанти заявили про розгляд заяв на компенсації від жителів Бахмутського району

Росіяни на окупованій Донеччині звітують про розгляд заяв на компенсації від мешканців Бахмутського району. Втім жодних подробиць про населені пункти і рішення комісії окупанти не […]

Кредити на відбудову бізнесу після обстрілів: з 1 липня стартує нова програма

З 1 липня малі та середні підприємства, які постраждали від обстрілів, зможуть отримати фінансування на відбудову майна за зниженою ставкою. Нова ініціатива запрацює в межах […]

ветерани
Важливо

Ветерани з Бахмутської громади можуть отримати до 200 тисяч гривень на перший внесок за іпотекою: деталі програми

Бахмутська МВА ухвалила розпорядження Про надання матеріальної допомоги на забезпечення іпотечного кредитування на придбання житлових приміщень. Воно передбачає виділення бахмутянам до 200 тисяч гривень гривень […]

Околиці Костянтинівки поступово переходять під контроль російської армії — DeepState

За минулу добу на території Донецької області загальна інтенсивність бойових дій дещо знизилася. Зафіксовано 86 бойових зіткнень, що на 14 штурмів менше порівняно з попереднім […]